• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Imam koke nosilice stare 21 nedelju tj 450 komada od toga nosi 20 komada.Imaju sve uslove hranu kupujem kod lokalnog prodavaca,automatsko napajanje.Imam problem jer su dostigle starosnu dobu za nosenje ali samo njih nosi 20 komada.Molim da mi neko strucno odgovori na ovo pitanje i da savjet unaprijed hvala.

Kakovo ti je svjetlo, koliko luxa po m2 ono zna utjecati na koke. Koliko ti traje dan a koliko noć, pazi na svjetlo ono je jako bitno pa čak i njegova boja.Nemoj stavljat neodgovarajuće sijalice kao npr ove štedne jer one mogu davati krivu boju i malo luxa.Možda nisu stare koliko misliš jedino ako ih nisi sam uzgojio. Sa 21 tj trebale bi nesti barem 60% ako ne i više od toga. Ako to ne pomogne promjeni hranu ili ju sam radi nije problem kupIti komponente pa u mješalicu par na minuta (onu za beton) gotovo. Mi smo radili sa Sano i jako se dobro pokazala ali košta malo više, sada radimo sa superom za nesilice koji proizvodi lokalni proizvođač i malo je slabije ali je ok.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hrvač,
Kontam ima problem što nemože osigurati vodu od smrzavanja, jer mu je očito peradarnik predalekop od mjesta stanovanja, i sad razmišlja da pomoću bakterija osigura toplinu, koja bi sprečavala smrzavanje vode.
Jel tak ?

Tak je , grijanje bez energije.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
pošto mi nitko nije odgovorio u drugoj temi, molim pomoć ovdje...
Jedna draga koka mi je očito slomila nogu...skakuće samo na jednoj a ovu drži onako otraga ispruženu. ima li za nju kakve pomoći? jel mogu što napraviti osim zaklati ju? što bi mi bilo jako žao jer nese, a i ima one pernate noge i skroz je crna sa zlatnim obrubima pera... prekrasna je i stvarno bi mi bilo žao...
pomagajte ako je kako moguće...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Najbolje sa tom kokom da je staviš u juhu, samo bi se napatila kao invalid.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ambalaža za jaja

Dali neko zna gdje ima za kupiti ambalaže za jaja u okolici Zagreba i ko to proizvodi....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Dali neko zna gdje ima za kupiti ambalaže za jaja u okolici Zagreba i ko to proizvodi....

Probaj pitati u Kurilovcu U Jelačićevoj ulici ti ima firma koja ti proizvodi kartonsku ambalažu. Ne znam jel proizvode kutije za jaja al možda znaju ko proizvodi.
 
H

Hrvach

Guest
Mislim da i kod mene jedna firma radi one plastične kutije za 6-10 jaja.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
ima li tko ideju kako i sa čime smijem označiti jaja na kojima sjedi kvočka??
naime, kvočka (biserka) mi se nasadila na mjesto gdje i ostale koke vole nesti pa mi se desi da se ona digne jesti a druga koka uleti u gnjezdo i snese jaje...i onda ne znam naravno koje je to jaje?!" tj. koje trebam maknuti...
ima li tko kakvu ideju?
sa čime mogu sigurno označiti jaje a da ta oznaka nikako ne naškodi piletu u jaju?!
pod biserku mislim nasaditi obična jaja, ne biserkina.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Najbolje da tu biserku makneš na neko grugo mjesto i da to gnijezdo i da ostaviš druge koke da slobodno snesu jaje...ili da zatvoriš gnijezdo mrežom da druge ne ulaze...Možeš označiti olovkom, ili tankim markerom.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Probala sam ju maknuti....ali pošto je to ipak biserka...ne baš nešto pitome i druželjubive ptičurine...makla se skroz s jaja na par dana...
I sad je počela ponovno sjediti... opet na isto mjesto, pa je ipak sada neću micati ni ništa raditi oko gnjezda.
Već ću samo svaki dan kad se digne jest, da me ne skuži provjeriti dal ima viška jaja u gnjezdu.
Zato mi ova trebaju biti označena. Hvala, probati ću olovkom običnom, najmanje mi invazivno i bezopasno izgleda jer je ljuska ipak kao propusna pa da ne bi prošle kakve kemikalije.
A fakat mi je stalo do piceka, jer sam ove godine već imala par neuspjelih pokušaja... zadnje mi se kvočka digla dva dana prije valjenja.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Obična grafitna olovka.
Ja tako pišem datume na jaja kad ih želim spremati za inkubator, a da ne budu prestara. Tako ih mjenjam po potrebi.
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Od danas imam nove članove obitelji..Od 63 jaja 6 nisu bila oplođena,za sad izleženo 52 još je 5 nakljuvanih.
 

Prilozi

  • WP_20140205_001.jpg
    WP_20140205_001.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 131

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Jesu...
turkydance1.gif
, ali ima nekoliko mješanih, pjetao australorp a mame domaće..to je jato za mene, pa neću skroz čistu rasu u dvorištu, tak da imam npr. 20 australorpica i 3-4 domaće. A pjetlovi su svi čisti.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
ja ću za vikend stavit turu u inkubator i imam 10 jaja australorpa,oni su meni genijalni kako brzo prerastu druge piliće,ko da nisu iz istog legla :)
 
Na vrh