• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma da mi ga daju badava ga nebi uzel jer bilo je dosta IMT-a u mom dvoru i više neče biti kaj se tiče traktora..nekaže da su to loši traktori ali ima i bolji za njihovu cijenu..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ma da mi ga daju badava ga nebi uzel jer bilo je dosta IMT-a u mom dvoru i više neče biti kaj se tiče traktora..nekaže da su to loši traktori ali ima i bolji za njihovu cijenu..

koji su ti Imt-ji bili u tvom dvoru da nisu bili dobri i bas se ne sijecam da si ikad spomenuo da si imo Imt-a samo torpeda i stayera!
 
B

Bobo

Guest
Samo vanjski cilindri...

Sto da vam kazem o ovom covjeku... prekupac ko prekupac, dodjes, pogledas, isprobas ako t ise svidi kupis a ako ne ne kupis i gotovo...

Recimo da nije skoro imao nekih krseva u dvoristu, tj od kako je otvorio obrt na legalno. dok je islo na crno imao je stvarno otpad pokraj kuce i tu se moglo naci djelova za sve i svasta.

Od kako je otvorio trgovinu mislim da je poceo birati sto kupuje. Koliko mi je poznato da motor i mjenjac ne dira ako nije prijeko prijeko potrebno, dotegne sto je otpusteno, dobro opere, odmasti i oboja SVAKI traktor, nova instalacija, sjedalo, i po potrebi gume.

Ono svercerska posla. Susjed je od njega kupio IMT 533 bez puno gledanja i bilo je nekih problema i ovaj sjeo u auto i dosao osobno da vidi o cemu se radi... Traktor je trokirao i nisu skuzili zasto dok susjed nije poskidao sva crijeva za gorivo i sve filtere i na ulatu u PVP nasao nekih konaca, tkanine komadica spuzve, ma sto nije bilo. sad 533 pali na zub i jucer mi dodje susjed i kaze da traktor ima dvostepeno kvacilo samo je krivo postelano pa od jednom odvajaju obadvije lameme?!?!? On ga malo prestelao i zbilja dvostepeno...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma ne velim ja da nisu bili dobri ali..a bilo ih je poviše prije torpeda..bilo ih je 5 na dvoru..i to su bili kupljeni sve novi traktori i još od nekih imam i danas uputstva..bili su 533, 2x 539, 540 i 560..560 je bil kod nas jednu godinu i zamjenjen je za novog torpeda i naravno još je trebalo nekaj i doplatiti..bil je i MF35 i torpedo 45 adrijatik ali sve rasprodano...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ma ne velim ja da nisu bili dobri ali..a bilo ih je poviše prije torpeda..bilo ih je 5 na dvoru..i to su bili kupljeni sve novi traktori i još od nekih imam i danas uputstva..bili su 533, 2x 539, 540 i 560..560 je bil kod nas jednu godinu i zamjenjen je za novog torpeda i naravno još je trebalo nekaj i doplatiti..bil je i MF35 i torpedo 45 adrijatik ali sve rasprodano...

kad su ti traktori bili kod tebe jesi na kojem osobno ti radio da mozes rec da ti ga neko da badava da ga nebi uzeo ili ono veliko ali sta si stavio sta znaci!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kad su ti traktori bili kod tebe jesi na kojem osobno ti radio da mozes rec da ti ga neko da badava da ga nebi uzeo ili ono veliko ali sta si stavio sta znaci!

ma kud bi ja radio sa njima kad još nisam bio ni rođen..nego pričal mi tata kakve je sve probleme imal sa njima..preveliki potošači,slab je u 3 brzini, 540 lako nasjedal sa jednoosovinkom da ne pričam dalje jer mi se niti neda...a radil sam sa kumovim 539(oranje, tanjuranje) i brao kukuruz z koleginim 539 ..te manje nebi uzeo a ove veče kak ima @bobo takve bi baš htio isprobati i kak god ali nebi se bunio da ga imam...:8):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
ma kud bi ja radio sa njima kad još nisam bio ni rođen..nego pričal mi tata kakve je sve probleme imal sa njima..preveliki potošači,slab je u 3 brzini, 540 lako nasjedal sa jednoosovinkom da ne pričam dalje jer mi se niti neda...a radil sam sa kumovim 539(oranje, tanjuranje) i brao kukuruz z koleginim 539 ..te manje nebi uzeo a ove veče kak ima @bobo takve bi baš htio isprobati i kak god ali nebi se bunio da ga imam...:8):

Pa bas i nisu neki potrosaci po meni al dobro ako tvoj stari nije bio zadovoljan s njima ok svako ima svoje ti se nemozes drzat onog sta ti je stari reko ja sa svojim vodim bitku za zetora njemu ne odgovara meni odgovara i ja bi ga uzeo da imam pare odmah @bobo ima 549dv i brenu velis sad da ga imas nebi se bunio a par postova prije ga nebi ni badava u svom dvoru nemoj se ljutit al odluci se jel bi ili nebi otisli smo malo previse off teme!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa bas i nisu neki potrosaci po meni al dobro ako tvoj stari nije bio zadovoljan s njima ok svako ima svoje ti se nemozes drzat onog sta ti je stari reko ja sa svojim vodim bitku za zetora njemu ne odgovara meni odgovara i ja bi ga uzeo da imam pare odmah @bobo ima 549dv i brenu velis sad da ga imas nebi se bunio a par postova prije ga nebi ni badava u svom dvoru nemoj se ljutit al odluci se jel bi ili nebi otisli smo malo previse off teme!

mislil sam na velku brenu a ne na 549...:icon_e_geek:
a ovo kaj sam napisal da ga nebi htio u dvoru to sam mislio na ove manje tj.slabije modele...
 
B

Bobo

Guest
Potrosaci?!?

549 u jesenskom oranju dubina 25+ s 2x12" 9-9.5l/kj plavog dizela
Brena u jesenskom oranju s 3x14" dubina 30+ 11.5l/kj plavog dizela


Danas s 40l plavog potanjurao s brenom nesto malo preko 4.5ha...

Ja mislim da se tu ne radi o velikom potrosacu posto je i nabavna cjena manja nego za nekog stranca i tu razliku u potrosnji dok "pojede" dodjes na isto. Nije brena drndava kao 560-577 pa da ne cujes sam sebe u kabini od rondanja limova i kojecega. onako s obzirom na godiste i sve to rekao bih pristojan stroj. Po pitanju kvarova daj mi bilo koji traktor da ga silujem pa ce se potrgati, dok jedan gazda radi s traktorom nece mu biti nista, dok krenu radnici i silibajzeri za volan, pokidat ce se i naj cvrsci stroj...


Sve u svemu, evo ovom stepes cjenu, das covjeku vaucer kad ti sjedne i imas (kako cujem od kolege) dosta pristojan traktor za relativno nisku cjenu.

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-5106-oglas-7412068

Jedan forumas takodjer prodaje 5106 za nekih 50 000kn samo treba otici po njega i sve tvoje zelje ispunjene za cjenu neke malo bolje uvozne prikolice ;)

Zamisli samo da sam ja dao manje novaca za brenu nego moj susjed za jednoredni berac SIP Tornado 40EOL... pa ti vidi koji je bolje prosao ;)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa normalno da se svaki traktor kvari još ako su radnici u pitanju koje nije briga al se bude akj pokvarilo ili nebude...a trenutno nam je dosta i torpedo tak da bi ovaj samo stajao i odmarao:(snooze): od oranja do oranja...ajd eventualno ako bi povukel koju prikolicu..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@mali plavi traktor nesmije puno odmarat mora radit da se isplati:icon_wink:
Ja kad bi financije dale bih uzimao imt 565 ili 577dv ili zetora od 60-70ks s prednjim pogonom i bio bi zaposlen cijele godine jedino bi onda 542 bio samo za laganije poslove al nebi puno odmaro:(nod):
 
N

Nevjernik

Guest
Imt je ok traktor akotroši dosta.
Onda pumpu dizne dati raditi .
Glavu ventile urediti pa ce mu manje trošiti.
Imt u upustvima stoji štelat dizne nakon 1000 ili 1500 sati a ja ne vidoh koga da to radi.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Potrosaci?!?

Nije brena drndava kao 560-577 pa da ne cujes sam sebe u kabini od rondanja limova i kojecega.


Ma sve se to riješi 3500 do 4000 tsk i malo posla bude kao brena.
samo da imam malo više vremena i da neradim u firmi kabina bi već bila gore!!!!
__________________
Ako traktor onda Zetor, ako žena onda tuđa...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo danas sam baš gledal i imamo knjigu od IMT-a 533 i 560...a drndanje u kabini se riješi tako kaj se najbolje odvoji kabina od getribe tj.mehanike i složi se ravni pod na kojeg staviš neki debeli tepil i razgovaral buš i na mobitel bez problema makar radil pod punim gasom...tak smo i mi sad napravili na torpedu i doslovno rečeno preporodiš se dok sjedneš u našeg ili u onaj kaj ima sve orginal i kaj je getriba"u kabini"
 

Najnoviji postovi

Na vrh