• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
Da čujem komentara na ova dva traktora?!!

http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-65-90-traktor-oglas-7717279

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-fiat-640-oglas-8294935

Traktori su u rangu konjaže kakva meni treba, uredni i vjerujem dobri.

Koliko ovaj utovarivač može naštetiti traktoru bez prednje vuče?

Dali ima djelova za ovaj stari Fiat 640, pogotovo djelova prednje vuče?


jesi li vidio onog F100 sto sam gore stavio link?
a cuj, posto ti treba traktor te konjaze, onda ti necu govorit da za te novce imas traktor od 100KS

uredni jesu, i ovak su OK, ovaj 65-90 i u kabini izgleda dobro, ima nove gume,tak da te novce sigurno vrijedi. A sad za utovarivac, rekao bi da je malo preveliki jer mu je prednji trap dosta slab, jer ja imam toliki na duplaku pa ga dosta njiše po cesti
i taj 65-90 je daleko udobniji od 640 ako ti je to bitno
i ja da sam na tvom mjestu bi razmislio sa ovoga 65-90 skinut utovarivac, prodat ga i za te novce ugradit prednju vucu

a ovaj 640 je isto super,i isto duplak je, napravljena generalka, al je malo preskup, a i sad zavisi kak je ta generalka motora napravljena, a ne da propusi cim ga malo stisnes

a dijelova za fiate se uvijek nadje i to po normalnim cijenama
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za te novce imaš i novijih traktora, mislim ovaj 640 je malo pretjeran s cijenom, e sad ovisi kakve imaš želje

Ma neće u moj dvor nikakvi novi traktor, sve mi se to zamjerilo.
Jedino FIAT dolazi u obzir, to je mehanika i kvaliteta i to priznam i znam složiti, ništ me drugo ne zanima.



Ovaj 65-90 bi bil pun pogodak i mislim da bi za 70.000 kn išao i da bi to bila odlična kupovina, utovarivač samo treba biti skinjen kad se ne koristi i traktor ide i ide 100 godina :)

Kaj se tiće ovog 640, definitivno za te novce ga nebude prodal, 50.000 kn maksimalno ako dobi može biti sretan.

Ovaj utovarivač sa 65-90 da se samo prebaci na 640 i da vidiš posla, dvije takve zvjeri imati doma za sve poslove, jači i bolji netreba :)

O kvaliteti FIAT motora da ne govoroim, a o potrošnji pogotovo, mislim da su najekonomičniji za svoje doba.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ovaj 65-90 mislim da ima motor ko moj na 65-66,jer su i istog godišta,potrošnja mala,održavanje jeftino,taj traktor bude išel još 20g. bez problema
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I vrlo rijedak, to je prvi takav traktor da vidim kod nas u RH.
Garant da nemože biti izrađen, pošto uz takav traktor sigurno je gazda imao i neki veliki jači za teške poslove.
Sad samo da su evrići na hrpi, to bi bilo idući tjedan u mojoj garaži:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma i bez prednje zakon. Zamisli samo, košenje, sušenje, baliranje, berba kukuruza, sjetva kukuruza, transport u svim mogučim oblicima, a potrošnja nikakva.
Pa onda dolazimo do oranja 2x14 vuče sigurno, ima snage taj motor, sjetvospremač 2.40.
Stavimo iza uske kotače pa imamo kultiviranje 4-reda kultivator, špricanje 600l šprica.
Tu je i prednji utovarivač za manipulaciju rolo balama, lagani utovar stajnjaka, ma 100% UNIVERZALAN traktor, za mojih 25 rali zemlje+10 rali livada ko rođen :)
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
I vrlo rijedak, to je prvi takav traktor da vidim kod nas u RH.
Garant da nemože biti izrađen, pošto uz takav traktor sigurno je gazda imao i neki veliki jači za teške poslove.
Sad samo da su evrići na hrpi, to bi bilo idući tjedan u mojoj garaži:)


Ako nećeš koristit prednji utovarivač, možda bi se nekako i mogli dogovorit ako ga želiš prodavat :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ohhhooooo...ma polako prijatelju, samo razmatramo komentare o traktoru, nema tu još nikakve kupovin, al definitivno da kupim taj traktor sigurno nebi prodavao utovarivač jer bi mi trebao.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma i bez prednje zakon. Zamisli samo, košenje, sušenje, baliranje, berba kukuruza, sjetva kukuruza, transport u svim mogučim oblicima, a potrošnja nikakva.
Pa onda dolazimo do oranja 2x14 vuče sigurno, ima snage taj motor, sjetvospremač 2.40.
Stavimo iza uske kotače pa imamo kultiviranje 4-reda kultivator, špricanje 600l šprica.
Tu je i prednji utovarivač za manipulaciju rolo balama, lagani utovar stajnjaka, ma 100% UNIVERZALAN traktor, za mojih 25 rali zemlje+10 rali livada ko rođen :)

A je, ali samo znaš koliko se namučiš sa 565 kad mu malo fali da ide, a da ima prednju samo :) Stroj i pol bi bio, makar je i IMT :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma i bez prednje zakon. Zamisli samo, košenje, sušenje, baliranje, berba kukuruza, sjetva kukuruza, transport u svim mogučim oblicima, a potrošnja nikakva.
Pa onda dolazimo do oranja 2x14 vuče sigurno, ima snage taj motor, sjetvospremač 2.40.
Stavimo iza uske kotače pa imamo kultiviranje 4-reda kultivator, špricanje 600l šprica.
Tu je i prednji utovarivač za manipulaciju rolo balama, lagani utovar stajnjaka, ma 100% UNIVERZALAN traktor, za mojih 25 rali zemlje+10 rali livada ko rođen :)

To sve radiš i sa traktorom koji ima DV..Da se razumijemo,ti znaš kaj tražiš i kaj želiš..Ovakav traktor bez prednje vuče si ja nikad nebi kupovao kao glavni,to može bit traktor koji pomaže glavnom a pošto ti imaš Same ovaj Fiat bi se dobro uklopio..

Utovarivač na takvom traktoru je za neke hoby radove,za ozbiljan posao nije..Utovarivač na traktoru nikad nebreš svrstat za neke određene 3-4 svrhe kaj češ koristit jer s njim možeš radit još duplo toliko stvari tak da utovarivač mora bit na masivnom traktoru koji ima DV i radi s njim u svim uvjetima..Zamisli samo da radiš u nekom blatu i nebreš narikverc...
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Prskalica je kupljena.:)

Kaj je to za pumpu?
Zna ko?
Rastepel sam ju i trebam membrane.
Na onoj gore di se zrak pumpa pise AR 65/52, 130mm je promjera,sad dal je to kat.broj ili nekaj dugo nemam pojma.
Bočne su 120mm promjera.
 

Prilozi

  • 1lbylKF4WfPg-1993617.jpg
    1lbylKF4WfPg-1993617.jpg
    35.2 KB · Pregleda: 405

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sanana@
U vezi Fiata, onaj 6590 je stvarno fin, a utovarivc je jos bolji, ali bez prednje vuce utovarivac je malte ne neupotrebljiv vozis traktor sa prednjim pogonom i sigurno znas koliko to znaci, to je jos 50% traktora.
A opet onaj 640 je podosta star i nema kabinu.
Mislim da se za 10.000e moze uzeti solidan traktor sa prednjom vucom i utovarivacem, mi smo bas gledali JD 2250 sa prednjom vucom i utovarivacem bio je 10 hiljada, traktor je bio stvarno ok, samo je kod nas sa carinom izlazio preskup, pa je prevagnuo novi Europard, za manje para dobili ganjc nov traktor :(wait):
A evo ovaj mi se cini kao jako dobar, jest malo skuplji ali mislim da vrijedi svaku paru
http://www.njuskalo.hr/traktori/case-international-695-xl-profi-utovarivacem-kao-nov-oglas-8314283 :(wait):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Afada jadarko to su cijene sumnjivo preniske!

a da ja cujem komentare na ovoga? cini mi se kao odličan traktor za manje gospodarstvo! a isto nekak mi je cijena premala. jedino sto bi mi bolje odgovaralo da je šestak,bez turbine, al, eto kad ih vise nerade,,,

http://www.njuskalo.hr/traktori/tra...m-ili-mjenjam-jeftiniji-traktor-oglas-8310473

PRENISKE????

E moj kolega, a koliko bi ti dao za traktor star 20+ godina??? Pa 8-10.000€ sasvim pristojna cjena za te traktore.
Najviše mi se sviđa ovaj IHC za 70.000 kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh