• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
ja imam kokosinjac u kojemu je 40 kokosi dimenzija 3x5m visine oko metar...to je u sklopu svinjca.ali imaju dvoriste u kojem su tijekom dana!ako ih mislis imat zatvorene,2-3 kvadrata po jedinki minimum po meni!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
3m2 po jedinki? Uh 100 kom 300 kvadrata? Da nije 3 komada na kvadrat? Pa samo bi noćivale, ne bi bile zatvorene.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
ako mislis imat samo za nocenje mozes ih imat na puno manjem prostoru...ja sma te skuzio da ih mislis imat u prostoru bez ispusta van...metnes stangu na kojoj bi kokosi spavale i provjeris kolko ih stane na jednu i onda radis prenociste i kemijas kvadraturu!:)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma ja sam te koke nekako kontao da mi budu malčer :) Papju korov i daju obilje fosfora i kalija, dušika ne računam jer da i taj korov zaorem isto je. Samo mi treba garaža za malčer :lol:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
30m2 za 100-tinjak kokosi bi bilo podnosljivo,ako je bar 2 m visine i više stane...
 
D

draž

Guest
pozdrav zanima me proizvodnja jaja slobodnim načinom držanja kokoši,koliki broj kokoši treba imati da bi bilo donekle isplativo i zanima me plasman jaja :roll:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Onako po sjećanju da sam negdje pročitao, mislim da smiješ imati 1000 kokoši po hektaru. Da bi ti priznali onu jedinicu na žigu. Koliko je isplativo i kakav je plasman u današnjem vremenu... APP ako prođe prođe ;)
 
D

draž

Guest
ma obrađivam 30ha zemlje,imam 26godina i planiram nešto početi proizvoditi,al neznam šta početi u današnje vrijeme
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
gle računica je jednostavna...
1.saznaj tko otkupljuje jaja i po kolko
2.stavi na papir sta mislis napravit od objekta,kavezi,ventilacija, cijene naravno
3.izracunas kolko jaja proizvedes dnevno i koliko ti treba da povratiš uloženo...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mislio sam da si bliže pa da odemo do ovih što rade projekte da ti nešto sklepaju. Ali u što god da ideš budi normalan, znači od jedne kune napravi tri, a ne od deset jednu. A dalje kako ispadne.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nažalost nemam. Meni je to peradarstvo opcija dobrog malčer i "guranja" proizvoda. Koke pojedu korov, koke snesu jaje, uz primarni proizvod dajem kokina jaja iz eko uzgoja gratis. Još mi koke pognoje zemlju. Za ostalo ne znam. Sjetih se još da će sigurno nešto leteće vijati koke i biti u blizini. Ako je taj kobac gore, vjerovatno neće doći ni čvorci. Tako nekako kontam, možda kontam krivo :|
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
simbioza,bez greske:)od eko uzgoja,gnojenja,do tjeranja čvoraka:)ja bi baš volio vidjeti kakav projekt peradarnika i prenamjeniti ga za fazane(odgoj prvih 6 tjedana posto im treba prvih tjedna dana biti oko 35°C,te ih kasnije pustiti van uz mogucnost povratka u "peradarnik" ako zahladi koji dan)inače imam prepelice u gajbama pa ajmo rec ima veze sa kokošima:)volim perad pa tako i pernatu divljač a i kokoši,pure,patke guske itd...nadam se da netko ima projekt peradarnika!
 
N

nevenkol

Guest
Poštovani peradari
Prodajem kompletnu opremu za peradrnik, Big dutchman, hranilice, pojilice, ventilatori, silos, panel itd.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
bok,peradari! :D ja se također bavim peradarstvom,ali kad vidim vaše brojke,malo me je sram... :( :( :( naime, imamo malu obiteljsku farmu, 2500 komada ali objekat je nov,2001.god. prva tura negdje u proljeće je bila u njemu i nikada više nisam imao tako dobru kilažu kao tada... :( :( nego,da ja vas pitam što trebam... ako imate negdje u svom selu silos, kapaciteta 6-10 tona,za smjesu, bio bih vam jako zahvalan da mi javite,po mogućnosti i cijenu... hvala,kolege... :D :D :D
 
T

Tomazy

Guest
Mrki88 kaže:
bok,peradari! :D ja se također bavim peradarstvom,ali kad vidim vaše brojke,malo me je sram... :( :( :( naime, imamo malu obiteljsku farmu, 2500 komada ali objekat je nov,2001.god. prva tura negdje u proljeće je bila u njemu i nikada više nisam imao tako dobru kilažu kao tada... :( :( nego,da ja vas pitam što trebam... ako imate negdje u svom selu silos, kapaciteta 6-10 tona,za smjesu, bio bih vam jako zahvalan da mi javite,po mogućnosti i cijenu... hvala,kolege... :D :D :D
Za najbolje rezultate potrebno je maximalno dobro odraditi pranje,dezinfekciju i poštivati biozaštitu kao i dovoljno dugi biološki odmor objekta... ima detalja... ako te bilo kaj zanima piši na privat nemogu s detaljima ovdje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh