• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
kolega bi se ti iznenadil kad bi ti ja rekl da i serija xx45 ima kalać brzina bez kvaćila :icon_winkle: kumov 7745 ima samo mora raditi kompresor, i s lijeve strane kod ručke za ukljućivanje prednjeg pogona je jedna poluga i kad ju stisneš prebaci u spore kad rasteretiš motor stisneš i opet prebaci nazad....... pa nebi bilo čudno da i ovaj to ima. sam šteta kaj enma i reverzer
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
Covjek nezna ni sam sta njegov traktor ima od opreme.pise da ima multipover,a koji zetor to ima od serije xx20 ili xx40

http://www.njuskalo.hr/traktori/prodajem-traktor-oglas-8002445

najbolje da pogledaš na internetu pa onda pišeš, još modeli 45 su imali kalač ili multipower, reverzer, brzi kardan i još puno toga, samo takvi nisu bili za naše tržište, nego za zapadnu europu.
pa član foruma Basic koji prodaje zetore često ima zetor 7745 plus 10+10 mjenjač, znači da ima kalač, još ima i video na kojem se vidi kako radi taj multipower.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
@toma jedno je reverzer za napred nazad a drugo je multipover,izgleda da ni ti neznas sta je sta,ai nigdje se u kabini nevidi da ima reverzer ili multipover.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
@toma jedno je reverzer za napred nazad a drugo je multipover,izgleda da ni ti neznas sta je sta,ai nigdje se u kabini nevidi da ima reverzer ili multipover.

nisam ja glup, reverzer je za mjenjanje smijera i ide između ručica kardana i brze/spore u onu rupu na srediti, a kalač polovi brzine i nalazi se lijevo od ručice za prednji pogon gledano sa sjedišta u traktoru, tamo je zato jer polovi brzine na zrak, i nalazi se iznad boce za zrak.
Ja sam naveo da ti traktori mogu imati reverzer,multipower, brzi kardan i još dosta dodatne opreme, ubuduće bolje čitaj.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
izvini toma nezelim se svadat niti sam reko da si glup. za reverzer znam da ide rucica tamo gdje je brzi i spori kardan,kako ima kolega belac. a to sta si naveo za multipover da se nalazi kraj rucice za prednju vucu se uopce nevidi na slici od onoga zetora sa njuskala
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ma nisam ni ja imao namjeru svađat se, nego sam došao naturpijan s ove mature danas, napišeš 70% testa dobro i onda skužiš kad dođeš kući i vidiš na internetu za onih 30% za koje nisi bio siguran i koje nisi znao da su lakši od ovog ostalog duplo
evo sad kod Bašića tražim video sa takvim traktorom, jer znam da sam to kod njega vidio.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/r...ska-metalna-rau-slovenska/oglas-14263047.html
Decki kan velite na ovo?
Danas sam bil kod lika,za 1000kn da tu prrskalicu!
Pumpa je ta koja je na sliki samo kaj nije gore zmontirana jer nevodno nema kak nosac napraviti.
Očuvanan je 8/10.
Ako je problem slucajno s pumpom di mogu djelove nabaviti?
Imaš sve za špricu u sloveniji selo Lukavci kod Ljutomera Habitus d.o.o ovdje su ti brojevi, uzimaj špricu jer ću ja uzet ak nečeš. http://www.rumenestrani.si/si/habitus-podjetje-za-ekonomiko-in-ekologijo-v-kmetijstvu-servis-11856
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Ok idem sutra po nju.
Kaj se tice pumpe kaj je najgori kvar na njoj?
Jer sam ju rucno okrenul i okrece se ok,vratilo nema ljufta,a i dobro vlece kroz usis.
Inace kolko sam surfal po netu ta pumpa je made in srbija,ispravite me ako grijesim.
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
jel se da snjim sporazumit? ili prica jako slovenski, da ga nist nerazumijes? a ne sad da ga nazovem pa da ga nerazumijem ni jedne! jel ima on organiziran prijevoz?
a vjerovatno i ovaj f100 izgleda puno losije uzivo nego na slici jer cijena je izuzetno mala, a mozda jos gora stvar da na slici nije onaj traktor koji se prodaje, vec neki drugi, ljepsi,
kak to da ovaj F100 nema EHR? ja sam mislio da svali iz F serije ima EHR, mislim,za mene je to prednost kod traktora
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Ok idem sutra po nju.
Kaj se tice pumpe kaj je najgori kvar na njoj?
Jer sam ju rucno okrenul i okrece se ok,vratilo nema ljufta,a i dobro vlece kroz usis.
Inace kolko sam surfal po netu ta pumpa je made in srbija,ispravite me ako grijesim.

Niko nista nezna?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
kolega bi se ti iznenadil kad bi ti ja rekl da i serija xx45 ima kalać brzina bez kvaćila :icon_winkle: kumov 7745 ima samo mora raditi kompresor, i s lijeve strane kod ručke za ukljućivanje prednjeg pogona je jedna poluga i kad ju stisneš prebaci u spore kad rasteretiš motor stisneš i opet prebaci nazad....... pa nebi bilo čudno da i ovaj to ima. sam šteta kaj enma i reverzer

to je imao moj 3320, kad se znao početi gušiti, samo na nju nagaziš i kad se išćupa makneš nogu s nje i sam se vrati u brzinu u kojoj je bio. U kiršu kad su ga dovezli, rekli su da je samo jedna serija s tim napravljena
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Za te novce imaš i novijih traktora, mislim ovaj 640 je malo pretjeran s cijenom, e sad ovisi kakve imaš želje
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
jedina serija koja je došla u Hrvatsku, a inače ih ima pola kalač

na 3320 sam mislio, a od njih 10-ak te linije koje sam imao prilike pobliže vidjeti različitog godišta i izvedbe, nisam baš ni na jednom to poslje vidio
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
jel se da snjim sporazumit? ili prica jako slovenski, da ga nist nerazumijes? a ne sad da ga nazovem pa da ga nerazumijem ni jedne! jel ima on organiziran prijevoz?
a vjerovatno i ovaj f100 izgleda puno losije uzivo nego na slici jer cijena je izuzetno mala, a mozda jos gora stvar da na slici nije onaj traktor koji se prodaje, vec neki drugi, ljepsi,
kak to da ovaj F100 nema EHR? ja sam mislio da svali iz F serije ima EHR, mislim,za mene je to prednost kod traktora

Mi smo se s njim odlicno razumjeli, jeste da stric potpuno razumije Slovenski a i ja pomalo, ali zna i on nas :icon_thumright:
A recimo konkretno za ovog agrotrona sto smo isli gledati, bio je to taj traktor, ali kao da je slikan kada je kupljen, a da je poslije obrndan, a o radnim satima da i nepricam
A nemaju svi iz F serije EHR, kod mene komsija ima F110 i nema EHR
 

Najnoviji postovi

Na vrh