• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Zanimljivi strojček, budem ja to provjeril kod martinca, daj mi samo reci tko to proizvodi, kolko je cijena, način primjene...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Nešto su mi to velika ležišta za perad :D :D

Taj stroj se koristi u peradarstvu??
Ak nije onda je slika u krivoj temi.
 
K

Kikiriki

Guest
Ova slika je standardna verzija 404 sa noževima na rotoru te kontra noževima na obodu,verzija koja se koristi u peradarstvu je 404M koja isto ima noževe na rotoru ali iza njih su čekići koji dodatno usitnjavaju slamu dok nije željene dimenzije,odnosno dok nemože proči kroz sito koje je na obodu(21mm,36mm)
Obrisan neispravan link.
Na slici rotor 404 M
Proizviđač: Teagle , Engleska , http://www.teagle.co.uk
posjetite stranicu ili posjetite mene u Gudovcu na sajmu tamo će biti izložena sjenažna verzija
Obrisan neispravan link.
 
V

vodomar

Guest
evo da postavin post i ode . Dakle tražin staklo novo za veliki reflektor (čuo san da takvoga ljudi koriste za piliće i grijanje kao jer se radi o velikoj vataži) pa me znaima da li neko zna di mogu kupit novo staklo za jednog od 300W staklo je promjera 415mm debljine 5mm. Eto ljudi zahvaljujem se. Ja se inače ne bavin poljoprivredon nego fotografijon i videon pa mi triba radi osvjetljenja kadra. Zahvaljujem. Pozdrav.
 
A

agrotekica

Guest
Pozdrav svima!
Po prvi put pisem post na ovim stranicama pa sam vidio vasu temu o peradarstvu pa rekoh da se prikljucim!
nemam farmu nit se bavim intenzivnim uzgojem osim ak se racuna mojih 11 kokica s pijetlom kako sretno trckaraju dvoriste... nego da se vratim na temu.... ak nekog zanima bavim se kopuniziranjem bijelih pilica (brojlera) i grahorastih pa ako ima netko da je zainteresiran ... inace sam student veterine... i to bi bilo po prilici to za prvi put... e da kopune su na kraju turnusa bili teski oko 6--8 kg ovisi o pasmini tj 4,5-5,5 kg teski očišćeni, a meso ... nema boljeg :mrgreen:
Lijepi pozdrav!
 
K

kocol

Guest
kokoške mi u izmetu imaju nešto bijelo kao konac šta bi to moglo biti
 
B

Bobo

Guest
kocol kaže:
kokoške mi u izmetu imaju nešto bijelo kao konac šta bi to moglo biti


Da nije neki nametnik, crv?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
gliste!dodaj biovermin u hranu,i tako 7 dana zaredom,trebalo bi postici zeljeni efekt...ako vidis da kokosima ispada perje i slabije napreduju te nerado uzimaju hranu velika je mogucnost da imaju gliste,imas jos i nilverm 7.5% otopina,trebalo bi biti dostupno kod veterinara...isto tako bilo bi dobro ukloniti taj izmet kako bi se ponovna kontaminacija svela na minimum!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
Ovako mene zanima koliko potrosite plina za grijanje,struje?jer radio bih nesto velicine 200-300m2,za divljač,a posto 6-8 mjedana mora biti dosta visoka temperatura,od 35°C pa na nize,zanima me koliki bi bili troskovi,jer zapravo sve grijalice koje sam nasao za peradarnike navode potrosnju u kg/h,a posto ja jedino sto znam je cijena kubika plina,pa sad je problem u izracunu troskova?
zahvaljujem
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Ovako mene zanima koliko potrosite plina za grijanje,struje?jer radio bih nesto velicine 200-300m2,za divljač,a posto 6-8 mjedana mora biti dosta visoka temperatura,od 35°C pa na nize,zanima me koliki bi bili troskovi,jer zapravo sve grijalice koje sam nasao za peradarnike navode potrosnju u kg/h,a posto ja jedino sto znam je cijena kubika plina,pa sad je problem u izracunu troskova?
zahvaljujem

Ja na 10000 kom. tj .560 m2 potrošim, ovisno o vremenu cca oko 2000 kn plin, a znalo se desiti i do 3000 kao predprošle zime kad je vani bilo - 20 a nutra trebaš + 30 :oops:

Ako koristiš ložu sve to x2.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,920
2000kn mjesecno ili po turnusu?
da li mozes poslikati peradarnik pa postaviti slike i mailati mi?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ima moja baba neke gmo nesilice. Nevjerojatno, udruže se i izlupetaju cucka da jadnik ne zna tri dana za sebe. Uopće se ne boje ljudi, jedino dok su razdvojene. Ovo još nitko ovdje nije vidio.
 
T

toni333

Guest
Re: PERADARI PAZITE NA JAJA!!!

baca Iva kaže:
Meni se to nije nikad dogodilo ja imam 30 nesilica i po 100 komada ovak koje zakoljem svake godine ne bavim se s tim nego samo za moju obitelj i to da ne kupujemo jel nam je bolje domače 8) :mrgreen:
 

Istrijan

Član
Tu od
30 Pro 2008
Poruka
45
Evo jedno pitanjce samo...Di ima za kupit kalibrator za jaja ako to uopće postoji? I koliko jedna nesilica pojede smjese po danu cca...

Ispala dva pitanja al ajde susjed me gnjavi već duže vrijeme da mu se raspitam.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
agrotekica kaže:
Pozdrav svima!
Po prvi put pisem post na ovim stranicama pa sam vidio vasu temu o peradarstvu pa rekoh da se prikljucim!
nemam farmu nit se bavim intenzivnim uzgojem osim ak se racuna mojih 11 kokica s pijetlom kako sretno trckaraju dvoriste... nego da se vratim na temu.... ak nekog zanima bavim se kopuniziranjem bijelih pilica (brojlera) i grahorastih pa ako ima netko da je zainteresiran ... inace sam student veterine... i to bi bilo po prilici to za prvi put... e da kopune su na kraju turnusa bili teski oko 6--8 kg ovisi o pasmini tj 4,5-5,5 kg teski očišćeni, a meso ... nema boljeg :mrgreen:
Lijepi pozdrav!

Ojla sad sam tek vidio ovo :) Jel su bili masni?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
cabage kaže:
Ima moja baba neke gmo nesilice. Nevjerojatno, udruže se i izlupetaju cucka da jadnik ne zna tri dana za sebe. Uopće se ne boje ljudi, jedino dok su razdvojene. Ovo još nitko ovdje nije vidio.

:lol: :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da li zna tko, kolikih bi dimenzija trebao biti kokošinjac za 100, 200 ili 500 koka? Nikakv tov nego samo da trčkaraju i da se vrate na spavanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh