• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi dizel odlazi u povijest

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
I jel se može šta diči od prošle godine? Meni ostalo nekih 80 litara a to bi mi sad taman drugi tjedan dobro došlo za šumu! Htio sam danas stati na benzinski da provjerim dali se da iskoristiti ili je sjela nova kvota ali sam se sjetil dok sam več preletel pored nje!:biggrin:
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Juče sam bio na benzinskoj i djelatnik mi reko da nisu dobili nikakvu obavijest i da će se do 15.1 moć iskoristit prošlogodišnja kvota,a šta će uopće ubuduće bit sa plavim nema pojma....e sad ako je neko bio danas na benzi to bi bio najrelevantniji odgovor!


Danas sam bio i nema plavog dok ne odobre..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da se osvrnem na ove koji se boje smanjenja količine plavog .
Kaj vi mislite da "oni" ne kuže da ga imate previše ako ga mahnito kupujete zadnjih dana u godini a sezona radova gotovo stoji ?
Novac nije izgovor jer vjerojatno nisu navalili sa isplatom poticaja i drugig subvencija iz proračuna koji je gotovo prazan ...naročito pri kraju godine

Sad pitanje gdje završi plavac koji se panično kupuje zadnjih dana u godini i tako svake godine ..
Jer ako su površine slične ,kulture malo ispremješane a svake godine zadnjh dana kupujete 3000 litara plavog , kaj to nije sumnjivo?

Vaš velečasni
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Velečasni,ubio te bog - ne kupuju ljudi zadnji dan preostale kvote zbog malverzacija nego jer se boje da će gorivo poskupjeti pa će kasnije morati platiti više.Osim toga - onaj tko ima para ih bude uložio u gorivo jer je onda,dok ga treba siguran da ga ima - to se zove pravljenje zaliha - a možda u trenutku dok ga bude trebao neće imati para pa si ga neće moći niti kupiti.Svatko ima neke svoje razloge - one koji zloupotrebljavaju bude prije ili kasnije stigla kazna.Mene je.Dakle - ljudima dati - država nek radi svoj posao - lovi one koji malverziraju,i to je to.

I jel vidiš šta kaže čovjek post iznad - bio danas i nema pavog - i bogtepitaj kad ga bude.A ja danas oću recimo izgrubirati plastenike - a nemam nafte.I kaj ću sad?Dakle - moram imati zalihu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Meni ostalo 80 lit. plavca nakon završenog posla i njega sam kupio 2 dana prije N.Godine. Natočen je u traktore i nema nikakve malverzacije sa njime. To će mi bit dostatno dok ne dobijem novu kvotu za ovu godinu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je Bog u srcu , da bi došao do njaga treba probiti srce .
tako da se ne bojim njegove nakane , ako bude ubio -ubio , ja živim radi toga .

Vjerojatno imaš pravo ..ali u postovima je spominje strah od smanjivanja količine i neimaština ....Da je bilo love gorivo bi se kupilo još kad je bilo 4 kune ..A ako se smanje količine to je direktno ruka države zavučena u đepove poljoprivrednika .

Vaš velečasni
 

ivica10

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
148
LP.Imam pitanje dal se slobodno koristi plavi dizel u traktoru koji ne glasi na mene?
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
LP.Imam pitanje dal se slobodno koristi plavi dizel u traktoru koji ne glasi na mene?

Bilo bi ti dobro da sa vlanikom napraviš nenakav ugovor o korištenju, jer dok to dokažeš ode ....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
plavi dizel mogu koristiti isključivo korisnici kojima je on i namjenjen,on je NEPRENOSIV,ne može se koristiti kao sredstvo plaćnja,ne možete s njim raditi poljoprivredne usluge.sredinom prošle godine izdane su nove kartice za pomorsku policiju,kapetaniju,(jadrolinija,brodospas itd.)i brodove za turističke djelatnosti tako da sad i oni toče plavca.
plavi dizel je zeznuta stvar,još je najmanji problem ako ga točite u auto ali šverc plavog je kao i šverc cigareta pa idete ravno u istražni zatvor i budete u crnoj kronici.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
veći je problem što je plavi dizel sranje. zato ja kupujem isključivo ložu, a x ljudi koji imaju nove strojeve kupuju obični dizel.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Da se osvrnem na ove koji se boje smanjenja količine plavog .
Kaj vi mislite da "oni" ne kuže da ga imate previše ako ga mahnito kupujete zadnjih dana u godini a sezona radova gotovo stoji ?
Novac nije izgovor jer vjerojatno nisu navalili sa isplatom poticaja i drugig subvencija iz proračuna koji je gotovo prazan ...naročito pri kraju godine

Sad pitanje gdje završi plavac koji se panično kupuje zadnjih dana u godini i tako svake godine ..
Jer ako su površine slične ,kulture malo ispremješane a svake godine zadnjh dana kupujete 3000 litara plavog , kaj to nije sumnjivo?

Vaš velečasni
Prijatelju mi sa dva traktora u danu potrosimo 500 litara i dali je onda malberzacija kupiti 3000 litara zadnji tjedan...
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
prjijatleju onda slabo radis ako sa te dvije mrcine skuris 500 litara a zna se da se plavca trosi vise nego dizela
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
koliko je po hektaru norma plavca,npr ako imam prijavljenih 4ha,koliko dobijem nafte na osnovu ratarstva samo?te ako prijavim ove godine,da li ove dobijem naftu ili nagodinu?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
A jebote sve znanci u poljoprivredi. Sad niti nemogu raditi jel je blato.
A koliko ti potrosis dnevno.??? A stvarno lupas bolje da nisi nista pisal...
Toliko ti tjedno potrosis...
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nisu tolko brzi. Ako prijavis do kraja svibnja dobijes pred kraj godine bar je meni tak bilo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Na benzinskoj lokot na plavom pa pretpostavljam da nije nitko. Prvo bi radnike obavjestili valjda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh