• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanja vezana za OPG

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
pa ako naši divni političari nakon promjene vlasti mogu još po nekoliko mjeseci dobivat plaću, neznam zakaj se netko mora ustručavat prijavit na burzu po cijenu zatvaranja opg-a...
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Mali OPG su tretirani gore nego građani trećeg reda.Recimo: netko radi u dučanu za 36000 kuna godišnje,ta osoba može dobiti neki kredit u banci a ti duplo i kad spomeneš da si OPG,ko da imaš kugu
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
I kuga nestaje kad uvide da se novac krece preko racuna a sve barijere nestaju ako na racunu konstantno imas određeni iznos sredstava,,,
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Kreće se novac preko računa ali...to za njih nije neka konstanta...jer se nezna šta donosi nova sezona...razgovor u PBZ
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
tak je, isti taj PBZ je ostal bez klijenta (zadruge) koja je imala konstantan promet 30 tisuća mjesečno, uredno plaćano 300 kuna mjesečno vođenje računa, jer u proljeće nije htjela dati 30 tisuća kratkoročno za repromaterijal (iliti na godinu dana) zbog prenešenog knjigovodstvenog gubitka iz prošle godine...
srećom nisu sve banke tak razmišljale...:icon_cool:
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
626
Pitanje za dječji doplatak. Prilikom izračuna kako oni tretiraju uplate na žiro računu Opg-a koji nije u sustavu PDV-a? Konkretno, za troje djece, na žiro računu bude 80k kn i to su sva primanja koja ima to kućanstvo...
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Pomoc!?opg

Znam da postoji vec milijun tema o opg-u..zato se ispricavam za ovu temu...ali molim nekoga ko ima vremena da mi pomogne u svezi par pitanja vezano za opg..citam po netu po forumima vec danima ali nista konkretno nemogu naci..

Ovako nezaposlen sam..imam 26 godina..primarni mi je poso sumarstvo na crno to radim duze vrijeme..
Ali takoder tako imam nesto krmaca prasilica,tovljenika,nerasta,zeceva i kokica i tako obradujem zemlje sijem kukuruz i imam livade za sijeno..
Sad me zanima sljedece:
1.opg van sustava pdv
A)kako ga otvoriti
B)koliko su mjesecna davanja za mirovinsko
C)dali moram placati i zdravstveno osiguranje i koliko ako moram
D)dali imam onaj porez na dobit na kraju godine
E)dali mogu traziti poticaje za svinje,za koje i koliko iznosi poticaj (imam 3krmace prasilice,5tovljenika,1nerast,i sad trenutno 31 obraseno,landras-pijatren) (uzeo bi jos prasilica)
F)dali mogu trazi poticaje za kukuruz i livade ako da koliko iznose
G)dali imam pravo na ovaj novi poticaj za mlade poljoprivrednike od 50 tisuca €
H)dali u opg mogu navesti svinje,kokosi,zeceve i ovce..(imam trenutno 60kokica,7 zecica i 1 zeca,mali zekana neznam tocno broj,ovce bi kupio za pocetak 7 ovaca i 1 ovna)
F)dali imam pravo trazit poticaj za nesto od navedo iz stavke H osim svinja oni su navedeni u stavci E

Molio bih za pomoc nekoga ko se razumije u sve ovo i ko ima zivaca mi pojasniti to sve i jos par pod pitanje..velika hvala
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Re: Pomoc!?opg

Poštovani kolega najbolje da odeš u
područnu savjetodavnu agenciju za
poljoprivredu
Samo nemoj im reči čim se baviš na
CRNO.
 

vuk360

Član
Tu od
19 Sij 2017
Poruka
43
Re: Pomoc!?opg

Za agencije nisam cuo da imam vamo na mome podrucju...ali bio sam kod teta u opcini sto rade na opg-a jedino sto sam od njih dobio je obrazac za otvaranje opg i samo rekli da opg moze biti van sustava pdv a za sve ostalo da odem negdje drugdje pitati...prijatelju moj mala sredina i clanske iskaznice Hdz cini cuda dobijes poso da profesionalno ispijas kave ...(nezelim nikoga uvrijediti)
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Evo samo ukratko i ono što znam sigurno. Trebaš otići u Agenciju i otvoriti OPG, mislim da se tamo uz zemlju koju obrađuješ navode i životinje. Ne moraš ulaziti ni u sustav poreza na dohodak ni u pdv sustav, nema nikakvog poreza na kraju godine, ali doprinose ne možeš izbjeći. Plaća se mirovinsko, zdravstveno i doprinos za zapošljavanje. Uplatnice šalje porezna uprava, mjesečno je to nešto preko 600,00 kuna. Kad otvoriš OPG možeš legalno prodavati svoje poljoprivredne proizvode. Za poticaje su drugačija pravila pa pitaj u Agenciji, oni moraju znati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Nije bas tema al ajd...
Sta je s ovima sto traze naftu pa vam izgaze njive? Nikog ne pitaju, ne jave se, ne obestete.
Da je ne znam u cijem interesu, otkud kome pravo uc u privatni posjed.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
Na privatnim parcelama bez odobrenja i obavjesti vlasniku ne smiju niti prismrditi.
Odmah se policija zove i zapisnik piše.
Ako ih vidiš na svome, postupaj oštro i u skladu s zakonom.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Vele ljudi kod nas da su im isplatili neku lovu po njihovom izračunu..sad tko tu profitira neznam.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Kod mene traze neki mađari, nisam ih zatekao. Probat cu ih nac pa cemo vidit. Par dana im strojevi stoje parkirani pa ne mogu nikog ulovit.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Može li mi tko objasnit, nisam baš popratio.
Što je sa prskanjem soje koja je za zeleno plaćanje? Nešto je bilo da se ne smije više prskat, sa čime točno?
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Da bilo je nešto objavljeno u nekom članku na nekim novinama.Ali to je očito greška jer su se tamo spominjale trave ili tako nešto.Jer u pravilniku u narodnim novinama za 2018 piše za soju kao ezp samo dokaz o kupljenom sjemenu (račun,otpremnica) deklaracije i minimalno 80 kg po hektari treba pravdat.A kak bi to izgledalo bez zaštite to bi bilo više korova nego soje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,960
Ja sam išao dopisati neku zemlju i na novom zahtjevu nemam kvačice na EZP kod soje..a na starom je bilo..sad svakome tko to nije napravio može doći kontrola i hebat ih u mozak..po meni je to debilizam usred sjetvene sezone i na pola perioda kada se mogu prijaviti poticaji,oni mijenjaju pravila..pravila se trebaju znati prije početka tekme i amen..neko bi se pripremio drugačije pa umjesto soje neku drugu kulturu posijao na vrijeme..ali to su naša posla..sad nek naprave pravilnike za nagodinu pa će se ljudi pripremiti na vrijeme..
 

Najnoviji postovi

Na vrh