• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje u vezi Bosch pumpe

  • Temu pokrenuo SachsDiesel
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Ajmo na pp ko je slagal pumpu.

Znači taj bošista priznaje da je do glave?
Ja da sam na tvojem mjestu bi mu ju reklamiral pa nek stavi novu, a on nekse dopisuje s njima dokle hoče. Sam nek prije stavi novu.
Normalno, sa stare zapiši podatke ili ju zabilježi da nebi bile kakve igre u igri :icon_wink::icon_wink:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kako mi se cini da cu morat negdje van i potrazit takvu novu pa ce bit mir.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo probaj ga kad upali ugasiti u brzini.Znaci bez potezanja rucice za gasenje. Tako uradi pa nam javi pali li.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislis da je neispravan automat gasenja? I lani je stavljen novi i sad pred dva mjeseca sam ga opet stavio novog, 200kn taj automat i ne postoji nest kvalitetnije. Probat cu ga sutra zgrijat pa ugasit u brzini ali sumnjam u uspjeh.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako moze da pojasnis sta je automat gasenja.Prilicno se razumijem u roto pumpe, ali taj naziv ne razumijem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Kaj to ima elektro ventil za gašenje?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Da. na vrhu klipica je komadic gume nesto kao kapica. Cak sam i to probao skinit i opet isto.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako moze da pojasnis sta je automat gasenja.Prilicno se razumijem u roto pumpe, ali taj naziv ne razumijem.

Automat mali koji zatvara dovod goriva u glavu pumpe. gasi se na kljuc kuzis? elektromagnet u biti sra*e!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Da. na vrhu klipica je komadic gume nesto kao kapica. Cak sam i to probao skinit i opet isto.
Kad te gumice nema nebi se smjel dati ugasiti na ključ. jel tak bilo kod tebe?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sad te vec bolje razumijem.Koji je to MF i ako moze slika PVP.Moze li se gasiti na kljuc i rucno na sajlu ili samo na kljuc.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Moze na sajlu a ima taj automat, evo jedna brzinska pikcer

pumpag.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
OK.Sad znam koja je vrsta.Ima tri nacina da traktor koji ima roto pumpu ne pali vruc.Prvi je ventil za otvaranje kolicine goriva.Drugi je transfer ventil i treci najskuplji je hidraulicna glava.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
A kakve je Kičo sreče ................... a isti simptomi su bili i prije ............. Glavica :mad::
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja kakve sam srece izgleda su u pitanju oba tri problema. Koja je preporuka? Sto ciniti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ova prva dva nije problem provjeriti na licu mjesta.
Inace jeb....s majstora koji farba vijke nakon remonta PVP.Blomba ili kako je vec ko zove je na neki nacin dokaz ozbiljnosti majstora za PVP.
Jedan primjer kako to radi moj bosh-majstor. Blombe oznacene crvenim +ukucan zig firme na kucistu PVP ,racun i garancija godinu dana.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
ja se u PVP nekuzim nit milimetra znaci ostaje skidanje ili odvest traktor u servis pa izvolte. Pumpa je radjena prosle godine uoci zetve psenice, traktor je do sada napravio max 250-300 sati. Sumnjam u kvalitetu tih "Delfi" glava.
 

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
ja se u PVP nekuzim nit milimetra znaci ostaje skidanje ili odvest traktor u servis pa izvolte. Pumpa je radjena prosle godine uoci zetve psenice, traktor je do sada napravio max 250-300 sati. Sumnjam u kvalitetu tih "Delfi" glava.

se smije znati kod kojeg si majstora nosio? pošto sam i ja iz okolice bjelovara a imao sam problema s pumpom :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Po ovom farbanju vijaka nekak mi to vuče da je pumpa bila kod majstora u Donjem Daruvaru??
Jel sam u pravu, može i na pp??

Ako je tako, nevjerujem da je problem do majstora jer nama je slagao več dvije pumpe i nam problema nikakvih a bilo je to več davno. Inače je majstor hvaljen od nekih stručnih ljudi iz trgovina novim traktorima!
Tako da vjerujem da su danasšnji djelovi katastrofa na što se nbi ni malo čudio jer sam se več s sličnim stvarima susrretao. Kupiš novo pa nevalja ili jako kratko bude dobro.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Večina meštrov farba šarafe u žuto, tak da je teško otkriti o kojem je riječ (mada ja znam :icon_wink:).
Nažalost teško je danas nači poštenog.
Obleznuli su se i svi bi lovu nabrzaka jer na pumpi jako malo (skoro ništ) moreš doma napraviti
 

Najnoviji postovi

Na vrh