• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Bila sam u vet.ljekarni i pitala veterinara i kaže vjerojatno nedostatak kalcija.
Dao mi je Muvisel,nadam se da će to pomoći.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Bila sam u vet.ljekarni i pitala veterinara i kaže vjerojatno nedostatak kalcija.
Dao mi je Muvisel,nadam se da će to pomoći.

vitaminski dodatak,,oboljelima nece pomoc,al ostalima hoce,,povremeno im moras davat vitamine,,kak i svima zivotinjama,,tak i peradi,,ja taj muvisel koristim,,za tov junadi,,naravno u vodi za pice,,prava stvar,,
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Moje su non stop vani, šrot i trava, čak i 4 tovljenika , koja su još ostala živa, sve nesu jaja , eto danas 9 komada, a imam 16 koka. Tovljenici nesu stvarno mala bijela jaja, nesrazmjerno njihovoj veličini. Naguzili ih pjetao mješanac i koko hrvatica, ogroman pjetao. Jedva čekam proljeće da nasadim jednu domaću koku, pa da vidim kakvi će pilići izać mješanci tovljenika i hrvatice.
Inače ja sakupljam ljuske pa ih s čekićem malo usitnim i dam u hranu, sve pojedu.
Čak sam im nabavio tačke pjeska, i tu pročeprkaju ono kaj žele, a ostalo razbacaju. Sve jedu osim agruma, to ne šljive ni 5 %.
 
I

ihorzic

Guest
Ivana , baš sam ti skrenuo pažnju da pojedini veterinari neznaju baš ništa osim ako se nečeg sjećaju iz faxa.

Ovo za kalcij je čista glupost vjeruj mi.

Odi negdje u vet. ljekarnu i uz muvisel dodaj antibiotik pet dana .

Nakon toga uzmi dvije kocke svježeg kvasca rastopi i podjeli na tri dana u vodi , to ti je čisti vitamin B
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Hrvach-to ti je ovaj kokot
DSC00733.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Kad ga vidim kak drži noge ko da je na modnoj pisti niti se ne čudim kaj sumljaš da je gay, možda je to prije bil kokot od modnog mačka :butthead::mrgreen:
Bez obzira koje seksualne orijentacije bio ok izgleda :D
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
vitaminski dodatak,,oboljelima nece pomoc,al ostalima hoce,,povremeno im moras davat vitamine,,kak i svima zivotinjama,,tak i peradi,,ja taj muvisel koristim,,za tov junadi,,naravno u vodi za pice,,prava stvar,,

Ivana , baš sam ti skrenuo pažnju da pojedini veterinari neznaju baš ništa osim ako se nečeg sjećaju iz faxa.

Ovo za kalcij je čista glupost vjeruj mi.

Odi negdje u vet. ljekarnu i uz muvisel dodaj antibiotik pet dana .

Nakon toga uzmi dvije kocke svježeg kvasca rastopi i podjeli na tri dana u vodi , to ti je čisti vitamin B

Dajem šrot,kupujem stari kruh za njih. Kupovali smo onu hranu za piliće i evo već 3 uginula.
Ovaj jedan kokot što nije mogao na noge je uginuo danas.
Još ostaje jedan bolesni,koji može hodati ,ali ne skroz. A i čini mi se da će on ubrzo uginuti. Nema pomoći,čini mi se.
Evo 3 uginula u razmaku po 7 dana, 3 tjedna,jedan ugine svaki ponedjeljak.Kao prokletstvo.
Sad sam vidjela da je taj Muvisel isti sastojak kao što sam kupovala dodatnu neku smjesu za piliće.Znači,imali su sve potrebno ovih 6 mjeseci.
Vidjet ću dalje, valjda neće više nitko uginuti,jer stvarno ovo je užas.
 
H

Hrvach

Guest
Pazite kad dajete vitamine i lijekove da se ne poklope neki sastojci koji ne smiju. Čitajte uputstva na kostovitu, ne smije se davati vitamin D2 uz kostovit, nisam siguran jel taj ali mogu provjeriti.
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Miljenko-ovu su vase patke dok su bile kod mene :mrgreen:
DSC00431.jpg

DSC00344.jpg

pa nemam pojma Filipe, ja ih još nisam vidio da se gaze, patka hoda kao da je pijana, al zbilja...
ne znam, možda im kod mene ne valja klima....patak je ustvari super, ali patka... :scratch
 
H

Hrvach

Guest
:rolfer::partyman: Miljenko, možda im ne paše klima, a možda je kod tebe 0,5 promila u zraku pa ih zanaša dok hodaju. Filip svojoj živini po zimi daje rakiju umjesto vode da im se ne smrzne u pojilicama,a i živina je nekak veselija na dvorištu:rolfer:
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
:rolfer::partyman: Miljenko, možda im ne paše klima, a možda je kod tebe 0,5 promila u zraku pa ih zanaša dok hodaju. Filip svojoj živini po zimi daje rakiju umjesto vode da im se ne smrzne u pojilicama,a i živina je nekak veselija na dvorištu:rolfer:
...ma znao sam da nešto ima, vidim ja da tu nešto ne valja, one dođu do vode i gledaju u nju, očekuju nešto više :blackeye
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
i da... samo da se pohvalim...danas se počeli leći purići...za sada ih ima 18, a još ima jaja pod purama :p
 
H

Hrvach

Guest
Čestitam za puriće... Znači imat će kvik braće i sestri kad već u njegovoj turi nije ništa uspjelo.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
hahaha..miljenko,dao bi vam drugu patku da ste rekli prije..Sretno sa puricima i jel ce bit sta na prodaju?
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
hahaha..miljenko,dao bi vam drugu patku da ste rekli prije..Sretno sa puricima i jel ce bit sta na prodaju?

ma joj Filipe, sve pet...bit će i ova dobra, ne vodi brige...slike od purića bit će večeras
 

Najnoviji postovi

Na vrh