• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

U

uzgajivachpk

Guest
neznam tako mi izgleda ona je jako mala i svaki dan sve duže i duže sjedi na jajima (kad nosi) ,moji u obitelji su skeptični u vezi kvasca ali ja ću probati i jeli to stvarno učinkovito ? hoće li se baeem jedna od 5 domaćih koka raskvocati hoće li one htjeti jesti kvasac? hvala na odgovoru!!!!!!!!!:mrgreen:
 
H

Hrvach

Guest
Nemaš kaj izgubiti, kockica kvasca je 1kn, za 5kn nećeš propast. Ja sam čuo da pomaže. E sad, možda ti se raskvocaju sve,a možda samo jedna ili nijedna, ovisi kakve kokoši imaš, ako su nesilice teško da će biti nešto, ako su domaće može biti više njih
 
U

uzgajivachpk

Guest
imam 5 domaćih koka i 1 pivca sve su stare oko 8 mj. sve sam ih dobio sa sela od svoga dijeda koji ima samo domaće kokoši danas sam ima dao 1. kockicu kvasca i dosta ga vole jesti ,kada bi mogao očekivati prve rezultate? i hrvach trebam tvoje mišljenje u vezi toga , jesi li ti to ikad probao i ako jesi jesi li imao uspijeha ? unaprijed hvala na odgovoru !!!!!!!!!!!!!!! i dodajem ne volim nesilice to su mi najmrže kokoši najviše volim domaće i samo njih i uzgajam !
 
H

Hrvach

Guest
Moje su jele kruh koji se je sušio (a u kruhu ima kvasca) pa su se raskvocale. Kroz nekih 10-14 dana bi trebao vidjeti rezultate ako ih bude. Znam dosta ljudi koji su to radili i u 90-95% slučajeva im je uspjelo.
 
U

uzgajivachpk

Guest
hvala ti hrvach iman im dati još jednu kockicu pa ću im prestati davati kvasac i nadati se da će se raskvocati ! trbam li ja na 5 koka davati više od jedne kockice kvasca?
 
U

uzgajivachpk

Guest
sa zadovoljstvom objavljujem da mi se razlegla mala koka ona sjedi na svojih 10 jaja i na 3 jaja od velikih kokošiju inače ih je snijela 15 čuo sam da je postotak izlaženja iz jaja kod ciganki (kako ih mi zovemo) velik pa me zanima jeli to istina . raskvocala se jučer i danas se jednom ili dvaput digla da ide jesti, hoće li se ona sve manje i manje dizati i sve više sjediti na jajima hvala.
 
H

Hrvach

Guest
UzgajivačHpk, miriši mi neka pijača zbog raskvocavanja... Čestitam, jesam ti reko da će bit uspješno. Ti ne brini kolko se ona diže, ona to najbolje zna, samo joj daj mira od ljudi i druge živine da ne napusti gnijezdo..
 
H

Hrvach

Guest
Najčešće po krilu tj po letnim i pokrovnim perima. Ako su donja (letna) pera veća od pokrovnih onda je kokica,a ako su pera istih dužina ili su gornja veća to je pijetlić. To se najbolje vidi kad su pilići stari jedan dan kad se gleda rast pera na krilu. Pero počinje rasti ko neka špica i po tome se vidi.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
I moj broiler - tovljenik, sjeo na jaja i eno je sjedi već 3 dana, umetnuo sam joj 5 jaja od nekoe druge koke, pa da vidimo. Zakaj sam ja kupovao inkubator :weedman:
 
I

ihorzic

Guest
baš mi je zanimljivo vas pratiti kako znate kojeg spola su pilići, ja radim 30 godina sa ogromnim brojkama peradi i bio na skupu jednom gdje su Japanci pokušali objasniti ali i ne odati tajnu gledanja , te ni dan - danas nemam pojma

A vi ??????????????????

Skidam kapu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Evo častim Vas kod Đurđe sa pićem za informacije .
 
H

Hrvach

Guest
Horzic, ja pogađam s 90% preciznosti, mislim da je to dovoljno :D Gore sam već objasnio metodu koja pali kod kokoši
 
I

ihorzic

Guest
svaka čast - onda bi trebao ići tući lovu kod valioničara jer to je plačeno - glava boli
 
H

Hrvach

Guest
Eee vidiš, pametna ideja. Bolje pogađat spol pilićima neko radit lagere za aute ko sada :D
 
D

Deirdre

Guest
koja je najbolja podloga u kokosinjcu ? imam betonsku plocu,sta da stavim na nju ?
 
U

uzgajivachpk

Guest
forumaši imam jedno pitanje na koje bi mi dobro došao odgovor ,već sam vam pisao o mojoj maloj koki koja se raskvocala ,e pa s njom sam dobio još jednu koku iz istog legla ,i dok se ova jedna raskvocala ova nije ni pronijela. koji je razlog? i hoće li pronijeti?. nedavno sam od djeda dobio jednu kokoš koja se kod njega nikad nije raskvocala ,a sad kod mene sve nešto oće-neće danas je ležala na gnijezdu oko 3-4 sata i nije snijela jaje kasnije je izasla i pojela nešto kao da joj se nije vraćalo na gnijezdo i nakon 1 sat sam je uzeo i nasadio na gnijezdo sada leži na jajima i ne diže se pa me zanima hoće li se ona i sutra dignuti i ne vratiti se na gnijezo ili će ležati i kvocati zasada ne kvoca hoće li sutra? unaprijed hvala na odgovoru!:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh