• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Cijepljenje protiv kuge je obavezno 2 puta na godinu.Neče se ni vračat poslat če vet.inspektora u kontrolu....
 
H

Hrvach

Guest
Ne znam kak je kod vas, ali ako mene nikad niko nije došo u vezi kuge i cijepljenja.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Kod mene ne ulaze u dvoriste jer je cucak pusten.
A i sumnjam da bi im stari dopustio da to naprave. On bi ih rade pobio golim rukama nego trovao sa tim "cijepivima".

Jer to je podlo uzimanje novaca legalnim putem.
Oprostite mi na izrazu,ali mame im se naj.... proklete!
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Vele moji tast i punica da se nekad uvijek cijepilo samo da nisu niš plaćali.
 
H

Hrvach

Guest
Ako se treba cijepiti ja ću otići u Mađarsku, Bayer ima tvornicu na 10min od granice, cjepiva su ispitana i ista ova koja su kod nas, pogledajte malo na lijekovima gdje se proizvode. Cijena je više nego duplo manja, cjepivo koje kod nas dođe 120 kn tamo dođe 40kn.
 
H

Hrvach

Guest
Kolege peradari, jel planira neko ići na izložbu 10 i 11. 12 u Bjelovar?
 

pero1q

Novi član
Tu od
9 Lip 2011
Poruka
23
Pitanje?
Jučer bili neki kao veterinari sa pitanjem čije su ove kokoši, moramo ih cijepiti. Puna je rekla od zeta , ali njega nema doma i odoše oni. Sad ja danas ujutro otvorim net i proguglam , "obavezno cijepljenje kokoši", i nigdje ne piše da se mora, pogotovo ak ih imaš za sebe. Sad sam u nedoumici, da li su to bili APP muljatori (Ako Prođe Prođe) ili stvarno moram cjepiti protiv nečega ?
Saznanja ?
Hvala

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_01_1_2.html

Ovako kaže zakon a sad na terenu ...
 
H

Hrvach

Guest
Kod mene u općini niš ne funkcionira pa tak niti to, nije ni čudo kaj nemam pojma o tome. Zakoni su da se krše,a lova da se troši...
 
L

lupo

Guest
kupio sam 10 koka nesilica sarih 1 mj i od toga je prošlo nekih 1,5 mj i još ništa od jaja! e sad rečeno mi je da bi trebale koroz jedan mjesec najkasnije davati jaja al evo prošlo je i mjesec ipo - e sad nije nikakava panika al zanima me koliko je vremena normalno da prođe do prvih jaja a što se uvjeta tiče - stalno su vanka u masliniku, ja sam u dalmaciji, tako da sunce piči kod nas cili dan i temp. je po danu i do 18 stupnjeva....
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
kupio sam 10 koka nesilica sarih 1 mj i od toga je prošlo nekih 1,5 mj i još ništa od jaja! e sad rečeno mi je da bi trebale koroz jedan mjesec najkasnije davati jaja al evo prošlo je i mjesec ipo - e sad nije nikakava panika al zanima me koliko je vremena normalno da prođe do prvih jaja a što se uvjeta tiče - stalno su vanka u masliniku, ja sam u dalmaciji, tako da sunce piči kod nas cili dan i temp. je po danu i do 18 stupnjeva....

Tko ti je to reko? Ovo mu pokazi :finga: :finga:

Meni su prva jaja stizala oko 5og mjeseca zivota nesilica tj. blize 6om mjesecu.
Ali bez posebnog sopanja jedinicom i dvojkom.
To je bio srot i kostovit.
 
L

lupo

Guest
Tko ti je to reko? Ovo mu pokazi :finga: :finga:

Meni su prva jaja stizala oko 5og mjeseca zivota nesilica tj. blize 6om mjesecu.
Ali bez posebnog sopanja jedinicom i dvojkom.
To je bio srot i kostovit.

tek sad vidim šta sam napisa! pobrka sam koke i tuke tuke su bile stare 1 mj a koke 18 tj. kad sam ih kupija a od toda je prošlo 1.5 mj:scratch
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Pa ja još nisam imao koke koje su pronijele prije 4-5 mjeseca starosti.Od proljetnih koka koje sam nalijegao još ni jedna nije pronijela... :?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jel dobijaju kakav koncentraat?

Pokusaj im dat geomicina za nesilice sa oksitetraciklinom, retinolom itd.
mislim da tog ima za kupit.
To ti je za bolju nesivost kod mladih,a starijima malo produzi nesivost. bolje iskoristenje hrane itd.
pokusaj jbg :)
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Jel dobijaju kakav koncentraat?

Pokusaj im dat geomicina za nesilice sa oksitetraciklinom, retinolom itd.
mislim da tog ima za kupit.
To ti je za bolju nesivost kod mladih,a starijima malo produzi nesivost. bolje iskoristenje hrane itd.
pokusaj jbg :)
Unazad tri tjedna dobivaju koncentrat pomješan sa šrotom.Zanimljivo je da isto tako niti jedna koka koja se ljetos prokvocala nije do danas više snesla ni jedno jaje. :scratch
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Jel dobijaju kakav koncentraat?

Pokusaj im dat geomicina za nesilice sa oksitetraciklinom, retinolom itd.
mislim da tog ima za kupit.
To ti je za bolju nesivost kod mladih,a starijima malo produzi nesivost. bolje iskoristenje hrane itd.
pokusaj jbg :)

Ko to daje antibiotik kokošima da pronesu:scratch pa kud antibiotik pa onda jest jaja:idea:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Istina,svi se to zapitaju i mene to malo necka oko upotrebe.
Medutim dok sam pricao sa jednim peradarom kaze da sadrzi vrlo malu kolicinu antibiotika.

Ono sto nisam napomenuo, uz tetraciklin nemojte davati kalcije i minerale!
Jer dolazi do neaktivacije djelatne tvari. Da ne idemo previse u filozofiju.

Ili pokusati se nekim gdje ima vitamina E ili tkz. vitamina plodnosti.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Evo malo slika,bilo bi ih vise da nije fotic crko.
DSC00569.jpg

DSC00570.jpg

DSC00571.jpg

DSC00572.jpg

DSC00579.jpg

DSC00580.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh