• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

sjura1

Novi član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
3
bok ekipa putuje se u Monor na izložbu iz bjelovara a idemo iz Bjelovara kombijem a ima još par mjesta slobodnih 9.3.2014
za sve upite na broj 098290600 Saša
:eek::
 
Posljednje uređivanje:

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Prodajem prekrasnog velikog pijetla starog oko 2 god. za neko malo jato...
Ima kukmicu, u biti je posavski kukmasti. njegova ogromna prednost je što ne kukuriče previše...može ga se čuti tek u pokoje jutro da zakukuriče jedanput-dvaput i to dubokog glasa (nije kreštav) . njegova mana je ta kaj baš i ne gazi...zato bi mu neko malo jato oko 5 koka bilo savršeno kod nekoga tko neće kreštećeg i opasnog pijetla.
dobar je, fin i miran i potpuno pitom, može ga se i počeškati po glavici. ;)

može i zamjena za nekog kreštećeg i vrlo potentnog :)
uvjet je da je lijep i da po mogućnosti ima kukmu ili bradicu. :)

ovaj oglas nije šala. ha ha ha
 

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Hartmann Koprivnica.... proizvode kutije za jaja...
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Danas početak leženja
nsdmebw7aijb0sviz8.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@farmerVG..ovo mi ne izgleda na početak...kod mene je te mrežasta ladica puna jaja.. dali si neke već povadio??
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nisam stavljal puni inkubator trebalo mi je još 30 pilića pa sam stavil 70 jaja od toga 20 neoplođeno tak da je u biti više prazan.
Netreba mi za sad više pilića ovo je bila više neka pokusna tura mješanih kokica.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
fly2.gif
, dok ne nauči plivati....
izoliraš je na dva tri dana u tamnu prostoriju bez hrane samo s vodom i prestat će kvocat.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Prošle godine sam imao 20tak kvočaka, držali smo ih u polutamnome tjedan dana, sa hranom i vodom, ali svejedno za 2-3 kura ima nije bila dovoljna. Okupirale su gnijezda tako da normalne kokoši su radile jaja posvuda....Znači liječenje mora biti bez milosti...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
jedno pile, obično, ne tovno, starosti tri tjedna mi se napuhalo. ono, ko da je pun zraka, čitav je okrugao i onako ko balon! ko da je natečen čitav izuzev glave. i čini mi se da je baš zrak u njemu. inače se kolko vidim normalno ponaša, jede pije, a čak sam vidla i neko malecno govneko.
izolirala sam ga za svaki slučaj. jedina je razlika ta što sam od jučer počela mješati koncentrat sa mješanim šrotom i običnim kukuruznim šrotom i kaj sam im dala nasjeckane koprive jučer, možda je i kakva travka pobjegla dok sam brala.
ostala pilad nema simptome napuhavanja.
znate kaj bi moglo biti?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ono pile je i dalje živo, jede, pije, sere...ali je i dalje napuhano.
Niti jedno drugo pile se nije napuhalo...i dalje nitko ne znam kaj bi mu moglo biti?
razmišljala sam da su mu u gužvi možda pluća malo nastradala, ali dovoljno malo da propuste zrak a opet nedovoljno da umre.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
pozdrav, imam problem
pure tovne pazinske stare su 3 tjedna od 8 ostalo 2 svaki dan jedna krepavala, i pokušal sam smjesu promjeniti i ništa, stavljam im u vodu fuvicin i geomycin to su mi preporučili u ljekarni. i ništa samo im nešto curi iz nosa žučkasto bijele boje malo ljepljivasto.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Takvih sam i ja imal problema znale pokrepati sve a daval sve vitamine i pazil i ništa onda sam počel davati sulfamidin dva dana pa dva dana ne pa opet dva dana i poslje toga vitamine jednom AD3 i od kad tak radim nema više krepavanja pa probaj i ti možda ti pomogne ,jer znaju ko male oboljevati od kokcidioze.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo jutros za Uskršnji poklon,8 živih pilića,jučer se bio jedan izlegao ali je jadan skončao,uglavnom od 10 jaja 8 pilića,dvije kokice su prošli tjedan završile u lisićjem brlogu sada su tri nasađene uz stroge uvijete osiguranja,evo jedan poznanik je kupio prije mjesec dana 40 jaja i imam povratnu informaciju da mu se izleglo 35 komada,dobar mi pijevac,to pasmina od našeg forumaša ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh