• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
22 godine sam bio obrtnik. Zatvorio sam obrt uglavnom zbog kojekakvih nameta koji su se u posljednjih desetak godina nakotili kao zečevi. Posljednje dvije godine više nisam bio u stanju ni nabrojati kome sve i što treba plaćati.
Sad sam u mirnijim vodama. Između ostaloga, imam i 14 kokica i pijetla. I... eto ti jučer nekog mlatimudana s nekim karnisterom - on je iz veterinarske stanice i trebam cijepiti kokoši...
?!?!
Cijepljenje je OBAVEZNO. Treba mi pola litre i to košta 37 kn!
Dakle, ni kokice u dvorištu ne možeš držati a da ti se ne zalijepi neka zombi-pijavica dajnofce dajnofce dajnofce.
Prestrašno!
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Jel ste sigurni da se moraju cijepit?Kod nas niko nikada nije cijepio kokoši i nije bilo nikih problema sa veterinarom.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
od ove godine su uveli pod obavezno cijepljenje kokoši,država udara gdje god da stigne,ko zna uopće šta je u tom takozvanom cjepivu
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jel ste sigurni da se moraju cijepit?Kod nas niko nikada nije cijepio kokoši i nije bilo nikih problema sa veterinarom.

Da, ja sam siguran! Kod mene je prije nekih mjesec dana bila veterinarska inspekcija radi provjere uvjeta držanja (zelena kartica) i uveli su u knjige i kokoši! Kažu da je obvezno godišnje cijepiti! Ima paušalna cijena za jato do 20 kom. i iznosi 55 kuna! Mislim da to nije previše, a i koke su sigurnije! Osim toga ako izbije negdje u susjedstvu "kokošija gripa" nisi obvezan pobiti kokoši (eutanizirati) ako su cijepljene!! Mislim da to može samo biti korisno!
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Ptičje, svinjske i ostale životinjske gripe su farmaceutsko-prehrambeno korporativna namještaljka. To znam, a vjerujem da nisam jedini.

Inače, baš bih volio vidjeti tko će mi se usuditi doći i narediti da moram cijepiti svojih 12 kokica i pijetla. Ma nije bitno i da ih imam 100.

Držim ih na ogromnoj travnatoj površini, štala im je kao hotel sa pet zvjezdica.

To mi je još shvatljivo ako prodaješ jaja na placu ili nekome na veliko, ali za vlastite potrebe i ostalo što podijeliš ili prodaš rodbini i prijateljima...Samo neka dođu.

Ići ći do suda u Strassbourghu(ili kako se već piše), ako treba, ali prvo će osjetiti osjećaj za pravednost kojega izuzetno istančano osjeća moj osjećajni i najdobroćudniji šarplaninac Mališa.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
mojim susjedima su bili cijepili koke i više od 80% koka ima je krepalo
ne znam da li su mene tražili jer radim i nema me doma,ali neću im dopustiti da ih cijepe
 

gigausupi

Član
Tu od
3 Stu 2014
Poruka
259
Tako treba. Građanski neposluh !

Dosta je cjeđenja. Kada bi meni država vratila trećinu od onoga što sam ja dao njoj bio bih bogat čovjek.

Sva sreća imao sam fenomenalnog veterinara i taj me nije ništa pitao niti za tri koze, kada sam ih imao, a kamoli za kokoši i patke.

Ali sada država opet štedi, pa više nema mog veterinara(a bio je fenomenalan tip i znao je znanje), nego dolazi po pozivu veterinar iz Zaprešića. Još nemam pojma tko je taj, a već sam treba cjepiti psa prije mjesec dana.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pravi domoljub nikada ne pita šta država može dati meni, već se pita šta on još može dati državi!!
Pametnome dosta...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Šta je ovo, tema zamrla ili ste svi u temi "poticaji".
Evo malo svježe krvi. 52 komada.
 

Prilozi

  • WP_20150214_001.jpg
    WP_20150214_001.jpg
    56.7 KB · Pregleda: 93
  • WP_20150214_004.jpg
    WP_20150214_004.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 86

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Eto vrag mi nije dao mira i danas sam otišao u drugu županiju i uzeo jedan home made inkubator,malo je većeg kapaciteta ,ali sutra budemo za probu stavili samo 50 jaja ,da malo svladamo rutinu,nema elektronsku regulaciju,ima klasični potenciometar,ako bude šljakalo,bude se nekako ugradila i ta elektronika
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Australorp imam, a New Hampshire sam kupio po 5 kn, u Kopr. Bregima, kod njih oplođenost 90%, a danas žena donosi iz Dugog Sela po 4 kn isto Hempshire.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
di kupuješ u dugom selu to mi je bliže nego kopr.bregi?
imas jaja australorpa za prodat ili samo za sebe?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ok budem zvao da vidim za jaja
ako budeš imao što viška napiši mi na pwt
pa se dogovorimo
 

Najnoviji postovi

Na vrh