• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pitanje u vezi Bosch pumpe

  • Temu pokrenuo SachsDiesel
  • Datum prvog posta

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je, s pumpama nema igre ni prčkanja doma po njima, ipak za to treba pravi stroj i znanje.
Samo treba i poštenog majstora imati.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Šanana kod tog majstora u Donjem Daruvaru sam i ja nekad nosio pumpe i uvjek sve bilo okej. Radio mi na 540, na Rakovici 65 i na 5136. Ovaj zadnji i dan danas radi ko urica. Dobar je i ovaj majstor samo izgleda da sam ja njemu bio jos bolja musterija, mislim na ono lova na brzaka. nebi dusu grijesio, znam da je on jako dobar majstor kad hoce i zbilja sumnjam u kvalitetu dijelova. Konkretno u kvalitetu tih Delfijevoh glava. mislim da je to smece nist koristi. kako je originalna pumpa mogla radit 18-19 godina a sad nakon remonta niti godinu? Bas nema smisla.
Poslat cu ti na PP ko mi je slagal pumpu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje da odeš do Austrije i nađeš original glavu tamo, s tim da ti prije majstor sve rastavi i potvrdi da glava nevalja. Jer več puno puta sam skužio da nama na balkan stižu šrot djelovi i to od nekih vodečih proizvođača, ali u EU toga nema.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako krenem put Austrije nevracam se bez nove pumpe. Necu se ja malo-malo zaebavat s majstorima, traktor ko traktor mi je okej i nemislim ga mjenjat znaci mora se napravit kak spada il gas po novo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Misliš da bu nova iz EU bolja?
Ništ stoga, ili nekom ko ima kvalitetnije dijelove iz stare zalihe ili rabljena. Bar tih Perkinsa ima ko u priči :icon_wink:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Misliš da bu nova iz EU bolja?
Ništ stoga, ili nekom ko ima kvalitetnije dijelove iz stare zalihe ili rabljena. Bar tih Perkinsa ima ko u priči :icon_wink:

Je da, ali ja sam seljak i namam pojma ni gdje bi to uopce mogao i pitat. Inace ti motori Perkins 1006.6T su jako rasprostranjeni, koriste se od jahti do bagera za razna cuda.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Je da, ali ja sam seljak i namam pojma ni gdje bi to uopce mogao i pitat..
Šporac, kakav je da je ali je imal dobro opremljeno skladište sa kvalitetnim djelovima.
Možda bi samo glavu prodal?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Desilo mi se sljedeće sranje na IMT 540 s FIAT motorom. Radili smo cjeli dan, oranje i frezanje i podnoć sam ga uredno ugasio pod šupom i stajao je cjelu noć i cjeli dan i danas popodne ga idem palit, al on neće. Vergla i vergla al neće upaliti, točno kod nema goriva.
Pa krenem po redu od dolaza na filter, pa prema AC pumpi, pa ulaz na PVP pa izlaz iz PVP pa ponovno na filter pa povrat, GORIVA SVUDA IMA, svuda gorivo curi, jedino na izlaze za dizne nema goriva.

Jel je moguće da je polugica od gašenja ostala unutra zablokirana pa traktor neće???

To mi se jednom desilo prije 5-6 godina zato sumnjam na to i pitam jel treba skidati cjelu pumpu ili majstor to može riješiti da se skine samo gornji poklopac????

Ajmo brzo odgovori, HITNO je!!

Roto glava ja mislim da nebi smjela pući unutra pošto je traktor uredno palio i radio cjeli dan i uredno je ugašen! Takvog sam mišljenja.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Probaj malo kvrcnuti necim po poklopcu PVP.Mislim lagano.Najvjerovatnije ti je zastekao ventil oznacen na slici. Kasnije ako upali moci ces raditi s traktorom pod uslovom da ga gasis u brzini na kvacilu.Nesmijes potezati rucicu za gasenje. Ako ne upali poslije kvrcanja onda ces skidati poklopac PVP.


Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Šta mislite o skidanju rotacione pumpe sa vladimirca i ugradnji linijske od rusa sa 4 klipa , znači samo bi koristio prvi i treći element ?
Znači moja rotaciona na vlatku je već pokojna , propušta naftu u pumpu i jako loše radi , nema snage a poprilično puši , dizne nove , sklopovi motora sve novo i sve dobro podešeno , jedino ugao predpaljenja mi je nekako sumnjiv , kad aga podešavam i više puta provjeravam imam osjećaj kao da mi ugao predpaljenja ''šeta'' , ja ga podesim i fiksiram a u svakom novom krugu imam ocjećaj da nadiranje nafte iz elementa kreće u različitim položajima , ili mi se to samo čini :(

Znači rado bi ubacio linijsku pumpu umjesto rotacione , imam jednu polovnu od 4 klipa i imam novih elemenata pa bi to odnio kod majstora da mi napakuje da budu samo dva elementa , umjesto ona dva što se ne koriste ubacio bi neke lažnjake samo da nafta ne ide u pumpu iz predpritiska , znači nebi bili u funkciji nikako
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas skinjena pumpa sa 540, ova polugica za gašenje ide jako teško, nešto unutra ne štima, traktor je palio kad smo polugicu vratili, ali se odmah ugasio i tako par puta pa smo pumpu skinuli i ide k bošisti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Danas skinjena pumpa sa 540, ova polugica za gašenje ide jako teško, nešto unutra ne štima, traktor je palio kad smo polugicu vratili, ali se odmah ugasio i tako par puta pa smo pumpu skinuli i ide k bošisti.
Reci mu da je makina kaput da ju ne nafrkne kak bi trebalo jer inače
1347536052.gif
prije reda
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šta mislite o skidanju rotacione pumpe sa vladimirca i ugradnji linijske od rusa sa 4 klipa , znači samo bi koristio prvi i treći element ?
Znači moja rotaciona na vlatku je već pokojna , propušta naftu u pumpu i jako loše radi , nema snage a poprilično puši , dizne nove , sklopovi motora sve novo i sve dobro podešeno , jedino ugao predpaljenja mi je nekako sumnjiv , kad aga podešavam i više puta provjeravam imam osjećaj kao da mi ugao predpaljenja ''šeta'' , ja ga podesim i fiksiram a u svakom novom krugu imam ocjećaj da nadiranje nafte iz elementa kreće u različitim položajima , ili mi se to samo čini :(

Znači rado bi ubacio linijsku pumpu umjesto rotacione , imam jednu polovnu od 4 klipa i imam novih elemenata pa bi to odnio kod majstora da mi napakuje da budu samo dva elementa , umjesto ona dva što se ne koriste ubacio bi neke lažnjake samo da nafta ne ide u pumpu iz predpritiska , znači nebi bili u funkciji nikako

Moguće izvesti samo ako znaš koliko treba kubika naštelati pvp višak dva lajtunga spojiš na povrat kod podešavanja u mrtvoj točci treba bacit na lajtung treču kap od tud kreneš pa dok fino ne podesiš paljenje naravno prvi je prvi a koji ćeš koristit za drugi moraš vidjeti red paljenja želim ti sreču i dobre živce :icon_kidra:
 
L

ljuso1

Guest
Probaj malo kvrcnuti necim po poklopcu PVP.Mislim lagano.Najvjerovatnije ti je zastekao ventil oznacen na slici. Kasnije ako upali moci ces raditi s traktorom pod uslovom da ga gasis u brzini na kvacilu.Nesmijes potezati rucicu za gasenje. Ako ne upali poslije kvrcanja onda ces skidati poklopac PVP.


Uploaded with ImageShack.us

e drug jedno pitanje ako moze, imam takvu pumpu kao na slici i neki dan sam skinuo mikrosito sto stoji na ulazu na pumpu i skino taj dekl sa strane gdje to sito, pa me muci ispala mi tri federa i jedan valjcic i neznam kako da vratim to vise ako neko zna da objasni dobro bi mi doslo hvala unapred
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kataloski ide ovako.
snap20130208at174353.png


Uzivo ide ovako.
dsc06924w.jpg


Ili ako ti je lakse strelice pokazuju gdje ide valjak i opruga.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

miodrag94

Novi član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
5
Imam jedan problem sa 558.Tesko pali ujutru i maloo losije radi.I kada mu dam pun gas ugasi se.Kao da izgubi gorivo ...On nagura neki br obrtaja i ugasi see.
Ako je neki ozbiljan kvar pumpe imam pumpu od tamica misli da je od tam 70 pa dali ona moze da radi na 558?
 

miodrag94

Novi član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
5
Onda cu je svakako prodati .Ionako mi samo stoji...
A znali neko sta je sa mojom pumpom?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Prvo provjeri filtere i ac-pumpu.Zatim filter(sito) na bosh pumpi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh