• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Na crtalu se nikada nemože štopati ako je crtalo dobro i reže,a ako gura ispred sebe masu,normalno da se štopa.Ova crtala su rebrasta i ta sijeku dobro i taj može sve zaoravati plu.Ja imam male pretplužnjake na svome plugu pa dobro zaorava kuruzovinu.

Pricaj mi pricu o nazubljenim crtalima.pa takva sam I imao I ide to dok okovina nije friska I suha I ak je teza zemlja.al kad je odma iza kombajna I ak je kasnija fao grupa gdje ima mase I rahlija zemlja onda malo ide pa se nabije I tak mic po mic.:icon_kidra:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Oko navedenog pluga http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/kvernerland-oglas-10141711 zelim reci da je sve okej samo u kukuruzovini to nebu igralo. Crtala dolje ili ih povuc toliko naprijed da iza njih ima bar 10-20cm do predpluznjaka. Osim toga ovi predpluznjaci su za kuruzu "niš koristi", morali bi doc veci tj širi i višlji. Plug mi se cini dobrih dimenzija i ima oblik daske vrlo slican mom Overumu i mislim da bi jako lijepo slagao zemlju.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Takav je kakav je. Puki jesi primjetil još neko švasanje osim na polugama hidraulike.
Kak se na takve poluge kopča npr. standardna Gramipova freza AT20-150? Jel treba druge bolcne?
Vure???
Za VM motor imam informacije da su dobri, po prospektu imaju skoro ravnu krivulju momenta, a Leško iz Sv. Križa Začretja je repariral takav VM motor na jednom AC-u (navodno je dugo stajal na nekoj farmi u Italiji pa ga je nagrizel amonijak) i rekel mi je da se na njima cilindri ne brusiju nego se mijenjaju pikse.
Prvo, koliko Lešku za verovat i drugo, jel to neka prednost?
Prvenstveno bi htel čuti vaše mišljenje o cijeni s obzirom na godinu proizvodnje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
A cuj, svako moze svoje cjeniti koliko hoce, samo koliko bude na kraju dobio to je vec drugi par opanaka..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa jasno mi je to,ali ipak... taj traktor vrijedi 7-8 tisuca maksimalno! ajde,bar ga je poslikal u prirodnom okruzenju gdje je jadnik provel radni vijek!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak se na takve poluge kopča npr. standardna Gramipova freza AT20-150? Jel treba druge bolcne?
Ne treba bolcne nego kugle . Kugle staviš na frezu i gas .
Možeš imati jedan par pa seljakati ili imaš kugle na svakom priključku .
Jel idu dva kopleta kotača u cijenu?
KAd bi taj stroj bil tam negdje iz osamdesetih to bi bil stroj i pol ..
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
pa jasno mi je to,ali ipak... taj traktor vrijedi 7-8 tisuca maksimalno! ajde,bar ga je poslikal u prirodnom okruzenju gdje je jadnik provel radni vijek!

A sta mislis da vecina traktora iz uvoza neizgleda tak?bar znas orginal sate I kakav je zapravo a ne kad ga bakov prefarba I skine sate a ima jos takvih svercera ko u prici.na ovaj izgled bar mozes skidati dosta cjenu.a kad je on pic,pic mislis si kak je to uscuvano kad ono mauna.tak mi bratic kupi preko interneta manji gusjenicar bager bobcata,bio star 8 godina ko novi I kad ga doveezli kuci skine on poklopce a unutra ko da je star 20 godna.skinuti radni sati a on pokitan I prefarban u orginal boju I orginal naljepnice,od ispod sav zguljen ko da je bio u kamenolomu.stalno ga je popravljao,pusiona ziva.:fiery:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znam,ali da je i slikan sad u hrvatskoj sav izglancan i uredan,opet bih rekao da je to puno para... velim,takav kakav je sad,dao bih 7-8 tisuca i bok. ali,ne vjerujem da bi cijena isla toliko dolje!
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nesviđa mi se ništa taj JD,spor je u transportu i teško pali,bez obzira na akumulator.Nekad ni po ljeti nemože upalit,moraju se nekakve pumpe poiskuljutič da bi mogao upalit,pričao mi prijatelj koji ima jd-a 6300 ai nije mali potrošač
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne treba bolcne nego kugle . Kugle staviš na frezu i gas .
Možeš imati jedan par pa seljakati ili imaš kugle na svakom priključku .
Jel idu dva kopleta kotača u cijenu?
KAd bi taj stroj bil tam negdje iz osamdesetih to bi bil stroj i pol ..

Fala Puki.
Bil sam kod čovjeka. Nejdu 2 kompleta kotača. Samo novi s 250/80-18 gumama.
Za one široke nezna cijenu jer ih još nije platil svojemu dobavljaču.
Zakaj bi bil bolji da je iz osamdesetih?
Meni je malo nizak za po potoku, klirens svega 25 - 27 cm i na tak uskim gumama bi se brzo zakopal u pijesak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo može voziti samo onaj tko ima ozbiljnu prozvodnju s ozbiljnim prihodom ..
Ovo nije traktor za po doma kao kultni model IMT533 koji ak je manje bil otvaran dulje je trajal ..
Tak , to je moje mišljenje ..Ak misliš da se šalim, kupi pa nam preričavaj .
Sinonim osamdesetih je kvaliteta , i svijesti o kvaliteti ..doba novih fosila , srebernih krila itd.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nesviđa mi se ništa taj JD,spor je u transportu i teško pali,bez obzira na akumulator.Nekad ni po ljeti nemože upalit,moraju se nekakve pumpe poiskuljutič da bi mogao upalit,pričao mi prijatelj koji ima jd-a 6300 ai nije mali potrošač

Mislim da ima tri pumpe obično zeza elektroventil pa anlaser teško okreče potrošač je veči ali ipak je to klasa traktora i vrijedi te novce .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Neznam kakve točno pumpe ima,ali za te novce šta ga ti masno platiš pa on bi morao vrtit ko lud a ne da moraš u sred ljeta poiskapčat sve pumpe dok ga upališ prođe te volja za poslom,ai ako je klasa onda bi morao bolje palit od imt-a. Sve mi se čini da u današnje vrijeme se kupuje samo ime a kvaliteta 0 bodova.Za jd-a kupiš samo radilicu a kod imt-a ili zetora napraviš cijelu generalku pa evo ti klase.
 

Najnoviji postovi

Na vrh