• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kaže da prva vuča ne radi i da ne zna od čega je on je tako kupio uzeo bi 539 pod račun samo me muči od čega je prvi most i kako je to pripaso malo mi liči na torpedinu. Bobo sigurno zna???

torpedova nije sigurno..torpedo ima 8 rupa na felgama i ima torpedov znak na poklopcu reduktora i taj poklopac stoji oko 4-5 cm van od srca felge..mislim da talijani rade takve p.vuče..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
torpedova nije sigurno..torpedo ima 8 rupa na felgama i ima torpedov znak na poklopcu reduktora i taj poklopac stoji oko 4-5 cm van od srca felge..mislim da talijani rade takve p.vuče..

je to torpedova vuča odnosno naziva talijanska...stavljali su je na TD 75 06 specijala..malo lošije vuče sa manjim ajnšlagom i imaju tanju poluosovinu koja rado puca:fiery:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
a gdje mu dodje ukapčalica kad je kardan sa lijeve strane .u utorak idem pogledati da vidim o čemu se radi. jel se te talijanke rade još mislim zbog dijelova
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
je to torpedova vuča odnosno naziva talijanska...stavljali su je na TD 75 06 specijala..malo lošije vuče sa manjim ajnšlagom i imaju tanju poluosovinu koja rado puca:fiery:

eto vidiš da nije torpedo prednja vuča:(giggle):stavljane jesu na neke torpedije al te prednje vuče kak i sam veliš nisu neke kvalitete i rado pucaju poluosovine...pitanje je kak je i usklađen prijenos zbog veličine guma...:(nerd):
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a gdje mu dodje ukapčalica kad je kardan sa lijeve strane .u utorak idem pogledati da vidim o čemu se radi. jel se te talijanke rade još mislim zbog dijelova

pa veli lik da vuča neradi...meni se čini da on ni nema prigona,sam je neko nataknuo zu vuču tak bez veze..teška kemija:eek:ma nerade se te vuče još odavno.njih su zamjenile torpedove vuče..
 
B

Bobo

Guest
Prvi put vidim ovakav prednji pogon na IMT traktoru. Lako moguce da su obican prednji trap lomili u sumi pa ubacili ovaj od prednje vuce. Na slikama se kardan ne vidi i pitanje da li uopce ima ukapcalicu ili ne.

Inace, postoji 560 s izvodom i s lijeve i s desne strane za prednji pogon. stariji su imali prednji pogon kao 577 (kardan s desne strane) a noviji imaju prednji pogon kao moj na 549 (kardan s lijeve strane)...
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
mislim da je to od našeg člana universal,taj forte je za slo tržište

sve u svemu dobro i očuvano izgleda...ali to je čudno kaj su tak visoke cjene za traktore te snage ...[/QUOTE]

najbolje je to kaj su ti univerzali bili jeftiniji kad su ih kupovali nove jer su svi večinom na povlastice,a univerzal koliko god da je nalickan je i dalje šrot od traktora,iznimka oni prije 94
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Prvi put vidim ovakav prednji pogon na IMT traktoru. Lako moguce da su obican prednji trap lomili u sumi pa ubacili ovaj od prednje vuce. Na slikama se kardan ne vidi i pitanje da li uopce ima ukapcalicu ili ne.

Inace, postoji 560 s izvodom i s lijeve i s desne strane za prednji pogon. stariji su imali prednji pogon kao 577 (kardan s desne strane) a noviji imaju prednji pogon kao moj na 549 (kardan s lijeve strane)...


znam da je na novima sa lijeve možda je kućište mjenjano

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/imt-577-kuciste-diferencijala-oglas-6115968

bio je novi most sa kardanom u kutiji zapakovan samo na lijevoj strani za 900e u krašići vrtio se u njuškalu dugo .ako je torpedova stavim je na moju 75
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo jedan lijep stroj samo puno novaca...

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-565-oglas-7207895

Alaj ga je ušminkao, svaka čast. Ako je dobar motor i ovak je fino sređena limarija, traktor je ko bombona, ali te novce neče dobit nikad, ni da 3 puta živi neče ga prodat za te novce.
Ja bi mu dao nekih 45.000 kn za njega, više nikako ne vrijedi!
Pod uvijetom da mi pokaže sve račune i dokaze ako je nešto slagao motor, hidrauliku ili mjenjač, možda bi mu dao i 50.000, ali to je plafon!
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Jedino nije uspel komandnu ploču i volan ofarbati.Sve ostalo ja na slikama previše lepo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
sve u svemu dobro i očuvano izgleda...ali to je čudno kaj su tak visoke cjene za traktore te snage ...

najbolje je to kaj su ti univerzali bili jeftiniji kad su ih kupovali nove jer su svi večinom na povlastice,a univerzal koliko god da je nalickan je i dalje šrot od traktora,iznimka oni prije 94[/QUOTE]

Neznam zašto misliš da su svi universali šrot iznad 94god.
Ja imam Unija 530 iz 97god i dosta smo zadovoljni sa njime,ima cca 5000rs a na 3500 smo mjenjali lamelu i vozi dalje,samo sipaj naftu,redovito mjenjaj ulje i to je to.
jedino šta smo mu več preforsirali hidrauliku sa rolobalama i rotokosom,pa malo curi hidraulika ispod sica :mur:
Što se tiče motora,jako je živahan na gasu
 

Najnoviji postovi

Na vrh