• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

U

uzgajivachpk

Guest
I ja sam pretpostavio da je zbog promjene hrane. inače sam im davao onu granuliranu mješavinu uz malo koncentrata, ali sam sad zabunom kupio onu sitnu mješavinu . jutros sam našao jos jednog uginulog pjevca , a jedna kokoš pokazuje iste simptome.
 
H

Hrvach

Guest
Uzgajivač, da li to kokoši imaju vodu do hranilica? Ovo se zna dogoditi kad kokoši nemaju vode pa im se začepi dušnik ili grkljan zbog suhe hrane. Inače si znaju same pomoć s vodom,a ako vode nema onda ništa od toga. Ako si ikad imao patke ili ih imaš kod njih se to jako dobro vidi jer uzme hranu pa trči piti vodu
 
I

ihorzic

Guest
da li je krepao na leđa sa ispruženim nogama ili kako je legao pa se može predpostaviti dijagnoza
 
U

uzgajivachpk

Guest
da li je krepao na leđa sa ispruženim nogama ili kako je legao pa se može predpostaviti dijagnoza
hrvach , imale su uvijek vodu, ihrozic uginuo je kao kokoš koja ide snjeti jaje samo s padnutom glavom! nije imao niti jednu tekut na sebi!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pitanje. Jel se može kokoške hraniti sa otpadom od povrća. Pošto je cijena kukuruza velika i biti će još veća, jel može jesti plod paprike, rajčice, listovi kupusa, zelena salata? Hvala
 
U

uzgajivachpk

Guest
ja svojima dajem sve od toga nabrojenog ! one mogu jesti sve!
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Paprike baš i ne jedu, ali sve ostalo da. Samo ti je problem ako im daš cijeli komad, one ti to kao zagrabe i onda trgaju kljunom, a to znači da ako nešto nemogu progutati onda ne pojedu. Trebao bi im to usitniti. Rajčica i salata nije problem, ali paprika i tvrdi plodovi jesu. Kokošima sve treba usitniti.
Nemaju zube.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ok. Znači također može i blitva. Pitanje. Da li bi runirani plastenik mogao poslužiti kao kokošinjac? Naime od iskrivljenih konstrukcija bi ispeglao šipke i stavio najlon preko, naravno zategao sve po pravilniku službe. Kad bi ukopavao foliju stavio bi žicu za kokošinjce i nju djelomično ukopao, na izlazu iz plastenika produžio ogradu da imaju i izači iz plastike. Da li bi stvar fercerala preko zime? Da li bi u plastenik trebao napraviti i neke drvene sanduke da se zavuku preko noći? Da li bi im smetalo vlaga u plasteniku? Mogu nabaviti i stajnjak i staviti unutra da čeprkaju, gliste, rovce i kukce koje kakve. Hvala
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Uvijek se postavlja pitanje vode. Ako se voda smrzava, onda je i kokošima hladno. Zapravo im i nije hladno, ali problem je taj što one hranu vare sa vodom, bez vode,neprovare hranu, ne dobivaju dovoljno energije i onda im je hladno. Po zimi inače troše više hrane za grijanje, nego za rast.
Po meni možeš i sa plastenikom, ali im osiguraj nezaleđenu vodu.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Znam iz iskustva da kada u jezerce stavim kockice stiropora, da se voda ne zamrzava, da li bi to šljakalo i kod kokoši?! ili bi se one brže bolje najele tog stiropora?
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Odmah ga napadnu, ne kužim zakaj, ali su pronašle neki stari komad stiropora i cijelog ga pojele.
Meni se ove godine vani voda stalno smrzavala, pa sam je prenio u kokošinjac unutra, stari drveni kokošinjac od hrastovih greda, i tamo se voda smrzla. Onda sam infra lampu postavio iznad vode i po noći je imao upaljenu kada je bilo fakat minus zima.
 
H

Hrvach

Guest
Kolege peradari, pozivam vas da posjetite izložbu malih životinja u Novim dvorima u Zaprešiću. Izložba je otvorena danas i zatvara se u nedelju. Filip i ja izlažemo i obojica smo prošli i više nego dobro. Dođite u nedelju da popijemo koji gemišt iz pehara :D
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel može pomoći efekt tople leje za grijanje vode. Kako sam ja našao u prestaroj literaturi za ugoj krastavaca na bali slame,vjerujem da bi se isto moglo primjeniti i za vodu da ostane topla.
krastavac001.jpg

Što mislite? Poz
 
H

Hrvach

Guest
Čovječe o čemu to ti? Ovo je tema o peradarstvu!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Hrvač,
Kontam ima problem što nemože osigurati vodu od smrzavanja, jer mu je očito peradarnik predalekop od mjesta stanovanja, i sad razmišlja da pomoću bakterija osigura toplinu, koja bi sprečavala smrzavanje vode.
Jel tak ?
 
H

Hrvach

Guest
Aaaaa sorry nisam čitao prošle postove, oprosti još jednom.. Nisam skužio o čemu se radi
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Kolege peradari, pozivam vas da posjetite izložbu malih životinja u Novim dvorima u Zaprešiću. Izložba je otvorena danas i zatvara se u nedelju. Filip i ja izlažemo i obojica smo prošli i više nego dobro. Dođite u nedelju da popijemo koji gemišt iz pehara :D
Gdje su točno Novi dvori?Jel to na cesti prema Brdovcu?Od koliko do koliko sati sutra za posjetitelje?
 
H

Hrvach

Guest
E jbg sad.. Jučer sam bio vani,a danas ujutro nisam išao na forum ujutro. To je na cesti prema klanjcu, znači na onom semaforu u centru se ide ravno,a ne lijevo prema brdovcu.
 
N

nele123

Guest
Imam koke nosilice stare 21 nedelju tj 450 komada od toga nosi 20 komada.Imaju sve uslove hranu kupujem kod lokalnog prodavaca,automatsko napajanje.Imam problem jer su dostigle starosnu dobu za nosenje ali samo njih nosi 20 komada.Molim da mi neko strucno odgovori na ovo pitanje i da savjet unaprijed hvala.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Ako tko ima za prodati kokoši ,po mogućnosti da su hrvatice ili posavske kukmaste kokoši, starije od 5 mjeseci
I pijetla kupujem .
Trebam 5 kokoši i 1 pijetla.
Ako tko ima može mi se javiti na privatnu poruku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh