• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

R

Ratarko

Guest
@igor_peradar

Hvala na tablici , pogledat ču detaljno šta piše.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
da, znam za tu stranicu ali su im cijene prevelike, gledao sam i na http://www.mobile.de tamo ima puno toga.
Kasnije sam pričao sa jednim frendom koji radi kod jednog tu našeg dilera i veli da se da pronači dobar rabljeni utovarivač samo ovisi od dilera do dilera
 
R

Ratarko

Guest
Evo one farme purana o kojoj sam govorio , malo se slabo vidi jel je slikano mobitelom dok sam prolazio traktorom i sa veče udaljenosti ali šta je tu je .

Sada imju još 2 nova objekta ( skroz desno na slici ) tako da pojma nemam koji bi bio kapacitet cijele farme .
Staviti ču samo link na sliku , mislim da je tako bolje.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
I evo hrpe gnoja od purana koja čeka ljeto da ju razbacim i zaorem.
Hrpa je dugačka 180 metara prosječne širine 6 metara .
Bogme puunooo gnoja :shock:

Obrisan neispravan link.

To u nastavku je pšenica.
 
R

Ratarko

Guest
Nemam svojih strojeva za to , radi mi jedan čovjek uslužno .
On ima Carraro 85 KS sa prednjim utovarivačem te Steyer 60 KS sa 3.5 tona prikolicom za razbacivanje i Rakovica 65 KS isto sa 3.5 tona prikolicom.

Razmišljam o kupnji prikolice za gnoj do ljeta , tko zna ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Kako ti se čini Carraro? Å to je po tvojem bolje tvoj Hurlimann ili Carraro?
 
R

Ratarko

Guest
Taj Carraro je dobar , pričam svake godine sa njegovim gazdom kada mi dođe razbacivati gnoj i kaže mi da nema problema sa njim , sad ima 4 godine traktor.
Ovaj drugi traktor mu je još bolji , Steyr 60 KS , zvijer u malom pakovanju , tri cilindra ali idee 8)

Steyr mu je u prve dvije godine napravio 3300 radni sati , ništa mu se nije pokvarilo za to vrijeme .
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
bogme fakat puno gnoja
jedina stvar koja mi je čudna je to da ti daju gnoj badava, čudno je to što vindija na neki drugi način to ne iskoristi, kolko ja zna kod nas tj. u VŽ gdje isto imaju ogromne farme piliča, prodavaju gnoj, i pazi foru cijena se nezna več oni objeve određeni datum na toj i toj lokaciji, a kad ljudi dođu tamo pitanje je po koji cijeni ga dobiju
 
R

Ratarko

Guest
A pazi sada ovo , ovaj gnoj ne samo da sam dobio đabe nego nisam morao niti pomoči pri odvožnji :!: Jadan dan sam došao na njivu i gnoj je bio na " uvratinama " baš kako sam se bio sporazumio sa njim prije. Udaljenost njive od farme je 1 km . Da ga ja nisam uzeo ( gnoj ) ne bi imali kud sa njima , ja sam im jedini koji uzima gnoj u zadnje tri godine :!:

Ludnica , ovdje nitko ne taj želi gnoj , NITKO :!:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
taj gnoj odnosno od sve vrste peradi ima izrazito jako djelovanje, mislim na količine hranjivih tvari evo jedan primjer ali za prskanje 1kg gnoja od bilo koje peradi staviti u posudu od 10lit nakon nekoliko dana ( moram provjerit koliko ) uzima se ta jedna litra toga pripravka i mješa sa 1 litrom čiste vode i može se koristi inače ako je koncentr. jača dolazi do opeklina odnosno paleži lista biljke koju tretiramo
 
M

Mister x

Guest
Ja sam takav gnoj prošle godine platio 4000 kuna sa prijevozom i još mi fali.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
e vidiš, tamo gdje ga nitko ne želi djeli se badava a tamo gdje ga ljudi trebaju pa zašto nebi vindija i nešto usput zaradila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh