• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

L

lupo

Guest
kolege hvala na odgovorima za nesilice a preostaje čekati.....

e sad imam pitanje vezano za tuke-purane

ima sam problem sa kanibalizmom al kostovit,puno sunca i skoro cili dan na otvorenom riješili su problem a sad primječujem da se sad nenako čudno kljucaju ... ne čini mi se da je to neko normalno čišćenje perja il što već ....

bojim se da nisu neki nametnici,sitni... jer ne mogu vidit na oko ništa

e sad ne znam jer tek sam počea sa uzgojom jel se vi susrečete sa nekim nametnicima ili je to normalno za tuke - napominjem da nije to nešto do krvi al opet u zadnje vrime čini mi se da to nekako učestalije kvocaju po sebi
 
H

Hrvach

Guest
Lupo za pure ti ne znam, nek ti kaže neko iskusniji. Nego jesi nabavio termostat za inkubator, kak nepreduje izrada. Ti si na jugo kod tebe je dobro jer možeš leći 12mj u godini bez problema kad nikad nije neka preniska temperatura.

Filip već sam ti rekao, jako lijepe guske i ostala pernata stvorenja :D
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
kolege hvala na odgovorima za nesilice a preostaje čekati.....

e sad imam pitanje vezano za tuke-purane

ima sam problem sa kanibalizmom al kostovit,puno sunca i skoro cili dan na otvorenom riješili su problem a sad primječujem da se sad nenako čudno kljucaju ... ne čini mi se da je to neko normalno čišćenje perja il što već ....

bojim se da nisu neki nametnici,sitni... jer ne mogu vidit na oko ništa

e sad ne znam jer tek sam počea sa uzgojom jel se vi susrečete sa nekim nametnicima ili je to normalno za tuke - napominjem da nije to nešto do krvi al opet u zadnje vrime čini mi se da to nekako učestalije kvocaju po sebi

pregledaj ih ispod perja i oko kloake jel imaju neke nametnike

Hrvach hvala :partyman:
 
I

ihorzic

Guest
Čitam sa strane i gledam koje propuste radite dragi peradari.

Prvo mlade koke pa i stare u ovo doba godine ne mogu nesti ni sa pola kapaciteta , bile one u dalmaciji ili u slavoniji.

Naime njima treba dati svijetla kroz noć barem tri i po ure da bi poboljšale nosivost a ujedno i kilažu.

Drugo , ne znam tko preporučuje geomicin !!!!!!!!!!!!!
Ništa od toga .

Dajte im vitamine AD3E u Vodu ili najbolje becekasel ili muvisel sa antibiotikom širokog spektra i to preventivnu dozu.

To vam poboljšuje prirast i sve ostalo.
 
L

lupo

Guest
Čitam sa strane i gledam koje propuste radite dragi peradari.

Prvo mlade koke pa i stare u ovo doba godine ne mogu nesti ni sa pola kapaciteta , bile one u dalmaciji ili u slavoniji.

Naime njima treba dati svijetla kroz noć barem tri i po ure da bi poboljšale nosivost a ujedno i kilažu.

Drugo , ne znam tko preporučuje geomicin !!!!!!!!!!!!!
Ništa od toga .

Dajte im vitamine AD3E u Vodu ili najbolje becekasel ili muvisel sa antibiotikom širokog spektra i to preventivnu dozu.

To vam poboljšuje prirast i sve ostalo.

Fala lipa na odgovoru kolega i savjetima također a mi svi ovdje i jesmo upravo da dajemo i razmjenjujemo savjete jedni drugima, jer ovdje većina nas su mladi ljudi koji imaju želju i volju da nešto rade, a ovaj način nam samo olakšava da dođemo što prije do nekih informacija i samim tim poboljšamo svoj rad,uzgoj...
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
I ja sam kupio nesilice oko godinu dana stare, i sve su bile očerupane, pa im je tek sada počelo rasti perje, prva dva dana su nesle ko lude, i onda su stale. Nisam ni očekivao da nesu jaja do proljeća, ali tu i tamo neka koka snese koje jaje. Moram priznati da izgledaju kao da su prošle kroz sito i rešeto, ali eto sad su na šrotu i travi svaki dan i lijepo se oporavljaju. A ona "stara" koka kojoj nažalost na kraju neznam porijeklo niti koja je , uredno svaki dan jedno jaje i po ovoj zimi, možda fula koji dan, ali u 7 dana barem 5 nese jaja. Fasciniran sam. Jaja su sitnija od nesilica, ali po težini se razlikuju u 3-5 gr, njezina su 70 gr, a od nesilica koja su Jambo, su 75 gr. Čudno. Koka je crna sa crnim nogama , srednje građe, barem za mene početnika. I ja im dajem jabučni ocat u vodu.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Evo napokon slika mojih novih grla iz Gudovca :D
DSC00617.jpg

DSC00621.jpg

DSC00622.jpg

Ovo je pijevac od prije
DSC00626.jpg

Jurek je novi
DSC00625.jpg

DSC00627.jpg
 
U

uzgajivachpk

Guest
oprostite novi sam na forumu može li mi tko reći nešto o razmnožavanju hpk dobio sam ih prije 4 mj. pa me zanima sve o razmnožavanju
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Pozdrav
Na proljece im ostavljate jaja di nesu i ona ce nasjest,snese 8-10
hpk su medu najboljim kvockama :D
Stavite neku sliku ako mozete
 
H

Hrvach

Guest
Eee miljenko kad čovjek nema sreće.. Sad su se sjetile nesti,a pred tjedan dana kad je trebalo jaja da se popuni inkubator onda su bile zaštopane :) Lijepe kokoši, budemo se dogovorili za na proljeće,možda pokrenemo neki biznis s Hpk :D

@uzgajivacHPK dobro došo na forum i među braću peradare. Predstavi se u podforumu namjenjenom za to da znamo s kim pričamo.
Reci nam malo više o svojima HPK..
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Eee miljenko kad čovjek nema sreće.. Sad su se sjetile nesti,a pred tjedan dana kad je trebalo jaja da se popuni inkubator onda su bile zaštopane :) Lijepe kokoši, budemo se dogovorili za na proljeće,možda pokrenemo neki biznis s Hpk :D

@uzgajivacHPK dobro došo na forum i među braću peradare. Predstavi se u podforumu namjenjenom za to da znamo s kim pričamo.
Reci nam malo više o svojima HPK..

a da...već sam si to sto puta ponovio, ali ako bude sreće budem ih pod pure heheh :)
a što se biznisa tiče, uvijek za :)

E super su vam pijevci :D

hvala Filipe, da li si ti pronašao pijetla?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Pff pod puru ih ide 40 komada, pazi da ne podrobi ak je neka nespretna..
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
a da...već sam si to sto puta ponovio, ali ako bude sreće budem ih pod pure heheh :)
a što se biznisa tiče, uvijek za :)



hvala Filipe, da li si ti pronašao pijetla?

saznat cu do kraja tjedna i zvao sam dva covjeka jos jedan nema viska a drugi ne javlja,tak da cu sutra probat opet.
 
H

Hrvach

Guest
Filip, dođi kod Miljenka kad je na dežurstvu pa nabavi Jureka za "5min straha":rolfer::rolfer::finga::weedman:
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Filip, dođi kod Miljenka kad je na dežurstvu pa nabavi Jureka za "5min straha":rolfer::rolfer::finga::weedman:

hahahah....dobra ideja...da ti pomognem, upravo sam na poslu do 7 h ujutro...Filipe, moraš požuriti :) :) :)
i pripazi se na
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh