• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

B

Bobo

Guest
Marko, to sam i ja htio napisati al sam se suzdrzao, da ne bi bilo da je opet velicam IMT...

Da se razumijemo: Izmjerena potrosnja u oranju 30cm u 10. mjesecu prosle godine na neuradjenom zemljistu s IMT 549DV u agregatu s 2x12" plugom je iznosila 9l/kj ukljucujuci i tri dolaska do njive i tri odlaska kuci...


Takodjer u EKSTREMNIM uvjetima s istim strojem samo na 25cm dubine prije dvije godine orana tabla ravno 10ha (dobar dio vremena je paduckala kisa tako da je njiva na mjetima imala jaruge vode, ugazena pokisla malcirana kukuruzovina iza kombajna, oralo se 42 sata bez prekida). Potroseno je 195l plavog dizela pa si racunajte koliko god hocete.


Ja tu ne vidim veliku potrosnju nikako a ovi kojima je to puno, neka se pokriju usima.
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
Kako mi na zivce idu nadobudni deckici koji prodaju trakotre i tada stave jedna kuna, po dogovru ili skroz krive cijene...

Pa ako prodajes, stavi cijenu za koju prodajes i točka....

Takoder mi je dobar becar koji u plavom oglasniku prodaje *frizirke* mislio je na ovce istočno frizijske... Stavio je 800 kuna a kada ga nazoves prodaje za 1.000
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma dobri su to traktorčići za kojekakve sitnice obavljati...:prayer:

hebeš štoreta, kad pod maloboljim gasom prednja svijetla gledaju u nebo:lol:. a o djelovima da ne pričam kako su skupi.
mali imt puno bolji traktor nego štore provjereno..........
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
i ja sam uvjeren u to...zbilja je kvalitetno odrađena web stranica...:rolfer:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vozio samo babu u crkvu i mlijeko do mljekare, ponekad odojke na sajam i te price...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
svako ima pravo tražiti koliko želi ili koliko mu u tom trenutku treba novca
realnost je potpuno druga priča
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
svako ima pravo tražiti koliko želi ili koliko mu u tom trenutku treba novca
realnost je potpuno druga priča

Istina. Nacito sam se svakakvih oglasa i obisao svega na terenu. O tome bi mogli 7 dana razglabati na sta se sve naidje i sta se sve nudi a ono ispadne da to u stvari nije niti blizu u stvarnosti.
Dakako da ima i strojeva koji su za nepovjerovati malo radili, primjer kod mog susjeda gdje osobno znam da je traktor '94. godiste i ima 1000 radnih sati. Nesto dalje isto u mom selu traktor negdje oko '95-96. godine kupljen jos nema 1000 sati.
Takvomu mogu vjerovati samo ja kad ga znam od prvog dana a ostalima toga tipa je jako tesko vjerovat.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
oglase bez slika vise uopce ne gledam. ali i slika moze dosta prevariti.

lani u ovo vrijeme dok smo trazili traktor, ja sam vukao na stranu zelenog sa crvenim felgama. dosta su skupi, ali naletio je jedan povoljan, ispod cijene. na slici traktor lijep kao slika :lol:
nazove otac, naprica covjek svega a na pitanje moze li se probati kaze - kuda bi ja dosao kada bi svakome dao da proba traktor.
drugi da sjeli u auto, par brojeva na papir i idemo razgledavat.
zovemo za gore spomenuti stroj, kaze gazda nemoze danas. taman je otisao za zg, nema ga do predvecer. obidjemo ostale traktore, ne zurimo se da bi docekali ovoga da se vrati doma ali nemozes toliko cekat.
pisalo je u oglasu mjesto, vidio sam dvoriste na slikama i idemo probat pronac.
dodjemo u selo, pogodili kucu kad gle cuda - gazda je doma.

otvori on garazu, unutra parkirana mecka, jedan veci sa crvenim felgama i drugi manji koji nas zanima. hauba dignuta, dijelovi oko njega. kaze bas mu je jucer pukao lajtung neki, ceka majstora a ovaj nikako da dodje.
izdaleka traktor jos izgleda ok,ali.. na kabini je neki vrag bio povezan spagom/zicom? :confused: zadnji blatobrani rasklimani, zadnja svjetla primis i maltene pola kruga okrenes, naravno namazan naftom da se sjaji. ma kino od traktora.
kao da to nije bio onaj traktor koji sam u oglasu gledao.
mi sutke pregledali traktor, a sutio je bome i gazda :mrgreen: , zahvalili i otisli dalje..
 

Najnoviji postovi

Na vrh