• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Hrvatska patuljasta kokos,poznata ko jurek i katica.

ma ne znam! Imamo to na imanju za ukras i da ovcama ne bude dosadno. Danas upravo jedna katica izvela 10 tak pilića. Mora ih stari ići spremit u štalu da se ne smrznu:idea:
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
DSC00563.jpg

DSC00564.jpg

DSC00558.jpg

DSC00554.jpg

DSC00559.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Sused vidim da si imal slikanje danas. Nemoj me izazivati s tim slikama biserki jel buš ostal bez njih hahahahha Sve u svemu jako lijepa živina.
Borna dobro došao na forum, to su ti jureki i katice, sad kolko jesu/nisu u standardu nije bitno, glavno da su ukras to im je najvažnija zadaća. Nemoj se iznenaditi da imaš još pilića kroz ovu godinu, znalo se je dogoditi da krajem 11 ili početkom 12mj izvedu piliće van i svi ostanu živi.
 
H

Hrvach

Guest
Imam ja veze kod lovaca pa je to najmanji problem..

Nego ljudi, jel ide neko u nedelju na trešnjevački plac kad se prodaju životinje, kakvi su vaši dojmovi?
 
H

Hrvach

Guest
Lijepa je,al normalno da nije ko moja:butthead::mrgreen::mrgreen:
Šalim se, fora je ovak špricana. To će bit zanimljiva kombinacija kad krenu pilići.
 
L

lupo

Guest
molim pomoć.

vratia sam se danas nakon nekog vremena službenog puta i dočeka me tukica koju su ostale skvocale po glavi. to je valjda počelo prije neki dan i danas su je skoro dokrajčile. kad sam doša to je već bilo skoro gotovo i više joj nije bilo pomoči tako da sam je skratia muka i sad pitanje zašto to rade i jel se to može ikako spriječiti jer me strah da sad ne nađu novu žrtvu....
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
molim pomoć.

vratia sam se danas nakon nekog vremena službenog puta i dočeka me tukica koju su ostale skvocale po glavi. to je valjda počelo prije neki dan i danas su je skoro dokrajčile. kad sam doša to je već bilo skoro gotovo i više joj nije bilo pomoči tako da sam je skratia muka i sad pitanje zašto to rade i jel se to može ikako spriječiti jer me strah da sad ne nađu novu žrtvu....

Kanibalizam,fali im esencijalnih aminokiselina posebno metionina i lizina to znam.
Dajes im kostovita?
Jesu ti zatvorene?
Kakvo svjetlo imaju ako su u zatvorenom?
 
L

lupo

Guest
Kanibalizam,fali im esencijalnih aminokiselina posebno metionina i lizina to znam.
Dajes im kostovita?
Jesu ti zatvorene?
Kakvo svjetlo imaju ako su u zatvorenom?

u zatvorenom su al ima dovoljno dnevnog svitla - bar mislim isto tako svaki su dan vanka nekih par sati.... a u ovome sam novi tako da danas sam čuja za ovi kostovit a za ovo metionin i lizin nisam predpostavljam da u poljoapoteki o ovom će zant više tj. bitnije mi je da to imaju a o savjetima kako im to davat jasno da mogu dobit odi.

fala na odogovoru i moram sutra pod hitno djelovat da ne nastave sa kanibalizmom:madmana:
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
molim pomoć.

vratia sam se danas nakon nekog vremena službenog puta i dočeka me tukica koju su ostale skvocale po glavi. to je valjda počelo prije neki dan i danas su je skoro dokrajčile. kad sam doša to je već bilo skoro gotovo i više joj nije bilo pomoči tako da sam je skratia muka i sad pitanje zašto to rade i jel se to može ikako spriječiti jer me strah da sad ne nađu novu žrtvu....

To ti je kod pura normalna stvar one su zdrave, bolesna je bila eventualno ona koju su kljucale. Purama je takovo ponašanje normalno svaka koja se nađe na zemlji biti će dokrajčena, kod pura je izražen nagon za dominacijom nad drugim purama i svaku slabost će savršeno iskoristiti. Ako se pojava bude ponavljala onda posegni za određenim dodacima u prehrani nemoj bacat novce nepotrebno.Za početak u smjesi povečaj proteinski udio i to životinjskog porjekla ako imaš mogućnosti.
 
Posljednje uređivanje:

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Cjepljenje kokoši

Pitanje?
Jučer bili neki kao veterinari sa pitanjem čije su ove kokoši, moramo ih cijepiti. Puna je rekla od zeta , ali njega nema doma i odoše oni. Sad ja danas ujutro otvorim net i proguglam , "obavezno cijepljenje kokoši", i nigdje ne piše da se mora, pogotovo ak ih imaš za sebe. Sad sam u nedoumici, da li su to bili APP muljatori (Ako Prođe Prođe) ili stvarno moram cjepiti protiv nečega ?
Saznanja ?
Hvala
 
H

Hrvach

Guest
Kolko ja znam, ne moraš ništa. Moje gospodarstvo glasi na očuha, on je nosioc i to se morao registrirati samo zato jer smo nabavili svinje pa radi markica. Ja sam sve ovo prije imao na divlje, bez prijave. Kokoši i kunići su prijavljeni i nikad nikakva cijepljenja nisu bila niti bilo kakva popisivanja. Nazovi veterinarsku i pitaj, a ako je to neki muljator nađi ga i našopaj s perjem dok se ne počne daviti. Ako ti nisi nasjeo neko će drugi.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Noćas sretnem negdje oko 2 frenda kaj radi kao veterinar, i kaže mi da se mora perad cjepiti protiv kuge. Sve ostalo drugo nemora. I to ih šalju stanice po kućama, cijepe i dobiš papire, a cijena je negdje oko 60 kn za DO 60 kokoši, ne sjećam se zbog graševine :partyman:točnu brojku, ali tu negdje.
Ovi se nisu vratili ponovo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh