• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ako traktor nemoze povuc prikolicu u prvoj brzoj onda to nije traktor za tu prikolicu.

Neznam baš da je to tako,nebih se složio..:(doh):
Jesenas u vožnji kukuruza Agrofarm 430 (105-110ks), i puna Tehnostrojka 10t na njoj nije mogao krenut u 1 brzoj.U toj brzini ide oko 12km/h..Mislim da je tak nekak zaboravio sam več nisam ga dugo vozio..Probao na svakakve načine al nije išlo,jednostavno samo gubi snagu..Reko ništa našao sam tamo neki reduktor 4ih ima,onaj koji je to radio neznam gdje mu bila glava toliko reduktora stavljat,i krenuo je bez problema kad sam prebacio u spore brzine..Došao iz zemlje na put prešaltao nazad u brze i krenuo je u 1 brzini bez problema..

I ja sam istog razmišljanja ako traktor ne može prikolicu povuč u 1 brzini onda to nije traktor,al eto drugačije malo na terenu..Naravno s MF nikad takvih problema on ili se zakopa ili krene :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki moji, sve su to fine getribe, nema do stare krute getribe s 5 sporih i 5 brzih brizna, taj svaki kreče u prvoj ili se zakopa :) A ne ovi novi s 50 brzina, volja te prođe dok kreneš i sve to isprešaltaš :)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
za sve ostalo tu je Zetor
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=JHcp5DqlNY0[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=bhzPAZGyc3g[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U oba ova videa bi ove prikolice i ja povuko i izvuko s 565, dobra podloga, ravno i ide bez problema :) tak da ono....nije nešto posebno!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
na 560 je brzina za oranje 1. brza, znaci 2 brzine ispod krajnje 3. brze.
na mf 3050 je brzina za oranje bila uglavnom 1. radna, nekad 2. radna. da se dodje do nje ima ohoho saltanja od zadnje 4. transportne, zar ne? :icon_eyes:

prakticki neusporediva razlika u mjenjacima.

ti na mf-u imas na jednom mjenjacu 16 brzina, jasno da ti netrebaju spore brzine za kretanje.
ja na 3080 po polju uglavnom koristim spore, tek pred izlaz na cestu ili na samoj cesti prebacujem u brze.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ne znam baš za prvi video, malo bi se patio. a i vidiš sam ja ovo stavio iz zaje.ancije.

Ma sve je uredu...:icon_super:
S one dvije prikolice iz prvog videa bi se dobrano napatio, kretanje pod šperom i bilo bi kopanje do asfalta i po asfaltu:icon_blackeye:, ali bi izvukao, provjerio sam ja to več, nisam od onih koji žale traktor jer znam što može i da je dobro održavan i da mu neče ništa biti.
Dok je god tvrdo pod kotačim povuče se svaki teret sa bilo kojim traktorim, ali kad je meko i blato, bolje da doma spavaš :icon_weed:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sa MF_om orem 1. direktna power na a ili cak b.
Sjetvospremac 2. brza bez prve vuce i samo gas (sirina 4,5m). U brijeg 1. na b ili c.
Rotodrljaca idem 3. radnom power na b ili c.
Pomocne koristim samo za rotodrljace ne zbog opterecenja nego da ga usporim .

Šanana u pravu si za podlogu. Bilo je cirkusa kad sa svojim 3635 i susjedovim 3080 nismo mogli izvuc prikolicu sa 6 tona zrna!! Legle osovine u zemlju... to su extremne situacije.
Govorim o normalnim uvjetima i mislim da prvom direktnom traktor mora povuc prikolicu.
 
B

Bobo

Guest
Aj, kad je off nek je off

Vozio proslo ljeto kolegin MF 4255 (~95ks) i prikolicu kamionku, federasicu s jednostrukim gumama, nije kiper, cjela aluminijska i u njoj bilo oko 10 tona psenice. Radio sam vec s tim traktorom i ima 3 grupe L-M-H Oranje s 3x14" je M3 npr...

Kaze mi kolega na jednom mjestu gdje sa sporedne krecemo na glavnu, raskrizje pod takvim brdom da je doslovce zanemarivo. Kaze u H1 crkava GARANT, saltaj M3-M4 i dalje H grupu. Pokusaj odmah iz H ali sumnjam da ce ici.

Tak je i bilo, pokusam u H1 nema sanse s mjesta krenuti na toj "uzbrdici" a na ravnom je krenuo cist solidno kad smo kretali s njive. I tako je i bilo. M3,M4,H1 i dalje... Mjenjac nema powere nikakve, traktor je cista mehanika i sve se radi s jednom ruckom s tim da se grupe saltaju skroz desno a ne lijevo kao kod starijih MF i 4 brzine po grupi s mehanickim reverzerom kraj volana...

Recimo dao bih lijevu ruku za taj traktor a to sto u 1. brzoj ne moze krenuti s naj laksom kamionskom prikolicom na svijetu valjda i s 10 tona tereta me uopce ne zulja jer po policijskom radaru taj traktor ide sa zmajevkom i 8 tona tereta preko 40km/h...


Ovaj 577 kak mi se cini da je farban, ako nista drugo onda limarija zbog polozaja naljepnica. Inace, kak sedmice drze cjenu, to je TO s obzirom na godiste jedina mana sto nema mokre kocnice i jaci hidraulik...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zanimljiva ponuda. Dodatna pumpa hidraulike mu je +, nisam siguran ima li mokre kocnice jos ako je ona stara automatska ukacalica onda jbga. Nije ni cijena pretjerana.
 
B

Bobo

Guest
Nema mokre kocnice...

Ako ima vanjske podizne cilindre onda idu i mokre kocnice u kompletu. Inace obicno sve kao i na starijim traktorima...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bobo dobar onaj Volvo za 35000! Jos je neko rekao da pozna traktor, hmmm to je stvar za razmisljanje. Ja znam za jednog istog takvog samo sto ima stari FAP_ov motor 130ks i to u neopisivo jadnom stanju. Ako je ovo original i da je ispravan vrijedi te novce. Njima je problem bio pumpa hidraulike koliko se sjecam pa bi to recimo valjalo provjerit.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Bobo dobar onaj Volvo za 35000! Jos je neko rekao da pozna traktor, hmmm to je stvar za razmisljanje. Ja znam za jednog istog takvog samo sto ima stari FAP_ov motor 130ks i to u neopisivo jadnom stanju. Ako je ovo original i da je ispravan vrijedi te novce. Njima je problem bio pumpa hidraulike koliko se sjecam pa bi to recimo valjalo provjerit.

ima još jedan takav na njuškali samo kaj je razdvojeni kod getribe razlog tome neznam...stavio bi link al nemogu na njuškalo jer nekaj mijenjaju ,održavaju ili kaj več...
 
B

bosniahos

Guest
Da bil sam kod tipa možda je isti i pitam ga zbog čega fap mašina,razlika je očita a koliko znam u Pz-eima ih je bilo svako malo rikavela.Kaže tip je a kojega bi del drugega jedino sem Fapeka mogel najt v zadruge.Šel je pa se spil vulje.Ja stvarno neznam da bi stavlja Fap mašinu kao zamijenu,možda Tam-Deutz u čem je još kvaka da se stavlja Fap.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kvaka je valjda u tome kaj ju lako i za male pare nabaviš tj.z starih kamiona koji su svejedno več za na otpad ..neznam kak troši fap ali čul sam da su dosta veliki potrošači...a da stavi deutz bil bi gospon čovijek a nisu ni deutz motori previše skupi...
 
B

bosniahos

Guest
Naj jeftiniji san našal za 6000 kn,bil je original,bila je v mašina ali je kod skidanja savinuta osovina od razvoda i hlađenja,tak da je nisam uzimal.Šrot je upitanju bia.A vidil san isti takav na jubito, tip u Americi takvu istu pripremil za neku energanu,kao izvor struje i grijanja za svoju farmu u planini.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
99% je u pitanju neogućnosst završavanje te kemije. Na traktor se pokušava pripasat motor od kamiona

vrlo vjerojatno...pa kaj opče i ide pripasavat naprijed ako kod getribe nezna kak skemijat da ga poveže...
 

Najnoviji postovi

Na vrh