• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Peradarstvo

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Leghorni su vodeća pasmina u svijetu za proizvodnju jaja,nose krupna jaja bijele ljuske,ali ta pasmina spada u nesilice
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Danas mi je prva nesilica pronjela od njih 10 .Vec su trebale pronjet al nisu.Što bi mogao biti uzrok tome? Molim vase cijenjene savjete!
Imam 3 mlada pilića stara 2-3 mjeseca .Mješanci su posavske kukmaste kokoši i hrvatica.Jako sporo napreduju a, jedu smjesu i šrot molim vas nekoliko savjeta o tome!I Zanima me kakva bi kvaliteta tih kokoši mogla bit s obzirom na nošnju jaja i s kolko bi mjeseci trebale pronjet.Također me zanima jel se kokoši tuku kao pjetlovi a ja mislim da su ženke ili su radi toga pjetlovi?Također me zanima nosivost jaja po jedinci posavske kukme tijekom cijele godine.UNAPRIJED HVALA NA VAŠIM CIJENJNIM SAVJETIMA!
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Tri, jer ne nesu sve u isto vrijeme, a ako ih baš pritisne nađu se i po dve tri u istom gnjezdu, i čekaju jedna drugu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Neznam na koju gornju misliš, ako na tučnjavu između kokoši, odgovor je da, i one se znaju tući kao i pjetlovi.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
jel netko hrani piliće za tov sa superom i kukuruzom? ja bi tu probal dodati oko 5% neke druge žitarice tipa zob ili tritikal, jel ko tak nekaj prakticira? koja od tih žitarica najviše pospješuje rast mesa, meni je rekel čovjek kaj radi po svojoj recepturi da slobodno dodam 5% za čvrstoću mesa, s obzirom da dolazi vrijeme sjetve pa razmišljam kaj bi posijal da mi koristi za šrot za kokoši i piceke...
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Mi ih hranimo čistom početnom smjesom, a kad su veći miješamo rekord, kukuruz i ječam. Primječeno je kad jedu više ječma nisu tako masni. A prije samog klanja jedu čisti šrot bez smjese.

A prije desetak dana je stigla nova tura :icon_super:
 

Prilozi

  • DSC01097.jpg
    DSC01097.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 71

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
A tko proizvodi taj Rekord? Ja starter kupujem od Čakovca iako mi se ne sviđa zbog GMO soje i antibiotika a imam mogućnost promijeniti kad prelazim na konc+šrot da uzimam od jednog kaj ima svoju recepturu i dućan. Kad njega uopće nema antibiotika čak ni u starteru, nema GMO, možda malo sporije napreduju zbog toga ali je meso sigurno zdravije. Taj tip mi je sugerirao dodatak od 5% žitarica u mješavinu šrota i konc da bi meso bilo malo kakti čvršće.¸Prošli turnus su mušterije bile jako zadovoljne s tom "zdravijom" ishranom. Dućan je u VG a proizvodnja smjese i konc negdje u Zagorju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Mi ga svi zovemo rekrord, a evo s njihove stranice: SUPERKONCENTRAT ZA TOV PILIĆA -ova dopunska krmna smjesa nadopuna je osnovnom krmivu -bogata je proteinima, mineralima i vitaminima. Omjer superkoncentrata i žitarica je 40% : 60% do 6 tjedana starosti pilića, a u završnom periodu 30% : 70%.

isto od TSH Čakovec
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Imam 20 kokoši, desetak nesilica i 10 domačih kokoši.Isao bi na malo veću proizvodnju ,koju da pasminu kokoši odaberem i nekoliko vaših cijenjenih savjeta o tom.Imam i 3 jureka i katice -hrvatske patuljaste kokoši, dali se isplati ići na veću količinu?
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
ljudi imam problem unazad 5-6 dana mi počele kokoši hroptati dvije mlade kokice su krepale neznam dal je od toga ali kad sam ih nosio voda im curila na kljun
dal se netko susretao sa time?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Nikada mi nije išlo sa purama, moje područje je poprilično vlažno, i lani mi se sve porazboljelo i krepalo, ove godine sam uzela samo dvije pure i to dosta kasno, tako da još i sada nisu skroz očelavile i držim ih u zatvorenom, ali svejedno su mi se razboljele.
Standardno- našušureno perje, spuštena krila, kunjanje...
Probala ja prvo sa antibiotikom kupljenim u vet. ljekarni- nema pomaka, probala sa antiparazitikom, isto ništa...životinje i dalje kopne, probala ja i sa lijekom protiv kokcidoidoze...i dalje ništa...i životinje već bile skoro na samrti, prestale jesti... i reko gotovo je!
...ali pošto nisam imala što izgubiti, uzela sam ja sumamed (ljudski antibiotik, jedan od najjačih i najšireg spektra) pol tablete zgnječila i rastopila u vodi i tako tri dana, prva dva dana nije bilo poboljšanja, ali bar nisu umrle... treći dan su mi se činile malo bolje... a danas, 15 dana nakon, pure su žive i zdrave!!
Napominjem da to nije antibiotik za perad, nije poznata karenca niti da li ima kakve negativne posljedice na živad, ali moje dvije pure su žive, a jesti ih ne planiram, već za rasplod.
Ne kažem da je moj postupak bio dobar, ali u buduće toplo preporučam takvo liječenje životinja koje NISU za konzumaciju i to kao zadnja krajnost, kada više ništa ne pomaže...
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195








Ovo su moje domače koke dosta su stare i neke šepaju:pijetao mi i više nije plodan pa ču ga na prolijeće smijeniti i do tada će mi narasti 3 pijetlića stara 10 dana isto domača sutra vam ih slikam kao i svoje ukrasne kokoši!!!!
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ljudi gradim kokošinjac za nekih 15-20 kokoši sa dnevnim ispustom od 10h.Može li mi ko poslat nacrt ili barem rec dimenzije koje bi bile pogodne za 15kokoši
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Lijep pozdrav!
Evo da vas pitam dali ste vi ove godine imali takav problem!?
Naime svake godine ležemo domace piliće od domaćih kokoši. Ove godine od 3 jata razlicitih pilića nije ništa ostalo na životu. Sa nekih 2-3 mj. starosti samo su počeli gubiti na težini,pokunjeni, blijeda krijesta , izmet ne znam kakav je bio ,ali krvav nije sigurno. I tako neki su odmah pougibali,a neki su se tako pokunjeni vukli i po 2 mjeseca. Znaći sve je super do nekih 2 mj starosti i onda odjednom samo propadnu. Tekute smo iskljucili jer je sve špricano sebacilom i držano kako spada.
Još da kažem da su cak bili u kontaktu sa starim kokošima od kojih niti jedna do sada nije uginula niti ima takve simptome , znaći samo mlade pilenke.
 

Najnoviji postovi

Na vrh