• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Koliko znam, radi strašno, ali se teško vleče.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dobar je to plug, ide dosta duboko, al kad sam jednom probal V&N više ne kapčim Olt-a za traktor.. Razlika nebo i zemlja..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
daske su na pol negdje, i lemeši malo lošiji, budemo vidili, ovih dana sam dog s čovjekom pa ču zaletiti ak mi se svidi, ide doma.. morao bi ga vući bez problema, kad 3320 vleče 2x14 ovaj ga mora rasturat hehe. Inače, je jedan od jeftinijih plugova novijeg godišta šta se nudi, zato mi se i sviđa najviše
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ima ti u petrinji posavac 2x14" 3 hiljade traži, al nema ni crtala ni niš. Ovaj mi je nekak puno bolji i masivniji, a i nevidim neku razliku između njega i posavca, osim sistema kačenja, one ploče naprijed i duplog nosača toplinka, sve mi je ostalo isto, na oko bar
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Gdje ima?? Daj link odma bi ga uzel za jesensko oranje kukuruzovine za proximu, a crtalo bi se lako sredilo kao i kotac. Samo sto uz ovog slavonca sa linka ne dolazi crtalo...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Koliko znam, radi strašno, ali se teško vleče.

Ženin bratić ima OLT 2x14". Vuče ga Belarus 820 ali nevidim da ore išta bolje od mog IMT 757.2. Jedino kad je bilo suho orao je dublje zbog onih špiceva navarenih na lemeše. Lani sam ih sam navario i sad i moj ide ako treba duboko da ga zetor nemre vleči. Ali nisam orao sa OLT-om pa nisam mjerodavan. Samo kažem svoje mišljenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
ima ti u petrinji posavac 2x14" 3 hiljade traži, al nema ni crtala ni niš. Ovaj mi je nekak puno bolji i masivniji, a i nevidim neku razliku između njega i posavca, osim sistema kačenja, one ploče naprijed i duplog nosača toplinka, sve mi je ostalo isto, na oko bar
Ne vidiš razliku, jer je u osnovi i nema. Daske i plužna tijela su ista, a to je najvažniji dio pluga. Ovo oko rame je nevažno.

Ženin bratić ima OLT 2x14". Vuče ga Belarus 820 ali nevidim da ore išta bolje od mog IMT 757.2. Jedino kad je bilo suho orao je dublje zbog onih špiceva navarenih na lemeše. Lani sam ih sam navario i sad i moj ide ako treba duboko da ga zetor nemre vleči. Ali nisam orao sa OLT-om pa nisam mjerodavan. Samo kažem svoje mišljenje
Razlika je u obliku daske. Ova dvodjelna OLTova je spiralna i dulja od IMT 14".
Možda na izgled izgleda isto, ali ta dva pluga nisu usporediva po načinu rada.
Ovaj OLT mrvi i okreće, dok je IMT-ova daska otvorena i kratka, pa više prislanja brazde. Zato OLT bolje radi i s manjim brzinama i s težim zemljama, dok IMT dobro radi uglavnom na lakšim zemljama.

Oblik daske na ovom OLTovom plugu podsjeća na legendarni PTO2, samo kaj su daske veće.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
ZJ samo kažem svoje mišljenje. Imamo zemlju jedan pored drugog i iste vrste zemlje. Ili je možda u nečem drugom problem ali svejedno hvala na objašnjenju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Zato i je imtejov plug i posavac lakši za vuč u brazdi jel imaju ravnu dasku i samo prislanjaju zemlju na brazdu prije u težoj zemlji a olt ju okrene.Ja sam več pisao o tome,nema pluga bez švabe,e sada zavisi od toga što ljudi svašta nazivaju oranjem,pa o tome neču ponovo pisati,ali čim vidim plug bez crtala i pera na dasci ili pretplužnjaka,znam kako to ore,ali neki vele da to ne treba,to je šminka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh