• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
prije bih kupio ovu tvoju za za te pare, nego neku poznatu marku za 20 i koju tis. eura, jer vidi se da si je sredio perfektno,kao i onu prvu tehnostrojku, na isti su sistem.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi se ni pohvalio s "novom" prikolicom, a več je na prodaju!!!
Sve 5, prikolica za 10!! :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Čitam u oglasniku Gospodarskog lista, čovjek kupuje zemljište u blizini Novigrada Podravskog, i 1 ral plača 800 €.. od kad je poljoprivredno zemljište tako jeftino? U mojem kraju nema ral ispod 1600 do 3000 €! (i gotovo nitko i ne prodaje)

kod mene na selu na rubu parka prirode Lonjsko polje, ral zemlje kupiš za par sto eur, ja uzeo prije 3g ral uza samu cestu za 3000 kn, zemlja je u bescjenju, moj je kum znao i ral livade za 2-3000 kn uzet
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ajoj kolega pa to kod tebe ide kao na pokretnoj traci,prikolica je avion samo kod mene u selu možda 2 traktora za vući ovakvu grdosiju,+10 za uređenje:icon_jook::icon_jook:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja da sam se toliko trudio oko tih prikolica, ostale bi samo meni i ova crvena i ona tehnostrojka. To su ipak unikati, bolji od originala i to iz mog dvorišta nebi išlo! Bile bi samo za moje potrebe!

No opet s druge strane, i ova bude jako brzo prodana. :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
šta misliš ŠANANA koja bi kombinacija bio tvoj Same i ova mačka,mogao bi voziti šoder sa Drave po cijeloj Podravini,još kad bi bilo za naplatiti,milina
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma moj SAME se samo može sakriti unutra u sanduk i ništa više!:) :) :) nema on šanse s tom prikolicom, pa to je ZMAJ kojemu treba dobrih 150 ks!!

No opet, bilo bi do jaja vuči ju s njim, makar se i mučio...hehehe :) Barem u silaži!! :) No vidim kolika crijeva ima, nemam ti ni kud prikopčat sve... :) :) :)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ma moj SAME se samo može sakriti unutra u sanduk i ništa više!:) :) :) nema on šanse s tom prikolicom, pa to je ZMAJ kojemu treba dobrih 150 ks!!

No opet, bilo bi do jaja vuči ju s njim, makar se i mučio...hehehe :) Barem u silaži!! :) No vidim kolika crijeva ima, nemam ti ni kud prikopčat sve... :) :) :)

Vozio sam ju malo praznu s 9540..i ljepo ju osjeti, samo niža i niža.. :)
Jedino ju puno lakše vrti od UP12 zbog skretajuće osovine, odlično radi.
Za crijeva ti trebaju minimalno 3 dvoradne komande: za blokadu osovine, dizanje kipera i otvaranje vrata.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma volio bi ja tak nakja probate s 95 ks, daleko od toga da nebi, po ravnom i tvrdom bi išlo :)

Nego kak uopče funkcionira ta hidro-zakretna osovina?? Jel ju ti zakrečeš pomoću hidraulike ili ona sama radi?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Po ravnom i tvrdom bi išlo, največi problemi su brijeg, dol, blato, makadam, kojekakve međe, sipovi i grabe preko kojih treba voziti..
Ona se zakreće sama, ima sponu kojom su povezani kotači i na sponu se vežu dva velika amortizera koji sprečavaju naglo i nekontrolirano zakretanje. A za vožnju unatrag se osovina blokira odnosno dupli hidraulični cilindar izravna kotače i drži ih ravno.
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
prije bih kupio ovu tvoju za za te pare, nego neku poznatu marku za 20 i koju tis. eura, jer vidi se da si je sredio perfektno,kao i onu prvu tehnostrojku, na isti su sistem.

Vaia je vani inače dosta poznata i ima ih puno u primjeni, pogotovo u Italiji i Nizozemskoj.
Nedavno sam se čuo s čovjekom koji je kupio UP12, uglavnom super je zadovoljan.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
šta misliš ŠANANA koja bi kombinacija bio tvoj Same i ova mačka,mogao bi voziti šoder sa Drave po cijeloj Podravini,još kad bi bilo za naplatiti,milina

Pa išlo bi negdje 28,5 m3 šodera.. :)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
kod mene na selu na rubu parka prirode Lonjsko polje, ral zemlje kupiš za par sto eur, ja uzeo prije 3g ral uza samu cestu za 3000 kn, zemlja je u bescjenju, moj je kum znao i ral livade za 2-3000 kn uzet

Blago vama! Imate kvalitetnu zemlju, kod mene u gornjoj Podravini, sve male parcele, 99% obrađeno, i jako je teško bilo što kupiti, osim "šodera", a tu kad stisne vručina, nema prinosa!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Vaia je vani inače dosta poznata i ima ih puno u primjeni, pogotovo u Italiji i Nizozemskoj.
Nedavno sam se čuo s čovjekom koji je kupio UP12, uglavnom super je zadovoljan.

ma nisam ja mislio da je to nepoznata marka, nego da bi rađe kupio tu tvoju prepravljenu, nego neku duplo manju za puno više para, npr tehnostrojku itd, ovo je dušu dalo za silažu, a tehnostojka sa tolikom zapreminom je 30 000€.
 

Najnoviji postovi

Na vrh