• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Peradari,jel nekom pocela nest japanka? Od moje danas prvo jaje u sezoni.

A ima negdje od polovice 12-tog mjeseca nose... za razliku od drugih koje štrajkaju :mrgreen:
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
DSC00783.jpg

DSC00784.jpg

DSC00785.jpg

DSC00786.jpg

DSC00788.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Gajba je predobra, svaka čast!! Sad samo da napraviš useljenje i da to pošteno zalijemo.. Ja ti jeftino sviram sastave,rastave,sprovode i useljenja pa mi se javi ako trebaš malo harmonike da ti "začini" atmosferu :D
Kaj vele kokoši, kak im se sviđa gajba?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ljepa gajba ali mislim da si prostor koji imaš mogao bolje iskoristiti da ne držiš kokoši u gajbama nego kao gpolubove onaj sistem žičane pregrade za vrste bile bi komotnije
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Hvala vam :) ,kolko sam skuzio svida im se! Farmer,nisam bas skuzio koji sistem mislis.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
stavit pregrade od poda pa prema krovu garaže ili deke več šta je dva metra široke ili kao velike kaveze za papige po mom bi bilo bolje
 
H

Hrvach

Guest
Peradari, jel ide neku u Mađarsku u Monor 10.3? Ima organizirani polazak iz Zagreba i Sl. Broda.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Pozdrav svima na forumu !

Imam par pitanja,pa ako tko zna da mi pomogne.
Prije 6 mj smo nasadili kokoš i izleglo se 10 pilića.
Problemi su počeli prije 2-3 tjedna.
Jedna kokica je uginula iznenada,skroz normalno je izgledala.
Druga je dulje vremena imala proljev i malo krvi u njemu,i vrlo neobičan kljun, gornji kljun je bio jako dug,da nije mogla ni jesti kako treba, samo mi nismo znali jeli to smijemo rezati ili ne. Ovako je izgledala ok i samo jedno jutro nije mogla ništa i za par sati je uginula.

Sad još imam 3 kokota,koji su ajmo reć bolesni. Pa ak netko zna što bi moglo biti i kako da pomognem ako se može ikako jer se sa tim nikad nismo susreli dosada.
Jednom je vrat okrenut skroz na stranu, od prije 2 tjedna,sad jeli se negdje ozlijedio ili što neznam, ali kad jede može ga ispraviti.
Drugi kokot ,prije 3 tjedna je gubio ravnotežu i sad više nemože stati na noge uopće. Pomiće on noge i sve,jede normalno,ali nemože stati na njih. Mi ga ispravimo ,a noge odu svaka na svoju stranu.
Treći kokot , puza, digne se on na noge onako napola, i može hodati,ali isto sve bilo ok s njim, i sad iznenada problemi sa hodanjem.

Neznam kako pomoći ,ima li tko kakav savjet?
Hvala unaprijed
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav Ivana, dobro došla na forum!
Ovo je fakat peh kaj ti se dogodilo.. Ne znam od čega bi bilo. Imao sam slučaj kod bake di joj je kokoš bila šlagirana :D Okrenulo joj je glavu prema iz,ali je normalno nesla i nakon2-3mj došla k sebi i poravnala se. Sad kaj je s tvojima ne mogu ti reći jer ima svaki svoje simptome, nazovi veterinara pa ga pitaj, ovi tu kod mene u samoboru su uvijek spremni dati savjet kad ti se tak nekaj dogodi.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Dobro dosla Ivana ;)

Za ovo sta ti pjetao ne moze na noge,najboolje ti ga je zaklat dok je jos ziv..jer sam ja imo takav slucaj i nije bilo spasa..ali bolje pitaj jos kod veterinara!!
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Hvala na odgovorima.

Imate li kakvu preporuku veterinara gdje bi pitala u vezi kokoši?
Jer ovo je katastrofa što se događa
 
H

Hrvach

Guest
Ivana, prvo pitaj kod sebe pa ako tu nisu sposobni pomoći, makar sumljam da nisu, nazovi veterinarski fakultet, tj. njihovu ambulantu i oni će ti sigurno pomoći
 
I

ihorzic

Guest
Poz. Ivana.

Ovo što ti se dogodilo nije ok.
Ja ne bih htio prognozirati , mada otprilike znam što jes obzirom na krvavi proljev.
Promjeni hranu pod hitno i dobro ih vitaminiziraj sa muviselom i daj im antibiotik širokog spektra 5 dana.
Nemoj jesti !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moj ti je savjet nemoj previše vjerovati nama i ponekim veterinarima jer oni su sa peradarstvom na VI.
Obavezno provjeri na Institutu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
po nekim naznakama koje je navela proljev sa krvi to upučuje na kokcidiozu koja se inače rijeđe javlja u starijoj peradi nije navela za pjevce dali jedu ili ne ali svakako kako veli Ihorzic pravilna prehrana i vitamini pogotovo kod kokoši koje su zatvorene i u zimske dane kad je manje trave i siromašna vanjska ishrana .
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Ne,ne. Ovi pijetli koji nemogu hodati i ovaj za iskrenutim vratom nemaju proljev niti krv.
Normalna čvrsta stolica i normalno jedu.
Ova jedna kokica je imala proljev i krv,ali je uginula .
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Ivana, prvo pitaj kod sebe pa ako tu nisu sposobni pomoći, makar sumljam da nisu, nazovi veterinarski fakultet, tj. njihovu ambulantu i oni će ti sigurno pomoći

Poz. Ivana.

Ovo što ti se dogodilo nije ok.
Ja ne bih htio prognozirati , mada otprilike znam što jes obzirom na krvavi proljev.
Promjeni hranu pod hitno i dobro ih vitaminiziraj sa muviselom i daj im antibiotik širokog spektra 5 dana.
Nemoj jesti !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moj ti je savjet nemoj previše vjerovati nama i ponekim veterinarima jer oni su sa peradarstvom na VI.
Obavezno provjeri na Institutu.

Ima jedna poljoprivredna i veterinarska ljekarna tu blizu mene,oni znaju pomoći i reći što misle.
A nemam novca za plaćati preglede na vet.fakultetu.

Ja vjerujem da su jaja od zametka bila bolesna. Jer nisu to moja bila, već smo od jedne žene iz sela uzeli.
Sad mi je uopće žao što smo se toliko mučili i nasadili te kokoši,jednostavno je bilo kupit,ali mi smo htjeli domaće,a vidiš sad što se događa.

S čim vi hranite?
Ja dajem šrot, kruh i salatu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
za to pitaj vetrinara jer to nije izolirana deformacija kad ih boluje više dali su u zatvorenom i čime ih hraniš možda nemaju dobru ishranu pa su im mišići oslabljeli
 

Najnoviji postovi

Na vrh