• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Golovratke

Ne znam kud bi stavil ove slike ??! Ali sam ih svakak htel pokazati.... ova dva pilica, crnog i zutog... oba golovratci hahahahahah
Preslatki su !!

Obožavam golovratke tako da ću napokon ove godine imati golovratog pjetla.Nego dali je netko probao otvoreni tov pilića (golovratih i drugih domaćih). Koliko takvim pilićima treba da narastu do neke težine od cca 2 kg? Kolika je cijena takvih pilića u kg?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ma znam da rastu jednako ali sam gledao na internetu prilog o uzgoju pilića na otvorenom pa sam razmišljao da bi to probao sa nekih 20-tak a ako bude uspješno da onda povećam količine.Jer do sada smo klali samo odrasle pijetlove za svoje potrebe.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Ako nekome treba za ukras ili uzgoj imam 4 zlatnovrate koke patuljaste kokinkine.
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
zanima me dali se isplati uzeti 10-ak grahorastih pilića u sjemenjari i toviti ih do 4-5 kg ..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Do tog saznanja ces najbolje doci sam - vjeruj mi !
Rado bi ti odgovorio, ali nemam iskustva sa tovom Grahorastih . Ovo sto ja imam, vani su na otvorenom pa je gotovo nemoguce da narastu do te kilaze.....
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
ma znat ali susjedi je ušalilo pa probat ćemo , kakve vi kokice imate ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja ? Ma... svakakve.... uglavnom domace, nesilice i nesto tovnioh bijelih pilica ( brojleri )
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
na prolječe ču probat to sa grahorastima a sad samo to što imam....
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ne znam za zatvoreni tov ,ali smo mi jedne godine hranili grahoraste i bili su pušteni po vani sa 4.5 mjeseca su imali 2.5-3 kg oćišćeni.
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
mojoj su susjedi bili stari 5 mj ali u zatvorenom samo na hrani imala je pijetlove po 5 kg :(rofl):
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Meni se sviđaju isto grahoraste kao tovljenici tako da ću vjerojatno na proljeće uzeti 12-15 kom jer mi je šteta klat golovrate mada bi i oni isto imali 2-2.5 kg.
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
naravno da bi ja sam kupio pjetla i 3 kokoši od talijanki,, Ivane koje vi imate
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Obraćaj mi se sa ti.
Ja od peradi imam:domaće golovrate kokoši,domaće piliće,shabo koke,perlinke(biserke),domaće patke i bijele tovne piliće.Također smo imali pazinske i bronćane purane i bijele guske.A što ti imaš od peradi?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Rekao sam da mi se obraćaš sa ti.
Sve ukupno preko 50 kom peradi.Guske više nemamo jer su nam sve voćke ogulile pa je moj djed bio jako ljut tako da su one ostale bez glave.
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
oke, a dobro meni su ljepe guske ,ja sam ih isto imao i zbog istog razloga ih više nemam...
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Što se tiće hrvatica na drugoj strani podforuma peradarstvo se nalazi tema Hrvatice ima 8 strana pa probaj tamo pitat za piliće ili jaja.
 

fran

Novi član
Tu od
28 Ruj 2014
Poruka
26
vidjet ču za sada su samo talijanke ... dosta nesu ali ne kvocaju , ali ja imam inkubator pa mi je lakše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh