• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

H

Hrvach

Guest
Nema problema, samo javi na vrijeme jer već sad imam dosta ljudi koji su mi se naručili. Ako ništa drugo reci kolko ti treba pa ću ja naleći kad imam vremena, a ti dođeš po njih.

Kaj niko nije zainteresiran da si napravi inkubator doma. Koga god pitam, svi misle da se ne isplati ili da ne bi znali napraviti. Ljudi, vjerujte mi za 250 kn imate inkubator kakav hoćete, a tolko glupi ne možete bit da ga ne napraviti. Ko je tolko glup da nezna na crvenu priključnicu stavit crvenu žicu i na crnu crnu žicu taj stvarno nije zaslužio da troši zrak. Ja sam isto bio iz početka skeptičan prema tome,ali nakon prvog legla sam bio oduševljen. Sva lova mi se je povratila i od onda sam samo na dobitku, u pune 2 godine mi niti jedan dio nije zakazao ili prestao raditi,a inkubator radi od 1.3 do 15.8 skoro bez prestanka. Koga zanima ja ću mu pomoći najviše kaj mogu da si to napravi,al da onda ima nekaj za sebe s čim će biti zadovoljan.
 
L

lupo

Guest
Nema problema, samo javi na vrijeme jer već sad imam dosta ljudi koji su mi se naručili. Ako ništa drugo reci kolko ti treba pa ću ja naleći kad imam vremena, a ti dođeš po njih.

Kaj niko nije zainteresiran da si napravi inkubator doma. Koga god pitam, svi misle da se ne isplati ili da ne bi znali napraviti. Ljudi, vjerujte mi za 250 kn imate inkubator kakav hoćete, a tolko glupi ne možete bit da ga ne napraviti. Ko je tolko glup da nezna na crvenu priključnicu stavit crvenu žicu i na crnu crnu žicu taj stvarno nije zaslužio da troši zrak. Ja sam isto bio iz početka skeptičan prema tome,ali nakon prvog legla sam bio oduševljen. Sva lova mi se je povratila i od onda sam samo na dobitku, u pune 2 godine mi niti jedan dio nije zakazao ili prestao raditi,a inkubator radi od 1.3 do 15.8 skoro bez prestanka. Koga zanima ja ću mu pomoći najviše kaj mogu da si to napravi,al da onda ima nekaj za sebe s čim će biti zadovoljan.

pa detalje molim za inkubator?!

javim ti svakako par tjedana prije nego krenem put sjevera za koke, a ovo sa inkubatorom me zanima jer sve volim radit svojim rukama i kako se ono kaže uživat u plodu svog rada.
 
H

Hrvach

Guest
Za inkubator mi se javi u temu inkubatori kaj te zanima da tu ne odemo u off topic.
Za proljeće se dogovorimo, ja već imam svoje ljude koji imaju provjereno dobra jata i od kojih nabavljam jaja. Jel te zanimaju možda prepelice? Planiram uzeti u skoro vrijeme još jedno 15-20 ženki da imam za proljeće jaja za inkubator.
 
L

lupo

Guest
Za inkubator mi se javi u temu inkubatori kaj te zanima da tu ne odemo u off topic.
Za proljeće se dogovorimo, ja već imam svoje ljude koji imaju provjereno dobra jata i od kojih nabavljam jaja. Jel te zanimaju možda prepelice? Planiram uzeti u skoro vrijeme još jedno 15-20 ženki da imam za proljeće jaja za inkubator.

kako sve više i više guštam u svojoj maloj farmici sad bi ja to još više i više širija tako da jednog dana i prepelice dolaze u obzir! a moram prvo vidit i pročitat nešto više o uzgoju, hranjenju, kavezima .... kako mene brzo uvati manija za novim stvarima virujem da će i to doć na red brzo.
 
H

Hrvach

Guest
:lol: Ovo mi je jako poznato... Ja sam postao ko narkoman, nikad mi nije dosta. Prvo nabaviš par, onda ti ih je žao gledat same, onda nabaviš još jedan, onda dođu mladi pa ti je žao prodati sve pa opet ostaviš. E nakon toga skužiš da ima još zanimljive živine pa nabaviš još nešto i tak stalno u krug. Ja sam ti gajbice za prepelice napravio za 10 min. Spojio sam 2 drvena sanduka 50*50*35, naprijed na otvor stavio mrežu 1*1cm i to je to. Gajbica za nekih 10 komada, makar bi ih stalo duplo više unutra. Sad imam 2,ali planiram nabaviti još prepelica jel imam kupce za jaja i piliće pa moram napraviti jato da imam za inkubator.
Ja inače ne pušim i moja logika je da bolje dati 25 kn dnevno za životinju nego da ti ti novci odu u dim. Cigareta smiri na 5 min,a životinju možeš cijeli dan gledati besplatno i odmoriš živce ko da si popušio šteku Ronhila.
 
L

lupo

Guest
E vidim da to tako funkcionira, znaš šta u ovom stresnom okruženju današnjih poslova u kojem manje više svi provodimo dane ovo sa životinjama mi dođe ko besplatna psihoterapija. A prvo sam počea sa izgradnjom kućica i svi mi govorili da je to preveliko al ja to uspia napunit u 2 mj i još mi dolazi more idea kako si i sam reka tako da imam osječaj da neću tako brzo stat.
Ko ovisnik
 
H

Hrvach

Guest
To kad krene je gore od zaraze. Samo treba paziti da se ne pretrpaju nastambe jel je to onda mučenje životinje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo da ti se pojadam .
Od 14 bakmazovih je ostalo 5 . Ostale su 3 od 3 nesilice ( valjda genetika) .
kokot je kritično i jedan kokica se drži muški .
Ozbiljno računam u prolječe s tvojim inkubatorom .
Nabavi dobra jaja i trljaj ruke .
A ako hočeš čuti prave Zagorske psovke motaj se u subotu kraj bakmazova kombija na sajmištu .Bilo bu zla ...
 
H

Hrvach

Guest
Opa, ovo je neka ozbiljna proizvodnja. Kak vam ide u zadnje vrijeme, jel se uspije sve prodati?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
pa sve se uspije prodat, ali znaju malo zajebavat sa plačanjima..i u zimi znaju bit velike pauzei između tura :D
 
H

Hrvach

Guest
Ajde, bolje ikad nego nikad. Takvo je vrijeme došlo da se svaku lipu isplati čekati..
 
L

lupo

Guest


Uploaded with ImageShack.us

evo da i ja stavim svoje slike mojih prvih tukica... ovo je slikano prije mjesec dana kad su stigle a sad su već koje kilo se digle...
 
H

Hrvach

Guest
Jel su to pazinske pure? Meni su inače pure najgora perad, ja ne vjerujem da ima tak glupe životinje. Ko klinci smo znali bacat zrno kuruze u lavor s vodom i bile su tak glupe da su ronile dok se nisu skoro utopile, znam da nije pohvalno al imali smo 5-6 godina i nismo znali kaj radimo.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Guske su jako dobre jel dižu uzbunu,ali mislim da za ovoga ne bi pomogle. Iduće godine ću nabaviti pure i guske pa ćemo vidjeti kakva će biti situacija. Jel mi može neko reći di nabaviti prave domaće guske i pure, neću ove hibride koji se prodaju.

Znam covjeka koji uzgaja vodenu perad i pazinske i zagorske pure.
Ako zelis mogu ti se raspitat za broj.
Ali to ti je sve pod papirima.
 
H

Hrvach

Guest
Nikakvi papiri za perad ne prolaze kod mene. To je meni nepotrebno jer se ne bavim s tim za izložbe nego za osobne potrebe.
 
H

Hrvach

Guest
E ljudi kakva je ovo pasmina,ko zna? Jel ima to neko doma ili nekaj slično?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DppvAO-V908&feature=related[/YT]
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
E ljudi kakva je ovo pasmina,ko zna? Jel ima to neko doma ili nekaj slično?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DppvAO-V908&feature=related[/YT]

Ja mislim da je to nekaj ko fenix,jer mi ima rep ko fenix.
 
H

Hrvach

Guest
A u PM. Ljudi moji ko mi nabavi pticu, jaja ili piliće ja mu napravim zauzvrat kaj god hoće, uopće nije problem. Nego dajte mi recite jel ima neko Yokohame? Zanima me kakve su to kokoši jel dobro nesu ili su samo za ukras.
 
Na vrh