• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
valjda su tak tupi lemeši pa neče ni u zemlju pa mu savil utege iza da oče iti u zemlju:icon_cool:

Nema to veze, kupili smo nove raonike pa nije htio u zemlju. Tek u 11 mj. kad je nakislo moglo se orati. A bilo je i takvih koji su prvi letili orat pa da lici na nesto stavljali tegove i mucili sebe i traktor.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Nema to veze, kupili smo nove raonike pa nije htio u zemlju. Tek u 11 mj. kad je nakislo moglo se orati. A bilo je i takvih koji su prvi letili orat pa da lici na nesto stavljali tegove i mucili sebe i traktor.

nas su baš lemeši zahebavali kaj nije htio u zemlju..otišel je tata orat poslije podne i plug nije nikako htio u zemlju dublje od 5 cm i razljutil se i otišel kupiti nove lemeše i smontirali mi njih i otišel orat..kaže da se preporodio kak lijepo ide sad plug i u zemlju i lijepo reže..sve je to bilo u jednom danu tak da se nije mogla zemlja bitno promjeniti...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E to su ti samooštreči lemeši,meni su se ljudi smijali šta mi dajemo klepati iliti kovati lemeše,ali kada se to napravi plug ide u zemlju kao u sir i nemaš brige.
Samooštreči lemeši su dobri samo za plugove okretače,jer oni idu u zemlju bez greške,bili lemeši tupi ili ne
 
B

Bobo

Guest
GLUPOST da samoostreci valjaju samo na okretacima... Proslo mi je kroz ruke lemesa i lemesa razno raznih i dok nisam samoostrece namontirao na plug, nisam znao sto valja...

Kupio sam 2005.g. samoostrece lemese na IMT 755.20 (2x10") i radili smo tad 30kj zemlje i strnjaci su se obavezno plitko orali i jos duboko u jesen. znaci BAR 50kj godisnje je proslo kroz plug, sto ce reci 25kj po raoniku... Plug je prosle godine prodan s tim istim raonicima koji brusilice nisu vidjeli, fali ih pola ppo "dubini" no ima ih jos jaaaako puno i ostri kao zilet. Covjek prezadovoljan.

95kn je komad a pokivanje dva raonika je 150-200kn kako se naletis i na moje povrsine je to bilo pokivanje svake druge godine pred oranje strnjaka...

U medjuvremenu kupljen 2x12" IMT s vogel glavama i taj plug se do sad naorao i raonici jos uvjek ostri... nema raonika do samoostreceg ALI ne ovi plamen i slicni, oni su tako-tako nego prave firme koji kosta 50€ komad i onda si 10 godina miran.


Provodjeno je istrazivanje jos davnih dana i do sad su materijali i geometrija pluznih tjela napredovali no tad se uzimalo da jedna daska MORA moci poorati 500ha NAJ MANJE i u to vrijeme potrositi 3 original samoostreca raonika. Malo si racunajte koliko zemlje godisnje s plugom prebacite, podjelite s brojem brazdi na plugu i vidjet cete koliko se u stvari brzo trose kovacki raonici i kojekakve navarivane feder plate...
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
wow, lijepi fiatć, dušu bi dal za vinograd :)

Neznam za gume, na prvoj slici mi prednje dobro izgledaju na ostalima katastrofa. Zadnje na nekih 35-40% po mojoj procjeni...

to sam ja sarkasticno! pa za te novce imas f100 u puno boljem stanju! iako znam da nisu za iste poslove F100 i ovaj, ali ovo mi se cini preprevelika cijena
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Meni kombajnira decko s takvim istim '90. godiste i mogao bi bit moj za 20 mozda i koju manje al eto i on se lomi a i ja.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni kombajnira decko s takvim istim '90. godiste i mogao bi bit moj za 20 mozda i koju manje al eto i on se lomi a i ja.

Nazoves Debeljaka i pitas ga koja je cijena ako je cijena ista kao i kod tog decka dogovori se s njim vise znas o kombajnu i malo je mladi!
 
B

Bobo

Guest
Kico, da se razumijemo, ako imas u ponudi za manje para kombajn za koji znas da je 100% ispravan i da radi. za koji znas makar i otprilike kako se odrzava, i koji ti je pod nosom, jer kombajn dotjerati nije mal trosak (jedino ako bi ga vozio kuci "pjeske")


Meni su rekli istu stvar kad sam kupovao kombajn pa sam umalo isao kod Karlovca gledati malog zmaja koji je bio cak i jeftiniji od ovog koji sam kupio. no kaze mi kolega lijepo: Za ovaj znas da nije izradjen, da nikad kukuruze nije vidio, tu ti je pod nosom i poznas i prvog i drugog vlasnika kombajna, znas o njemu sve uzduz i poprijeko. Taj ces ici pogledati gore, moze bit naj bolji a moze bit i usminkan krs, dok sve izrjesavas i dok ga iz karlovca dovezes, jbg, sve to kosta i gorivo za kombajn i gorivo za auto i bio je u pravu. otisao i kupio bar donekle poznat stroj...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
ima i on vec lijepi godina jos ako je bio vani.. bumo vidli sto rekli slijepci
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ima mozes se dogovorit s covijekom kolega mi je iso nedavno kod njega i kupili kombajn veli da je roba u dobrom stanju onak kak veli i jos su se kasnije zarundali tak da je gazda ok!

I kaj je stiglo u tvoj kraj?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I kaj je stiglo u tvoj kraj?

Deutz-farh al cini mi se samo s kukuruznim hederom nije bas blizu mene stigo malo dalje je kolega i dva brata siju oko 150 hektara kukuruza skoro sve ide za prodaju mali dio njima ostaje pa im je trebo veci kombajn da su sto prije gotovi!
 

Najnoviji postovi

Na vrh