• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plastenici

M

Mister x

Guest
Mene zanima plastenik pa ako netko ima iskustva.
Pričao sam davno s frendom za sadnju mladog luka sad za plasman pred uskrs.
Kaže da je isplativo.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ja ti ne znam baš o plasteniscima,al' več kad je otvorena tema samo bi htio napomenuti da ima kod mene u selu jedan lik koji radi automatiku za plastenike(totalno automatizirani-kontrola CO2,zalijevanje,provjetravanje,temperatura,vlaga).za patent je osvojio prvu nagradu na sajmu inovacija u Nürnbergu...
 
M

Mister x

Guest
abrkili kaže:
e ja ti ne znam baš o plasteniscima,al' več kad je otvorena tema samo bi htio napomenuti da ima kod mene u selu jedan lik koji radi automatiku za plastenike(totalno automatizirani-kontrola CO2,zalijevanje,provjetravanje,temperatura,vlaga).za patent je osvojio prvu nagradu na sajmu inovacija u Nürnbergu...


Daj link majstore, ili neki telefon.
 
R

robert

Guest
i mene zanimaju plastenici..podigao bi 3600 kvadrata plastenika,nagodinu cemo ga poceti graditi,a izvodjac ce biti najvjerojatnije gis-impro
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re:

robert kaže:
i mene zanimaju plastenici..podigao bi 3600 kvadrata plastenika,nagodinu cemo ga poceti graditi,a izvodjac ce biti najvjerojatnije gis-impro
Kako to da ćeš se počet bavit povrtlarstvom? Zar ti se nije dopalo ratarstvo?
 
Z

zvonko

Guest
Re:

robert kaže:
i mene zanimaju plastenici..podigao bi 3600 kvadrata plastenika,nagodinu cemo ga poceti graditi,a izvodjac ce biti najvjerojatnije gis-impro

pazi da ti djurinic ne skine kozu sa ledja ne da je skup mego boli glava koliko je skup imas bosance u zagrebu ja mislim da je 8m sirine sa jednostrukom folijom 17 eura kvadrat a 12 m sa duplom folijom 24 eura
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ja znam koješta o plastenicima, mi imamo 1500 m2 natkriveno. Uglavnom je unutra cvijeće, no u 2 komada stavimo i povrće svake godine. Sve je to ok, no vjetar može stvarati OGROMNE probleme...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vjetar je i kod nas nedavno stvorio takve probleme, da nije nijedan plastenik ostao čitav u polju jednog tipa. U biti potrgana je folija, konstrukcija je ok. Ali jednom drugom nije potrgao foliju, vec kompletan plastenik izvio da izgleda ko da je sleper prosao preko njega. Nevjerojatno dok ne vidiš.
Ja imam samo plastenike za proizvodnju rasada, nekih 250 kvadrata, ali planiram za sezonu 2009 diči 2000 kvadrata veronezzi plastenika za porizvodnju rajčice. Vidjet cemo. Veronezzi zbog toga sto je jeftino i mogu sam saviti cijevi. I dosta funkcionalno.
 
Z

Zoca

Guest
Po meni najvažnija stvar za ulazak u posao s plastenicima je dobro se raspitati za cijene opreme. Najlakše je dignuti kredit i doći na gotovo. Tu većina ljudi zapne na početku. Krenite sa jednim plastenikom pa polako iz godine u godinu. Tu stječete iskustvo sa biljkama (koje sadite) a to je najvažnije. Teško je danas probiti se na tržištu bez kvalitete, osobito na našem. Ljudi svašta drljaju i trljaju svakojaku robu.

Npr. moji roditelji su počeli prije 10-ak godina s jednim plastenikom cca 200 m2, da bi danas dosegli nekakvih 2000 m2, bez kredita, ali sa velikim odricanjem i ulaganjem u novu opremu. Već kroz godinu - dvije uspjeli su se probiti na tržištu sa kvalitetnom robom i prepoznatljivošću kvalitetnog proizvoda.

Strpljenje, mnogo uloženog truda i prolivenog znoja kasnije se pokaže mnogo kvalitetnijim ulaganjem već nešto na brzaka gdje mnogi pokleknu na samom startu kad im dodju prve rate kredita na naplatu....

Pozdrav.
 
S

salel

Guest
sve je to ok,samo gospodo draga,nemojte se uvrijediti ali danas u slavoniji odnosno kontinentalnoj hrvatskoj samo budala može podizati plastenike za proizvodnju povrća.Jedino ukoliko imate besplatno grijanje.Daj malo razmislite prije nego zadužite i sebe i djecu.Cijena rajčice u plodinama sredinom veljače 6,49 kn/kg.To je sve važilo do pojave trg.lanaca.I sam imam par tisuća kvadrata i znam o čemu govorim.Ja danas razmišljam kako doći do nekoliko hektara na otvorenom uz mogućnost navodnjavanja jer mi trebaju količine.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
salel kaže:
sve je to ok,samo gospodo draga,nemojte se uvrijediti ali danas u slavoniji odnosno kontinentalnoj hrvatskoj samo budala može podizati plastenike za proizvodnju povrća.Jedino ukoliko imate besplatno grijanje.Daj malo razmislite prije nego zadužite i sebe i djecu.Cijena rajčice u plodinama sredinom veljače 6,49 kn/kg.To je sve važilo do pojave trg.lanaca.I sam imam par tisuća kvadrata i znam o čemu govorim.Ja danas razmišljam kako doći do nekoliko hektara na otvorenom uz mogućnost navodnjavanja jer mi trebaju količine.

Prijatelju, ne planiram podizati plastenike zbog veceg povecanja proizvodnje, nego zbog kvalitete robe. S obzirom da vise ne mogu naglo siriti proizvodnju na otvorenom, moram nesto napraviti koliko toliko na kolicini pa onda i na kvaliteti, premda ni do sada nije bilo moguce nekvalitetnu robu.
Npr. kod nas kraj drave nije moguce proizvesti rajcicu na otvorenom. U biti, odrzim ju totalno zdravom, ali jednostavno kad dodju prve magle, rose da ne spominjem, jer kod nas nema dana bez rose, plod jednostavno dobiva flekove, ne od bolesti nego od vlage. I cim pocnu obilnije kise, puca.
Ne kazem da je to neka posebno isplativa investicija, ali moze produziti vrijeme berbe, bar meni. Za baburu ne znam koliko bi to bilo isplativo, ali neki i to rade, koje znam, jer oni ne mogu proizvesti ni pola na otvorenom koliko mogu ja. Kod njih je to uglavnom zbog tla.
 
D

dmeter

Guest
Mister x kaže:
Mene zanima plastenik pa ako netko ima iskustva.
Pričao sam davno s frendom za sadnju mladog luka sad za plasman pred uskrs.
Kaže da je isplativo.
Prvo
Moj ti je savjet da kupiš staklenik
Drugo
Ja ti mogu prodat polovni plastenik 600 m2 za 2000 eura hepok luk 6,5 m Plastenik prodan i dio već otišao
i Staklenik Dalmastroj za 15 eura m2 bez stakla 4500 m2 Prodan
Najkvalitetniji staklenik na zemaljskoj kugli izdrži bez problema vjetrove od 240 kmh a sa pojaćanima i više samonosiva konstrkcija,bez toplinskih mostova,krovno otvaranje
jednostavna montaža
 
D

dmeter

Guest
dmeter kaže:
Mister x kaže:
Mene zanima plastenik pa ako netko ima iskustva.
Pričao sam davno s frendom za sadnju mladog luka sad za plasman pred uskrs.
Kaže da je isplativo.
Prvo
Moj ti je savjet da kupiš staklenik
Drugo
Ja ti mogu prodat polovni plastenik 600 m2 za 2000 eura hepok luk 6,5 m izdrži vjetrove do 160 kmh
i Staklenik Dalmastroj za 15 eura m2 bez stakla 4500 m2 Najkvalitetniji staklenik na zemaljskoj kugli izdrži bez problema vjetrove od 240 kmh a sa pojaćanima i više samonosiva konstrkcija,bez toplinskih mostova,krovno otvaranje
jednostavna montaža

Staklenik dalmastroj - Prodan

ali zato možemo nabavit Venlo staklenike neogranićene kolićine 15 Eura najpogodniji za unutrašnju Hrvatsku vjetrovi do 140 km h
Moguće konstrukcije i do 180 km/h
Staklo 4-5 eura m2
Plus PDV Trebate raćunat da vam R.Hrvatska vraća 40-60% investicije
Cijela investicija se vraća u roku 1-3 god.
i Multispan velike lukove
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Lijepo rečeno, da RH vraća neka sredstva. Naravno da sve to i ostaje na riječima. Jako dobro poznajem situaciju u povrćarstvu i jako dobro znam da to jako lijepo izgleda na papiru.
Prije svega, sredstva se vraćaju ako je investicija kreditirana, ako je keš, nema šanse. Država lijepo odobri kredit, ali naravno poslovna banka neče ni čuti za takvu "glupariju"!!! Njih interesira nešto čvrsto, a ne jamstvo HAMAG-a ili investicija kao jamstvo. Sada treba naći stambeni objekat koji može biti jamstvo za investiciju cirka milijun kuna!!!
Dakle, sve to ostaje tamo negdje na papiru.
 
D

dmeter

Guest
cabage kaže:
Lijepo rečeno, da RH vraća neka sredstva. Naravno da sve to i ostaje na riječima. Jako dobro poznajem situaciju u povrćarstvu i jako dobro znam da to jako lijepo izgleda na papiru.
Prije svega, sredstva se vraćaju ako je investicija kreditirana, ako je keš, nema šanse. Država lijepo odobri kredit, ali naravno poslovna banka neče ni čuti za takvu "glupariju"!!! Njih interesira nešto čvrsto, a ne jamstvo HAMAG-a ili investicija kao jamstvo. Sada treba naći stambeni objekat koji može biti jamstvo za investiciju cirka milijun kuna!!!
Dakle, sve to ostaje tamo negdje na papiru.
Ništa lakše jesi li čuja za Lombardne kredite lipo oroćiš vlastita srestva i podigneš kredit na 15 -360 dana plaćanje jednokratno od oroćene mase gubiš 1-2 posto od svote ali zato dobivaš povrat investicije.
Ali ako imaš uredne vlasnićke papire od zemljišta
urednu građevinsku-lokacisku dozvolu za objekat
uredan obrt bez poreznog duga bez blokada
3-5 godina pozitivnu bilancu
Projekat isplativosti
500 eura u kuverti
Moraju ti vratit po zakonu
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hm... Cabage, Cabage, jadna li ti ta tvoja poslovna banka preko koje radiš... :|
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Podno? Po principu zagrijavanja cjevi ispod plastenika na dubini od 60 cm stajnjakom i onda malom pumpom pumpajuci u radijatore u plasteniku ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh