• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@oliver to je stroj samo prevelik za moje parcele oko 70ks 4x4 za moje potrebe odlican ph ili utovarivac dobije veci plug i roto branu i sve teske poslove mi on obavlja a imt ostavim za sitne poslove!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
U planu je kupovina traktora treba uzimat nesto jace dok se financije posloze do tad gledam i pregledavam ako nebi bio preskup uzeo bi ga ako ce se prodavat javi pa da probam se dogovorit jer nesto da ispadne povoljnije sta bi falilo para bi se posudilo!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
@oliver to je stroj samo prevelik za moje parcele oko 70ks 4x4 za moje potrebe odlican ph ili utovarivac dobije veci plug i roto branu i sve teske poslove mi on obavlja a imt ostavim za sitne poslove!!

koliko god jak traktor kupis,iduci dan ti bude preslab! ni ja nisam vjerovao,ali tako je... a ako kupujues traktor,pripazi,ipak su ti steyer-i dosta stari,a dijelovi su skupi ko suho zlato! nepoderljivi traktor ne postoji.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma meni oko 70ks 4x4 bude dovoljan jer nesmijem nista veceg uzimat jer odmah je i on gabaritno veci a ja imam relativno manje parcele onda je problem a stery imaju dva kod mene jedan 8080turbo i novi neznam oznaku god dvije star ovaj stari ima brdo sati i jos uvijek leti kad mu je mijenjan diftung glave nikakvih riseva u cilindrima a dijelovi jesu skupi ma ja trenutno samo pregledavam kad se skupi lova onda cemo ic trazit neki traktor koji ce bit najbolji ulozeno dobiveno i da je normalan za odrzavat kasnije!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
naša cisterna je mislim takva, samo 4200 l i nije tandemka, al zadovoljni s njom, kaj švabo napravi, to dela, makar i bila 70 i nekoje godište...

Koje marke je tvoja? Ja bi si za koju godinu uzeo oko 5000l za gnojnicu jer trenutno imam Creinu 2500l.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Marko kt,vozi još onog 542 al zadnje gume još nije promijenio,pa nemože baš puno sa njime raditi i getribu je slagao na njemu.Mogao sam i ja uzeti tog zetora ali onda bi pričali po selu da sam ga zajebao,pa nisam htio imati posla sa njime.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
steyr 8000 serije su nepoderivi traktori govorim iz iskustva,nije istina djelovi nisu skupi,tj.mjenjali smo samo radni sat pošto stari više nije mogao brojati pa tako i nemogu ocjeniti koliko koštaju a u austriji se da naći sve tak da..imali smo 8110 90ks 6tak motor koji je radio kao bebica,uvežen je iz njemačke sa 9650rh kod nas je napravio oko 3000rs nikada ali nikada ni jednog kvara osim toga sata koji je stao na 10000rs znači samo kvalitetno ulje i redovna izmjena,gorivo i gas
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
opet velim da nije nepoderiv... vjerujem da je tvoj steyr bio dobar,i da motor bez problema radi 15 000 radnih sati,ali,svi ovi navedeni su dvadesetak godina stari,nikad ne znas tko je i sto je radio s njim,i dali je samo traktor pripremljen za prodaju... a ako nisi imao kvarova,kak znas koliko dijelovi kostaju,i da nema bas svega u hrvatskoj pa se mora ici u inozemstvo? :) meni je to dovoljno da me odbije od takvog traktora...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Koje marke je tvoja? Ja bi si za koju godinu uzeo oko 5000l za gnojnicu jer trenutno imam Creinu 2500l.

Zetor, mislim da je isto taj streu-mix, samo se vide obrisi slova koja su nekad bila, al cisterna je super... inače je nekih 20 godina u njemačkoj vozila samo mlijeko, kod nas u HR samo vodu za zalijevanje voćnjaka i iznutra izgleda zdrava.. doduše, sad kod mene vozi sve, ali je pocinčana pa se ne bojim previše... moral bi samo malo pumpu rastepsti, sve glasnija je, al i dalje sve normalno radi i puni cisternu...
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
pa austrija mu je država proizvodnje tak da bi i bilo logično da se tamo da sve naći za njega,,isto kao u češkoj za zetora,u poljskoj za ursusa,u srbiji za imt-a..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da,s iznimkom da za ova zadnja tri sve nađes u krugu 100km od svoje kuce... nisi me shvatio...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kaj se tice austrije imam poznanika koji gore radi i zivi a od mene je tu ima isto kucu tak da bi lako s njim da mi fura dijelove al ja sam samo gledo meni se svidaju ti traktori a sad na kraju kaj cu kupit kad se lova skupi ko ce ga znat mozda odem na drugu stranu svijeta nikad se nezna jer gledo sam sve marke poznatije!!
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
najmanji je problem za djelove uvjek neko nekog ima ,ta serija traktora je kvalitetno izvedena,imaju original steyerov motor i zf getribu koji jamče dugotrajnost stroja,ko ga nije imao taj nema pojma šta je steyr!!!!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa meni je rekao čovijek u trgovini u Križevcima da oni mogu za sve traktore nabaviti dijelove,iz cijelog svijeta.Pa ako se naruči iz češke za zetora pa kak se nebi moglo naručiti onda iz austrije za stayera.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prije 5 godina mi se razletjela korpa na Ajheru,neka među serija,poslali smo staru u Austriju preko trgovine iz Virja i za 5 dana se pronašla u nekom skladištu origigi,jedini minus je bio što smo još za lamelu trebali čekati toliko jer su poslali krivu ,ali eto ima po skladištima vani dijelova,traktor je bio 79 godište
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolege, sve je to ok, ima dijelova i za te Steyr-e, al je cijena paprena. Prije nekoliko godina smo radili generalku na motoru na Steyr 540. Klipni sklop (3 cilindra), dihtung glave, ventili i leteči ležajevi STD došlo je malo više od 1100 €.
 

Najnoviji postovi

Na vrh