• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo, kod nas u podravini krenule nove linije za kreditiranje plastenika. Koga interesira, uvjeti su slijedeći....
Minimalni iznos kredita 50 tkn do maksimalno 1 mil kn. Plastenici moraju biti izrađeni od krute konstrukcije, ne nekakvi veronezi i sl. i isključivo od firme D-H plastenici. Kredit ide preko hrvatske poštanske banke i kvarner osiguranja. Kamata 8 % godišnje, godina počeka i otplata do 10 godina.
Plastenik je sam za sebe garancija, uz policu osiguranja plastenika, usjeva u plasteniku, policu osiguranja života i policu osiguranja stambenog objekta u kojem živite.
Kažu da sve te police ne prelaze iznos od 8% iznosa vrijednosti investicije. Treba pitati da naprave kalkulaciju za godišnje plačanje, pa će se vidjeti. U suštini, oni koji imaju jake općine i županije, vraćaju se uglavnom svi novci kroz subvencije od objekata do osiguranja. Ostaje životno osiguranje, koje je samo po sebi štednja.
Nije jeftino, ali je za razmisliti.
 
F

fabrizio

Guest
Što se grijanja tiče to bi bilo po principu centralnog grijanja,cijevi sa toplom vodom pored reda.kombinirana peć plin/lož-ulje jer nikad se ne zna...ovaj projekt s plastenicima nije loš samo što je skup,čujem da zainteresiranih ima samo zasad ne vrijedi za cijelu hr. nego za slavoniju i dio podravine.otplata je kroz ugovoreni period tak da nema probijanja kredita s kapitalnim,al bar ne treba hipoteka..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A jel netko grije plastenik/staklenik sa ugljenom? Možda briketirani ugalj?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Pročitao sam negdje da tona ugljena mjenja 4m3 drva i 2000 litara nafte? Jer si kad probao sa ugljenom ili ti se neda?
 
D

DADAC

Guest
Mislim da nema neke velike razlike od ugljena i drva, jer ja moram svake tri hrvatske ure nabacat jednu tačku u šporet.
Eto baš danas sam porezao i pospremio zalihe za slijedeća dva mjeseca. Još samo da preselim kompić u plastenik pa sam kompletan!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dakle i ti si na tri sata? Ja sam bacio ideju da preselim krevet u plastenik, pa lijepo imam odmah senzor za temperaturu. Čim mi postane hladno, vrijeme je da se stavlja u peć :mrgreen: :blackeye
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa ne dimi ništa. Dimi dok se dimnjak zaštopa, ali čistim to uredovno
 
D

DADAC

Guest
Di su lajsne za bočno provjetravanje najkavalitetnije i najjeftinije. Imam jedan plastenik 11x20 iz serije DO IT YOURSELF pa moram zamijeniti foliju, kopče su napravile svoje, bilo je previše snijega nedavno! :prayer: :prayer:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Uistinu nemam pojma. Probaj pitati u Masservice Vrbovec. Traži tel na netu, nemam.
 
D

DADAC

Guest
Danas sam dobil ponudu za lajsne!!!
Mafia bi htjela za jedan plastenik na lajsnama zaradit 1000 eurona. :lol:
Joj odma sam kupil još 100 kopči, ma pometal bum je jednu do druge, nedam im soma eura, nedam, nedam i nedam! :!:
 
I

ivanastra

Guest
Mene također zanima kupnja plastenika cca 300 m2 za hidroponski uzgoj povrća. Imam svoju zemlju, pa sam razmišljala uložiti neki kapital u proizvodnju. Inače sam ekonomista po struci, no intenzivno razmišljam o poljoprivredi već duže vrijeme. Razgovarala sam sa nekim ljudima na Poljoprivrednoj školi u Zg i na Agronomskom fakultetu, isto tako i sa gospodinom iz DH plastenika, pa sam dobila oprečna mišljenja. Naime, u DH plastenicima kažu da se proizvodnja na površini manjoj od 4000 m2 ne isplati, dok neki drugi proizvođači plastenika, isto kao i neki od vas kažu da je to ok investicija. Nije mali kapital u pitanju, tako da .... da li itko zna koji su cca troškovi pri prizvodnji na 300 m2 u plasteniku?
grijanje -
voda -
otopina -
presadnice -
supstrati -
ostalo -
ljudi (da li dvoje ljudi može voditi proizvodnju)?
 
D

DADAC

Guest
Koje kulture, na koji način (kamena vuna, perlit, kokos, plivajući kontejneri), i u koje doba godine?
 
I

ivanastra

Guest
Pa razmišljala sam o paradajzu, kamena vuna, a što se tiče perioda praktički cijela godina. Isto tako, zanimaju me i presadnice, a to je uglavnom jesen, zima i rano proljeće.
 
D

DADAC

Guest
ivanastra kaže:
Mene također zanima kupnja plastenika cca 300 m2 za hidroponski uzgoj povrća. Imam svoju zemlju, pa sam razmišljala uložiti neki kapital u proizvodnju. Inače sam ekonomista po struci, no intenzivno razmišljam o poljoprivredi već duže vrijeme. Razgovarala sam sa nekim ljudima na Poljoprivrednoj školi u Zg i na Agronomskom fakultetu, isto tako i sa gospodinom iz DH plastenika, pa sam dobila oprečna mišljenja. Naime, u DH plastenicima kažu da se proizvodnja na površini manjoj od 4000 m2 ne isplati, dok neki drugi proizvođači plastenika, isto kao i neki od vas kažu da je to ok investicija. Nije mali kapital u pitanju, tako da .... da li itko zna koji su cca troškovi pri prizvodnji na 300 m2 u plasteniku?
grijanje -
voda -
otopina -
presadnice -
supstrati -
ostalo -
ljudi (da li dvoje ljudi može voditi proizvodnju)?

Pa ako misliš uzgajat paradajz na 300 m2 možeš sve sama napravit; za prijesadnice ćeš trebati manju vojsku od 3-4 čovjeka (ponajviše zbog pikiranja)
grijanje ovisi o podneblju (nije isto na kontinentu i na moru) i o veličini plastenika ( nije isto ako je plastenik 10x30 ili 5x60 ako me kužiš)
voda - vrlo je važna analiza vode koja će pokazati može li i za što!
supstrate imaš profesionalne gotovo za svaku vrstu povrća - stender, klasman, brill .... ali ne glisten i ostale šuć-muć
 
I

ivanastra

Guest
Hvala DADAC na info, radi se o kontinentu, konkretno zagreb, plastenik 10x30 m. Da li je potrošnja vode jednaka u svim periodima rasta biljke ili ne? Da li je oko 1000 l po danu za moju konkretnu površinu? A grijanje, hlađenje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh