• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
evo mojih purića izleženih 01. i 02. veljače 2012.
ima i nešto pilića (HPK)

slikano: 01.02.2012.


slikano: 03.02.2012.


danas su stari, znači 3 dana, a pilići tek 1 dan :gitarist:
 
H

Hrvach

Guest
Miljenko kolko ih je sve skupa? Kakvi su ti ovo pureki s bijelim glavama na donjoj slici? Kakve budu ti boje kad odrastu?
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Miljenko kolko ih je sve skupa? Kakvi su ti ovo pureki s bijelim glavama na donjoj slici? Kakve budu ti boje kad odrastu?

ne znam niti ja koliko ih ima :rolleyess: ja mislim 19 purića, 3 HPK i 4 pilića ne znam kakva :D
 
I

ihorzic

Guest
E moji peradari ,...

Kako je kod Vas ?

Ja ovaj tjedan počinjem zagrijavati objekat za prijem pilića a oni najavljuju još veće minuse.

UŽAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
moje koke zasad super podnose zime..ovaj tjedan pocinjem skupljat prva jaja za nasad :)
 
I

ihorzic

Guest
A da pogađaju , ma da mi to niš ne znači.

TREBA G R I J A T I !!!!!!!!!!!!

Doibri su ti ovi linkovi - hvala.
 
I

ihorzic

Guest
A dobro je Filipe shvatio sam ja tvoju proizvodnju pa te to i ne opterećuje previše.

A nek je i nekom dobro.
 
H

Hrvach

Guest
Jbg... Vrijeme je nepredvidivo,a poljoprivreda je tvornica pod vedrim nebom. Od kud ste mogli znat da će bit ovakve hladnoće i planirati nabavku pilića.. Sad baš čitam da najavljuju hladnu veljaču,a iznad prosječno toplo proljeće...
 
H

Hrvach

Guest
Organizirani prijevoz na prodajni sajam malih životinja u Monoru , Mađarska sa polaskom iz Zagreba - Zagrebački velesajam.

Polazak dana 10.03.2012. u 23:00 sati , povratak 11.03.2012. u popodnevnim satima.

Cijena puta 160 kuna.

Prijenos do 5 komada životinja ( perad ,golubovi i kunići ) uz veterinarsku potvrdu koju izdaje veterinar na sajmu.

NE SMIJU se prenositi životinje koje su na popisu CITES-a ili za koje je potrebna posebna dozvola , u suprotnome sami snosite odgovornost.


Kolege forumaši jel ide neko u Monor? Ja sam danas rezervirao mjesto. Ako vas zanima javite mi se na PP
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Peradari,kak vase kokosi podnose ove minuse?
meni je kokota i koku negdji napuhalo,ali kokot je izlijecen a koka se jos lijeci.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Jel frće kljunom, ko da bi kihala? Imam jednu takvu. Kaj da joj dam? Čaj s rumom ?
Ja imam tajmer i crvenu lampu od 150 W, pa sam je narihtao da se pali od 3 do 6 ujutro, kad je jeftinija struja i nekako mi se čini da je najhladnije. Inače ne izlaze baš previše van, osim danas malo na sunce, cijelo vrijeme su u kokošinjcu. Moje su mlade i još nikad nisu osjetile snijeg, pa ne šetaju nikamo. Ja ih malo potjeram na snijeg da se prošeću i onda se odmah vrate na suho. Moraju se upoznati sa snijegom, pa nije im zadnji...:O) Inače je prosjek nošenja bio 6 na dan, a danas prvi puta samo dvije snesle jaja, očito im je šljiva...
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ne kise,nego im je oko naoteklo i ko da su imali neku vodu u oku pa sam mazo sa klorampenikolom,to je inace za ljude mast..probaj im dat mozda geomycin..
moje za sad meni nose dobro..kokinkine i katice snesu svaki drugi dan tak da sam ja sa njima zadovoljan ,pogotova kad vidim kak je zima vani.
 

Miljenko

Član
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
45
Filipe, zar opet imaš problema, da li je to HPK ili neka druga...
moje skoro da i ne nesu, ako je jedno ili dva na dan, ali mi zato guske nesu...
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Kod mene sve stalo!Koke i ne izlaze van iz nastambi, slabo jedu a jaja već dva dana niti jedno...:(
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Filipe, zar opet imaš problema, da li je to HPK ili neka druga...
moje skoro da i ne nesu, ako je jedno ili dva na dan, ali mi zato guske nesu...

nije hpk,nego kokinkina
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Malo danasnjih slika
DSC00807.jpg

DSC00808.jpg

DSC00809.jpg

DSC00810.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Filip, jel si mi reko za ovu bijelu kokoš da je počela nesti? Baš me zanima kakvi će bit pilići iz ove crno-bijele kombinacije.
Moje kokoši nesu ko da im nije ništa, prosjek je pao možda za 1 jaje u 2-3 dana. Ove 4 hrvatice koje su mi opstale nesu 6 jaja tjedno svaka, fakat su ko nesilice. Još k tome kad ih pustimo van popenju se na povišeno i sjede dok snijeg pada po njima :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh