• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje u vezi Bosch pumpe

  • Temu pokrenuo SachsDiesel
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ti si bogat jarane:rolfer:
Ako zavrtimo onu našu priču jel mogu ja negdje kupiti onu moju "glavu" ..komplet brtvi i sam je promjneiti ?

Ja jos nisam pokusavao glavu mjenjati sam.Kad bi radio sebi mozda bi i pokusao.Musterijama se neisplati to raditi na svoju ruku.Glavu i brtve bi trebao moci kupiti kod svakog bosh majstora.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja jos nisam pokusavao glavu mjenjati sam.Kad bi radio sebi mozda bi i pokusao.Musterijama se neisplati to raditi na svoju ruku.Glavu i brtve bi trebao moci kupiti kod svakog bosh majstora.
To mi nije neka utjeha ..taj če me oderati za sve kao da i nisam upraljao ruke .
Poslaču ja email IPM-u samo kad prepišem oznake s nje .
Gdje bi još mogao pitati ?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nisam rastavljao jos nijednu pumpu sa bregastom plocom.Kako mi je moj majstor za pumpe objasni da je kod tebe i ta ploca problem.To ti je dodatni dio kod tih pumpi pomocu kojeg ona postize pritisak od 230 bara koji je potreban za dizne na stori.Takva pumpa slicna je na imt 549.Ako se dobro sjecam njegove dizne se stelaju na 180 bara.Raspitacu se malo o nabavci glave za tu pumpu.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Na oznacenom vijku smanjujes taj luft. Tacnije to je matica navrnuta na vijak sa kukom.Stezuci maticu smanjujes luft. Prvo moras srafcigerom odvrnuti osiguravajucu podlosku i kroz otvor za sipanje ulja nastelati taj luft.Inace na taj vijak je zakacena opruga.Obavezno ponovo vratiti krila podloske jer bi inace navrtka na vijku se mogla odvrnuti sama.

imgp0035.jpg

hoce li se poremetiti rad pumpe ako ja smanjim taj luft..hocel mijenjati kolicinu goriva ili samo smanji luft u toj polugici tj..jel moram nositi pumpu do bosiste da je nastima ponovo
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nebi trebalo.Probaj pa ces znati.Stelas tek toliko da nema luft.Znaci jedom rukom stelas,a drugom mrdas polugu gasa.
 
B

bilogorac

Guest
Detonacija baš i nije poželjna u cilindrima , ha ..kaj veliš?

Hehehe...nisam mislio na detonaciju kao detonaciju,vec na izgaranje smjese...a znalo se na dajcu dogodit poslije generalke da ljudima malo bolje pucketa jer nisu pazili na omjer kompresije...:finga:
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Nebi trebalo.Probaj pa ces znati.Stelas tek toliko da nema luft.Znaci jedom rukom stelas,a drugom mrdas polugu gasa.

nastelovao sam.nisam primijetio da se sta bilo poremtilo..prije mi je traktor mogao maximalno ici do 2100 obrtaja sad ide 2300-pa gotov do 2400 obrtaja..to je jedina razlika,isto reze gas i gledao sam da isto zakrece elemente dokle je i prije zakretalo pa se nadam da je sve OK.hvala puno na pomoci
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
jel ima tko rastavljenu bosch pumpu od torpeda rbr pa da poslika detaljnije.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
nastelovao sam.nisam primijetio da se sta bilo poremtilo..prije mi je traktor mogao maximalno ici do 2100 obrtaja sad ide 2300-pa gotov do 2400 obrtaja..to je jedina razlika,isto reze gas i gledao sam da isto zakrece elemente dokle je i prije zakretalo pa se nadam da je sve OK.hvala puno na pomoci
Ako isto zakreče elemente onda se i isti vrti
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Ako isto zakreče elemente onda se i isti vrti

ja koliko znam na pumpi se moze stelovati koliko ce kolicinu goriva ubrizgati tj koliko ce zakretati elemente na onom vijku koje se nalazi na doljem dijelu pumpe,odvrne se ona matica sto sluzi kao cep kljuc 10 i onda se zavrtanjem vijka pojecava kolicina goriva,a sta se sada promijenilo u regulatoru kada sam smanjio luft neznam iskerno,,jedino znam da sam prije godinu dana ja pojacavao i smanjivao kolicnu goriva i kada sam pojaco nije utjecalo na max obrtaje nego samo na snagu i rezanje gasa pa sam nakon toga nosio pumpu na regulazu i bosista je nastimao na odgovarajuce ja mislim da je bilo nesto oko 11,5 kubnih tako on zove ili su mililitri u epruveti a bilo je gotov 13 kad sam mu je donio...da li ti znas sta se moglo promijeniti kad sam smanjio luft,,ja mislim da je to isto kao da sam odvrnuo onaj granicni vijak koji neda polugici gasa da ide dalje.pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
najbolje je nedirati pumpu nikako dok traktor dobro radi
Taj post ti je sasvim na mjestu (samo sam ga malo doradil, tj višak obrisal), a onaj prije uopče ne razmem, a i danas mi se nešto ne razmišlja previše
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
Taj post ti je sasvim na mjestu (samo sam ga malo doradil, tj višak obrisal), a onaj prije uopče ne razmem, a i danas mi se nešto ne razmišlja previše

a ovaj prethodni u vezi moje pumpe sto sam smanjivao luft u polugi gasa????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Prokleti alkohol:mrgreen:
Ne, nego prokleti biznis ;)
Bum sutra možda metnul koju slikicu sa čim sam se danas bavil. je*eš mehaniku
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ja koliko znam na pumpi se moze stelovati koliko ce kolicinu goriva ubrizgati tj koliko ce zakretati elemente na onom vijku koje se nalazi na doljem dijelu pumpe,odvrne se ona matica sto sluzi kao cep kljuc 10 i onda se zavrtanjem vijka pojecava kolicina goriva,a sta se sada promijenilo u regulatoru kada sam smanjio luft neznam iskerno,,jedino znam da sam prije godinu dana ja pojacavao i smanjivao kolicnu goriva i kada sam pojaco nije utjecalo na max obrtaje nego samo na snagu i rezanje gasa pa sam nakon toga nosio pumpu na regulazu i bosista je nastimao na odgovarajuce ja mislim da je bilo nesto oko 11,5 kubnih tako on zove ili su mililitri u epruveti a bilo je gotov 13 kad sam mu je donio...da li ti znas sta se moglo promijeniti kad sam smanjio luft,,ja mislim da je to isto kao da sam odvrnuo onaj granicni vijak koji neda polugici gasa da ide dalje.pozdrav

To 11,5 ili 13 nema nikakve veze sa sa radom osim u potrosnjji .Epruvetama sa stela samo ravnomjerno bacanje goriva svih elemenata.Moje misljenje.
 

IMT 539

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
68
To 11,5 ili 13 nema nikakve veze sa sa radom osim u potrosnjji .Epruvetama sa stela samo ravnomjerno bacanje goriva svih elemenata.Moje misljenje.

pa to je kolicina goriva koju pumpa baca i ona odmah utice na snagu motora..ako baca previse onda traktor puno dimi
 

Najnoviji postovi

Na vrh