• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Nakon onog od prije, čujem na radiju da se prodaju nesilice 1 g stare. Odem ja 70 km u nabavu i sad sam ih dofuro u kokošinjac.
Imaju onu neku nakrivljenu krijestu, nisam ih baš dobro vidio, jer je se sve obavljalo u mraku, Uglavnom kad sam ih vadio iz kutije, našao sam jedno jaje, dakle već su isplatile 1 % uloženog :weedman:
Sutra ću vidjeti što sam to kupio, i nadam se da mi do kraja godine nikakva divlja životinja neće napraviti štetu.
 
H

Hrvach

Guest
Kud baš nesilice?? :p Meni su ti hibridi nekaj najgore kaj može bit, ajde ako je sila,ali meni nema ružnije kokoši od nesilice, sve su nekakve sjebane kad ih pogledaš. Ako su ti bile na farmi one su već sforsirane i moraš pazit s njima dok ne dođu k sebi.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Sila je, i kaj moram paziti? Ja sam ih pustio noćas sa ostatkom jata, a sutra izlaze iz kokošinjca na travu ?
 
H

Hrvach

Guest
Paziti na bolesti, one su bile na vitaminima tamo i sad se trebaju priviknuti na vanjske uvjete. Ako primjetiš probleme zatvori ih i polako ih puštaj van.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
A u PM. Ljudi moji ko mi nabavi pticu, jaja ili piliće ja mu napravim zauzvrat kaj god hoće, uopće nije problem. Nego dajte mi recite jel ima neko Yokohame? Zanima me kakve su to kokoši jel dobro nesu ili su samo za ukras.

Prave i kvalitetne Fenikse u Hrvatskoj rijetko ko ima.Dosta teško ćeš ih naći.
Yokohame spadaju u vrstu borilačkih kokoši i nisu primarno nesilice makar nose naravno ali ne toliko kao primarne vrste nesilica.
Trenutno ti ih prodaje Ante iz Bjelovara pa ako želiš nazovi ga: Kontakt: -092/1246-509
 
H

Hrvach

Guest
Puno hvala, kakve su to kokoši po karakteru. Neću nekaj kaj će bit agresivnije od psa i kaj ću hranit preko mreže da mi ne iskopa oči..
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Puno hvala, kakve su to kokoši po karakteru. Neću nekaj kaj će bit agresivnije od psa i kaj ću hranit preko mreže da mi ne iskopa oči..
Yokohama u biti spada u takozvane borce kao i Sumatra ali nema onaj do kraja izražajni ,iskonski genom borbenosti kao shamo jer se generacijski uzgaja isključivo kao ukrasna kokoš.Yokohama je također manje mišične mase,gracioznog tijela koji je potpuno više vodoravno postavljen naspram Shamo borca koji je sušta suprotnost yokohame.Dakle nisu opasne ko pravi borci ... ;)

Ako nisu pojele Antu, valjda neće ni tebe ...

DSC04408.jpg
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
eee to me zanima. Kod mene sve mora biti pitomo,a ne da ja imam strah izaći na dvorište da me ne dočeka. Baka mi ima kokota koji napada malog bratića od 3 godine, ko mali mu je jeo iz ruke i sad ga je zamrzio i nemože ga vidjeti...
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Danas sam vidio one koke, pa to je nevjerojatno da daju ikakva jaja. Sve do navečer su brijale kao da su napušene, ničeg se nisu bojale, hodale okolo, ko ovce stalno boravile u kokošinjcu, i njih deset mi je danas dalo 9 jaja.
Pred večer su se naopapale, otkrile da se svijet sastoji od trave i , zamisli zemlje po kojoj mogu čeprkati, pa sam ih morao stjerati u kokošinjac jer su se zanijele i navalile istraživati po mrklom mraku.
Jedino kaj skoro pa uopće nemaju perja, pa se bojim da ako zahladi da će dobiti upalu pluća. :weedman:
 
H

Hrvach

Guest
Jako lijepa živina, Filip vidim ti doma polako ali sigurno radiš peradarsku farmu. Sused samo delaj, mogli bi pokrenut neki biznis :p
DonMarco, to je onaj kokot koji je imal najviše sreće, sad ga ostavi. Ak je imal sreće do sada imal bude i dalje

Napomena obojici: Kad stavljate slike postavite veličinu 800*600 ili onaj forum cod. Ako stavite sliku u normalnoj veličini raširi stranicu pa trebaš televizor s 72cm ekranom da vidiš sve u komadu. Ako se stavi i manja slika sve se bude opet vidjelo.

@Voicee, od kud je taj Ante koji ima Yokohame??
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Ante je iz Velikog Trojstva pokraj Bjelovara.Ako treba ko broj telefona od mog kolege neka samo traži.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Jako lijepa živina, Filip vidim ti doma polako ali sigurno radiš peradarsku farmu. Sused samo delaj, mogli bi pokrenut neki biznis :p
DonMarco, to je onaj kokot koji je imal najviše sreće, sad ga ostavi. Ak je imal sreće do sada imal bude i dalje

Napomena obojici: Kad stavljate slike postavite veličinu 800*600 ili onaj forum cod. Ako stavite sliku u normalnoj veličini raširi stranicu pa trebaš televizor s 72cm ekranom da vidiš sve u komadu. Ako se stavi i manja slika sve se bude opet vidjelo.

Hvala sused,kak ti se cini ovaj kukmasti?
 
H

Hrvach

Guest
A kolega kaj reći, čim je iz našeg kraja znaš da mora bit jako lepi, pa kod nas su svi takvi hahahahahahaha

@cizmesinkin budemo se čuli, prije proljeća ne nabavljam niš.. Hvala svejedno
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Evo mojih patuljastih kokica. Nabavili smo prije 2,5 godine 1 par ,a sad imamo oko 30 komada. Živi po štalama i same se legu. Jedino ne znam koje su vrste. Evo jedan dio jata










 
Na vrh