• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Eh da je sad para, to bi bilo kod mene u dvorištu!!!
Nepatim ja na niti jedan novi, za mene je ovo zakon, 6 cil i 105 ks, čista mehanika, samo toči i vozi!!!:icon_thumright:

Nije baš čista mehanika,ima pover na tipku :icon_e_wink:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
e kak je neko gore napisao da pati kaj nemore imat onog MF-a tak je patim kaj nemogu imat ovog

http://www.njuskalo.hr/traktori/fiatagri-f115dt-oglas-7316750
savrsen za manja gospodarstva
ovo je sa 6 cilindara, a ne nekidan gledam na konedati neka dva NH imaju 4cil,turbinu i 110KS, pa ovaj mora bit izdržljiviji da mu neznam sta radis,
al kad je rijec o elektronici,ovaj je ima podosta(ehr,prednja vuca i spera na dugmad) pa bi onda mozda bolje prosao neki fiat iz serije 80
 
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
a ima više i bit če nas još više koji čemo samo moči gledat i patit.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a eto,jedino to!
ovaj mi je isto OK, al brate mili pa gdje su mu to stavili mjenjace!? !? e to bi trajalo za priviknuti se za normalno raditi
http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-1000dt-100ks-oglas-7175808

ma privikneš se nekak...mi smo išli jednom glet IHC-a 105 ks koji ima sa svake strane sica jedan mjenjač a mjenjači su mu je imali velikog lufta tak da si ga moral tražiti brzine pa ajd ga onda ti prešaltaj dok moraš obadva mjenjača koristit a volan drži zubima:(whew):
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
El namaju oni mjenjač sa lijeve strane za reverzer (samo napred nazad) a sa desne strane brzine?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
ma privikneš se nekak...mi smo išli jednom glet IHC-a 105 ks koji ima sa svake strane sica jedan mjenjač a mjenjači su mu je imali velikog lufta tak da si ga moral tražiti brzine pa ajd ga onda ti prešaltaj dok moraš obadva mjenjača koristit a volan drži zubima:(whew):

A sta je na drugom mjenjacu? Sigurno u voznji ti ne trebaju oba dva. Vjerovatno zec kornjaca i rikverc. Na ursusu je tako i ide super. Nije da imas uvjek jednu ruku slobodnu za mobitel :wink:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
A sta je na drugom mjenjacu? Sigurno u voznji ti ne trebaju oba dva. Vjerovatno zec kornjaca i rikverc. Na ursusu je tako i ide super. Nije da imas uvjek jednu ruku slobodnu za mobitel :wink:

a kaj dok naprimjer voziš veliku puno prikolicu po polju i očeš ga prešaltati iz 4 spore u 1 brzu i onda nekoristiš odma obadva mjenjača??
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako traktor nemoze povuc prikolicu u prvoj brzoj onda to nije traktor za tu prikolicu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
malo smo otišli iz smjera teme ali..sve zavisi kak traktor ima brzine..npr steyr kaj smo imali po mokroj zemlji mu nije bilo svejedno vuči prikolicu od 17 tona u brzim brzinama jer su kod njega te brzine osmišljene samo za transport po tvrdom i z tim brzinama je išao oko 50 km/h..a dok si ga stavil u reduktor (radne) onda je sve trgal i nije ju ni osjetil.. a u radnim max je išel negdje oko 15km/h...znači po tvom bi bilo da traktor od 150 ks nije za prikolicu sa 17 tona kukuruza...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Imam power ispod volana, a i ako vec ocu nije to neka brzina da ne mogu ispusti volan. Kako s drugima koji imaju sa jedne strane mjenjace, jos nezgodnije i jos vise vremena treba za isprebacivat. Gubis moment,brzinu...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mislim da nema niti jednog traktora koji u prvoj direktnoj ide 15 na sat. Nek me netko prosvjetli ako ja neznam
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mislim da nema niti jednog traktora koji u prvoj direktnoj ide 15 na sat. Nek me netko prosvjetli ako ja neznam

ma ne u prvoj direkt nego u 4.radnoj pun gas.. i kretao je on bez problema sa tom prikolicom i u prvoj direkt ali na tvrdoj podlogi....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Predajem se u pravu si. Ja u najvecem opterecenju izbjegavam 4 ili 5 pomocnu (radnu) jer je tu getribi najvece opterecenje, mislim na prenos. Ako je nesto gdje bas treba max sila za potegnit i da moram u radne onda se ide 1,2 eventualno 3 a najbrza niposto, tu getriba zove mater u pomoc i lako meze neki vrag gecrken.
Prikolicu ako traktor nemre povuc u prvoj direktnoj onda j*** traktor.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa izbjegavam i ja ali dok ti se žuri i na kratko vrijeme nije mu ništa a odma dok izađe sa zemlje na put prikolica onda u direkt brzine i gas...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako traktor nemoze povuc prikolicu u prvoj brzoj onda to nije traktor za tu prikolicu.

ne mogu se bas sloziti s ovim. traktor od 70ks i 8 tonka - kombinacija da nemoze biti bolja.
kretanje je obicno bilo u 1. ili 2. radnoj i onda saltanje u transportne pa peglaj dalje. u brdu, ako je bilo vece ili duze isto tako se iz 4. transportne saltalo u 4. radnu pa pomalo brzine dolje, ovisno o potrebi. mjenjac je bio 30kmh, da je bio 40 situacija bi bila jos i gora.
ovisi sve o rasporedu brzina na pojedinom traktoru.

pita me jesenas tip na silosu koliko vozim u prikolici. reko nesto vise od 8t sa 100ks traktorom.
pita a koliko ga moras saltat uz jedno brdo blizu silosa. reko 2-3 brzine dolje. kako kad.
kaze auuu, on sa istom snagom i istim teretom na slicnom brdu salta mozda jednu dolje, puno mu to.
da, ali ja idem 40kmh, on mozda 30 u zadnjoj..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Saltam i ja u brdu 4 dolje al na poweru, sa d ga skidam skroz na a ali ostajem u 4. brzini. I dok ga ispresaltam opet idem 25-28 km/h. Kuzim ja sta ti hoces reci. A prikolicu od 8 tona cak i 560 krece u prvoj direktnoj, naravno u normalnim uvjetima.
Svojim ocima sam gledo dok je tip sa Rakovicom 65 u prvoj brzoj kreto na asfaltu sa dvije pune Zmajevke psenice i ode majstor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh