• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
bio je jedan ovdje, tj, u selu do đakova... nedavno pričo s vlasnikom, kaže da su samo balirali, jer nije bio ni zašto drugo. jedva dočekali da ga nekome uvale i riješe se zla. susjed ima par onih starih, tri 902 i dva 360... to je već druga priča. buše bunare s njima, a nikako da ih unište. jednom sam ja rastepo 360-ki motor, kad su zakopčali veliki malčer, ali nije moja krivica. tako su mi barem rekli :D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Mislil sam da je kiperica. Meni se čini da je rudo preslabo za tu kilažu. Ima tast tehnostroj sa federima i nije mi se nešto dojmila. Kad ju teret stisne isti vrag imala ili ne federe. Znam da je bilo starih jlutomerki koje su nosile 7 tona ali ju nemreš nači. Sve mi se više sviđaju IMT jer su jeftinije a možda i jače od tehnostrojki.
Dado, to je stari tip prikolice, 3,5T nosivosti, koliko znam (provjeril budem prvom prilikom). ETK ima cijevnu šasiju s puno jačim rudom.
Za brzine iznad 30 km/h moraju biti federi, inače se previše uzdužno ljulja i trese traktor.
Ljulja se zato jer ima uži trag kotača i užu šasiju (pa su i federi postavljeni uže) od IMT-ove prikolice. Osim toga, ima veću prohodnost, viši pod i više težište.
No, njezina cijevna šasija je konstrukcijski jača od IMT-ove, a naročito konstrukcija ruda. Rudo je znatno jače i zavarene je A konstrukcije, za razliku od IMTove, koja ima one bijedne šarafe na najkritičnijem dijelu. Osim toga, IMT-ovoj su kotači skroz otraga, pa znatno više pritišče traktor.
Koliko znam, IMT-ova je teža za istu nosivost, a ima i preuske kotače, s čudnim rasterom rupa na nabi...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Svaka ima svoje prednosti i mane. Sad sam opet u dilemi. Ovo za kotace odozada vidim i to mi se kod IMT-a nesvida a ta ruda su skoro kod svake na sarafima zavarena
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemreš kupit prikolicu 3.5 tona nosivosti pa na nju tovariti duplo , nisu za to krivi niti šerafi , niti konstrukcija , kriv si ti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Imal sam takvu dilemu pred nekih 7 godina...i našel sam ETK410 s drvenim stranicama i tvorničkom nadogradnjom u gotovo novom stanju, iako sad ima 32 godine :)
IMT prikolica je na početku otpala iz izbora radi toga kaj nema federe i radi širine sanduka od 2m.

Kasnije sam samo zamijenil kotače, pa su, umjesto 8.25-15" sad balonke 11,5/80-15.3.
Ak uspijem najti, montiral bi radijalne gume od kamionske prikolice, koje su promjerom slične ili niže, a šire od ovih.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
mozda ponudit 18tisuca kn i za jos 10 si slozit i imas traktorcic fin:)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
JD mi je nekak jeftin ak uzmemo da je moj susjed 6100 platil 19,500 eura

A kaj se ne zove plug landsberg
 

Najnoviji postovi

Na vrh