• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
čiščenje pilića

evo mog stroja upravo sam ga završio i isprobao, okvir od inoxa, ploča od aluminija, motor 0,75 kw, na piletu ne ostane niti perce.
 

Prilozi

  • 30042012144.jpg
    30042012144.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 1,761

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Meni je za 1 puta trebalo jedno 4 sata za 5 komada,,,,,,,,koja je cijena ?
neznam dali ti to mene pitaš za cijenu, to nije za prodaju, uradio sam to za sebe,a i nerazmem 4 sata za 5 komada....
 
I

ihorzic

Guest
evo mog stroja upravo sam ga završio i isprobao, okvir od inoxa, ploča od aluminija, motor 0,75 kw, na piletu ne ostane niti perce.

Ja bi kupio negdje čerupać dobar , dok sam razmišljao kako bi ga dao napraviti.
Zanima me koliko te koštao materijal i gdje si kupio gume te koliko komada , odnosno kako se pravi raspored:supz:
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Prvi puta sam klao piliće sam i 4 sata mi je trebalo da zakoljem i očerupam 5 pilića.
 
H

Hrvach

Guest
:D Kolko je od tih 4 sata prošlo dok si skupio snagu da ih zakolješ :)

Meni se dogodilo nešto čemu se nisam nadao. Katica nam je nestala pred nekih 10 dana, već smo se pomirili da ju je digo jastreb da bi buraz išao kositi pred neki dan i pronašo ju u travi kak sjedi na 8 jaja. Sakrila se ko fazanka u travu i ne miče se. Imam još jednu kvočku od onih hrvatica koje su ostale na životu i ona sad sjedi na jajima do domaćih šarenih patki. Diže se jednom u 2-3 dana s gnijezda, opasna je i čuva jaja. Razmišljao sam da stavim još jednu turu nekih ukrasnih kokoši pod tu hrvaticu,a katicu da pustim da vodi piliće po dvorištu.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
meni se čini da je veliki razmak od ploče koja se vrti do ruba bačve?!
dali ispadaju noge i krila???
Gume,Gazda daj adresu di ima gume???
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
ništa neispada, razmak okvira je 63 cm,a ploče 53 cm, gume su na svakih 10 cm, gornji red nije potreban, kolega mi u firmi krivo izbušio pa sam stavio gume koje sam kupio u srbiji od čovjeka iz Inđije koji ih proizvodi,te slovi za najkvalitetnije,za 20 dinara komad(oko 1,5 kn) na vašaru u Šidu koji je svakog 15 u mjesecu (janjetina 80 kn/kg, šteka ronhila isto 80 kn). imate na njuškalu oglase gdje se prodaju gotove za 1300 kn, i gume po 3 kn.
probao sam čistit s cijelim nogama i neostane ni mrvica kože, temperatura vode za šurenje mora biti od 60 do 65 stupnjeva.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Hmm:!:
Vidim da ću morati do Srema, imam rodbinu u Inđiji pa ću pitati kako je kad se dođe tamo direkt u proizvodnju(cjena je čisto uredu). Teško mi gađati Rumu 3-ćeg ili Šid 15-og . Ali "JAGNJETINA" za 80kn/kg e to je već za uvođenje redovite linije:rolfer:
koliko oni traže za sve bez motora(od miješalice?) čini mi se za ovo naše gotove od 1300 i njihove gume za 250kn dosta prostora da kupim onako po crnogorski gotovo samo zavijem motor i drndaj koke:)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Hmm:!:
Vidim da ću morati do Srema, imam rodbinu u Inđiji pa ću pitati kako je kad se dođe tamo direkt u proizvodnju(cjena je čisto uredu). Teško mi gađati Rumu 3-ćeg ili Šid 15-og . Ali "JAGNJETINA" za 80kn/kg e to je već za uvođenje redovite linije:rolfer:
koliko oni traže za sve bez motora(od miješalice?) čini mi se za ovo naše gotove od 1300 i njihove gume za 250kn dosta prostora da kupim onako po crnogorski gotovo samo zavijem motor i drndaj koke:)
ja sam prije izrade svoga dosta proučavao tu temu,ovi po 1300 kn su izrađeni od veš mašine, i motor slab,oko 0,25 kw, vjerojatno dosta za 1 pile, dok za nešto ozbiljnije treba motor najmanje 0,75 trof. ili 1,2 monof.u moj idu tri komada koji su gotovi za 15-20 sekundi. nisam kod njih vidio gotove,ali po njihovom forumu cijena 150 eura bez motora, ali su izrađeni od lima deblijine 1,5 mm i ploče 5 mm, a guma ti je dosta 100 komada(150 kn), ja sam kompletan motor kupio kod nas za 450 kn, s 1200 o/min, tako da na ploči dobiš maks. 250 O/Min.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
:D Kolko je od tih 4 sata prošlo dok si skupio snagu da ih zakolješ :)

Ma nije, nego sam imao prije 2 tete koje su mi pomagale, i odjednom odoše one na more, a ja sam doma, i reko da ja to probam sam, i znaš kak je to , trči po vodu, pa gdje je nestao onaj najdeblji, uff hebiga ovaj nije dovoljno težak, al kad je već tu, pa onda gemišt, pa vruće, pa drugi gemiošt, i tako odjednom se sjetim da bi nekaj pogledal tam negdje drugdje, i tak, ode 4 sata. Ne vežem se uz tovljenike, oni su juha ili pohanci, a starejši su za chicken wings...........:partyman:
 
I

ihorzic

Guest
ja sam prije izrade svoga dosta proučavao tu temu,ovi po 1300 kn su izrađeni od veš mašine, i motor slab,oko 0,25 kw, vjerojatno dosta za 1 pile, dok za nešto ozbiljnije treba motor najmanje 0,75 trof. ili 1,2 monof.u moj idu tri komada koji su gotovi za 15-20 sekundi. nisam kod njih vidio gotove,ali po njihovom forumu cijena 150 eura bez motora, ali su izrađeni od lima deblijine 1,5 mm i ploče 5 mm, a guma ti je dosta 100 komada(150 kn), ja sam kompletan motor kupio kod nas za 450 kn, s 1200 o/min, tako da na ploči dobiš maks. 250 O/Min.

Da slažem se samo što takvo nema kod nas za kupiti, ja bi odma kupio nešto kvalitetno.

Pogotovo mislim kako bubnjevi od veš mašine koji su šupljikavi nisu dobri radi zabijanja perja u rupe
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ima li tko iskustva sa tim vrstama kokica?, one žućkaste snesu zelenkasta jaja....Dao mi je moj prijatelj jaja a on je uzeo od nekog veterinara tako da neznam sve šo je ispalo....

24092012095.jpg


24092012089.jpg


24092012086.jpg


24092012085.jpg


24092012084.jpg


24092012080.jpg


24092012077.jpg


24092012075.jpg


24092012073.jpg
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Zelenkasta (plavkasta) jaja nose Argentinske Araucane.Ima ih više tipova ali uglavnom ih se prepozna po podbratku a praktički nemaju rep barem ne kao ostale koke nego obli završetak.
 
U

uzgajivachpk

Guest
kako sa sigurnošću znati kada će koka početi nositi jaja ? ima li nekih znakova?
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
probaj ne sakupljati jaja ispod kokoši , pa ćeš vidjeti koja se ne miče sa gnjezda, ona će najvjerojatnije nastaviti sjediti na jajima.
 
U

uzgajivachpk

Guest
imam problem : pijevac star 6 mj. jučer je jeo sasvim normalno i bio je cijeli normalan, danas ujutro ga ja puštam a on ne želi van ; krijesta mu je bila skroz plava i čudno je hodao i nije htio jesti : prije par minuta je uginuo . što mu je bilo ? molim vas da mi odgovorite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Sranj... pazi ako skužiš na ostalima nesto čudno nosi kod veterinara da pogleda tog pevca, čudna dijagnoza ali možda mladi kukuruz ili nešto od novih žitarica ono više kao jaka krv ili tlak.. :mad:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
I ja sam imao sličan takav problem, krijesta plava i nije mogao disati. Ali problem je trajao oko tjedan dana. Činilo mi se kao da je nešto pojeo i da mu je ostalo u dušniku ili u grlu?. Dali smo u kljun 2 sprice napunjene maslinovim uljem i brzo se oporavio. I danas je još živ.
 

Najnoviji postovi

Na vrh