• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Za ovaj tip uzgoja dobre su vam sve kombinirane pasmine koka:domaće koke,grahoraste,australorp,new hampshire,golovrate,Wyadote, Plymouth rock,Rhode island
rock,White rock,hrvatice,sussex i orpington.
E sad zavisi koje boje i tipove kokoši volite.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Imam jedno pitanje pa molim iskusne kolege i kolegice da mi odgovore
dakle koke su mi stare ¸10,5 mjeseci i sad mi polako staju sa nošenjem
pronijele su poslje nove godine i odonda su redovito nosile dal je sad u pitanju neki kraći predah(mitarenje) ili im nešto fali i smeta pa slabije nose?Hranim ih sa crnom zobi šrotom i suncokretom pomješano vitamine dobiju jednom na tjedan u vodu obićni muvisel.
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Ljudi,ako kome treba imam pilica patuljaste kokinkine,crne,bijele i glatke,kovrdzave. Stari su mjesec dana.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Upravo sam sad pisao pod temu "kvočke"! Kod mene isti slučaj, 1 pjetao na 15 kokoši i od 16 jaja (praktički 15) 14 je bilo oplođeno!
Znači da bi trebalo biti dosta ako on dobro gazi!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kkruno

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
4
bok,
zanima me uzgoj peradi na otvorenom,u pokretnim kavezim, primarno za meso. čini mi se sve ok do trenutka kada su dorasle veličinu za klanje. što onda,kako organizirati klanje,čišćenje i skladištenje? pretpostavljam da to radi klaonica,ali koji su uvjeti? molim vas iskustva. tnx.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ima netko ideju kaj bi mogla zasaditi po dvorištu, a da to guske/patke/kokoši ne bi jele?
...samo da nije ambrozija i sl. :S
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ima netko ideju kaj bi mogla zasaditi po dvorištu, a da to guske/patke/kokoši ne bi jele?
...samo da nije ambrozija i sl. :S

Moja pokojna baka je sadila hren! To neće ni patke ni kokoši, a pretpostavljam ni guske! Grm bude i do 1 metar visok, stvara im super hladovinu, a i lijepo je za vidjeti nešto zeleno kod kokoša!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Da bar kod nas netko otvori "klaonicu za male životinje" kao u njemačkoj! Ovdje sam ja nosio kuniće i piliće na klanje i cijena je više nego povoljna! Za kokoši/piliće i za kuniće je 1€, a za patke i guske 2€!
Odvezes živo i dođeš po to kad se dogovoriš s mesarom! Sve očisčeno i popakovano u vrećice za zamrzivač!
Cijena uvijek ista neovisno koliko komada!
Na malo se ne isplati voziti, ali ja sam imao po 50 kunića i za to nisam imao vremena pa mi čovjek to riješi i ja samo pokupim...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Postoje i kod nas klaonice za perad, netreba ići u Njemačku. i to u Vašem dvorištu tako da netrebaš nikud vozit perad i prljat skupocjeni BMW ili Mečku a kamoli Audi, čiščenje pilića za 3 kune po komadu, što je povoljnije od 1 Euro u Njemačkoj.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Kod nas nisam čuo za te klaonice peradi nego zasučeš rukave
i raspališ po picekima:(rofl)::(rofl)::(rofl):
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Postoje i kod nas klaonice za perad, netreba ići u Njemačku. i to u Vašem dvorištu tako da netrebaš nikud vozit perad i prljat skupocjeni BMW ili Mečku a kamoli Audi, čiščenje pilića za 3 kune po komadu, što je povoljnije od 1 Euro u Njemačkoj.

To je stvarno povoljno! Nisam za tako nešto čuo, ali je hvale vrijedno!
I nisam ništa loše mislio pri pisanju komentara, tako da nema potrebe za sprdnju!
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Znali netko šta znaći krvavi proljev i kako ga sprijećiti,za sad mi ga ima 5 pilića i nebi volio da se proširi.
 

jagodinac

Član
Tu od
28 Ožu 2015
Poruka
126
Krvavi proliv ili takozvana kakcidioza je infekcija koja napada pilice uzrasta 2 do 4 nedelje i traje oko 10 dana.
Moj ti je savet da sve pilice izolujes od tih koji imaju krvavi proliv jel su oni nosioci infekcije i moze da se desi da ti celo jato propadne za kratko vreme.
Kao lek koristi SULFAMIDIN ali sto pre jer pilici mnogo brzo obolevaju i umiru
 

Najnoviji postovi

Na vrh