• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
to su vrhunski traktori, prednji most i getriba zf-ne uništivo, samo je pitanje koja je godina ovaj, radio sam s takvim cca 20 mijeseci i doista neznam napisati ništa loše o tom traktoru, motori su isto ne uništivi, potrošnja do 4l na sat u prosijeku, snage ne fali jedino što ako nešto ode a mislim :icon_question: da je motor amerikanac pa je malo problem za dijelove ali u pravilu se nema što ni slagati ozbiljnije samo filteri i šišaj

Zvao sam covjeka i veli da je 87. god,da ima oko 7500 rh,neregan ali ima papire,sutra ore pa kaze da dodjem vidjet,prodaje ga jer ima puno zemlje i kapario je traktor od 160 ks...
Sumnjiva mi je godina jer koliko sam trazio po netu proizvodio se do 82. godine,a onda je dosao 956...
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
taj ihc sam trebao kupit ja pa sam se premisljao i dok sam se premisljao kupio ga covjek u susjednom selu,za istu cijenu koju i sad trazi za njega,to je bilo u drugom mjesecu prosle godine,vrlo brzo se pokvarila prednja vuca ali su je slozili
ali bitna stavka je da je taj traktor proveo ovu godinu u sumi jer se gazda bavi drvima a i koliko ga znam nije bas njezan,ni on a ni radnici,tako da po meni
traktor prije kupnje treba detaljno pregledati,vjerojatno ga nisu potpuno unistili
u tih godinu dana ali nikad se nezna,moj savjet je oprezno kupovati!!!:(shake):
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
E da,covjek rekao da je kod njega 2 i pol godine i da je kupljen iz bjelovara..
Ako je traktor slagan to mi ne smeta,samo da je dobro slozen..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Al ipak,da je švapska kvaliteta jeftinijja od rumunjske? :=-:

Molim te za one koji ne znaju (jer samo voze pajpere :D ) navedi primjere ...na koje si traktore mislio.

danas trziste diktira sve,tako da se danas rijetko tko pita kaj je kvalitetno,bitno da je jeftino...
da ne generaliziram,i turpijam previse u OT,ali danas imas zetora i imt-ova koji su cijenjeniji od boljih traktora,mlađih,sa duplom vučom itd..velim necu o tome jer i sam sam u fazi potraznje traktora,neke novce imam,neke cu dobit od prodaje tomeka i kad vidim kaj se prodaje za 40-50 tisuca kn,nemos hebeno vjerovat,jer nakon 30 godina da traktor vrijedi koliko je kostao i novi,pa nemoj me zezat...ali takvo je trziste i nemozemo si puno pomoci!

Trziste prekupaca ili po "domaci" svercera diktira cijene koje nemaju puno veze sa realnom vrijednoscu. To je njihovo trziste...ne opcenito i sveukupno.
Tako je bilo i sa automobilima do prije godinu dana - sada ima tendenciju pada.
Ne znam sto ljudi cijene toliko u nekim od navedenih modela...
Trziste i cijene su dosta daleko od cijena u oglasnicima...cca 20% su cijene "nabrijane".
Mozemo si pomoci ovakvim temama na forumima informirajuci se svi zajedno. Pozdravljam sto vecina forumasa kada trazi mehanizaciju postavlja upit ovdje.
Nedavno sam istrazivao traktor mf 3080 i mf 3090 ...poprilican ih je broj u oglasnicima i raspon cijena je ogroman. Kakav je traktor zaista ne znam(mislim da su neki i opisivali vrline i mane na forumu-nije za mene,ali je zanimljiv)...
...no ako su sati 500-1000 razlike onda cijena ne bi trebala biti u tolikom rasponu. To cini obican prodavatelj i sverc igraci. Ocito mi jos moramo nauciti sto je amortizacija u praksi...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Sto se masseya tice oprez zbog elektronike,a cijene su svakakve..pratim ih svaki dan..
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Elektronicki dio je spominjao i forumas koji ga je posjedovao ili popravljao...ne sjecam se...i to je bilo vrlo skupo i okarakterizirano kao veci problem na toj seriji ili tom traktoru.
Moze li to opravdati takve razlike u cijeni??
To je bio pocetak elektronicke globalne industrije..pa mozda ima pocetnih problema..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolko sam ja prosao temu o MF-u 30xx, problemi oko elektronike se javljaju zbog (ne)brige o traktoru. Jedni ga hvale jako, drugi ga kude jos jace. Al tako je kod svih traktora. Nekome pase jedno, drugome drugo, jedan ima ocekivanje jedno, drugi pak drugo. Oni koji vode brigu o svojim strojevima nisu imali problema. Necu, ici u dubinu jer su sva iskustva navedena u temi o doticnoj seriji traktora..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Moze moze, ako nekome elektronika pravi velike probleme svakodnevno rijesil bude ga se kak zna i umije
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Upravo to je bila i moja prva asocijacija kada sam pregledavao oglasnike..(problem elektronike-razlika cijena i rjesavanje problema prodajom)
Za detaljnu analizu mislim da su osobna iskustva najbolja..
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
kod nas je bilo tih traktora nesto...
meni se oduvjek svidjao jer je moderan tj nije me odbijao jer otprilike kuzim sta se dogadja kad nastupu problemi sa elektronikom.
Taj traktor putem hidraulike ukljuciva i iskljuciva sve u mjenjacu i ako tu ne znas na ceme si nastaju veliki problemi, a hidraulikom upravlja struja
Malo kad se elektronika kvari, uglavnom nastupaju prekidi kontakata!
Kod kupnje tog tog traktora bitno je da sve radi i da nema svjetlecih upozorenja...i kad se nesto pojavi da se stvarno otkloni uzrok.
Ja sam gledao traktor koji je rasturio sve sinhrone jer je zbog loseg kontakta ukljucivao i iskljucivao brzine...normalno problem je bio u jednoj zici i kvar je mogao kostat koliko i izolir traka.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
veći je problem što će taj kvar u vrijednosti od izolirke majstor naplatiti kao vrijednost svih točkova na traktoru. znam dvojicu koji imaju tu seriju, zadovoljni su, ali ih deru na toj struji ko male mačiće...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Zvao sam covjeka i veli da je 87. god,da ima oko 7500 rh,neregan ali ima papire,sutra ore pa kaze da dodjem vidjet,prodaje ga jer ima puno zemlje i kapario je traktor od 160 ks...
Sumnjiva mi je godina jer koliko sam trazio po netu proizvodio se do 82. godine,a onda je dosao 956...

uzmi to jer je to nepoderivo bar moj 955 i poslje njega 956 koji je došo pomoći
za dijelove se na brini TRAKTOR SERVIS Križevci ima sve ja sam na 955 zimus radio nešta na mjenjaču i čeko sam na dijelove 4 dana
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da slozio bi se da je problem u vlasnicima koji bi cim se pojavi neki kvar odma brikali i prespojavali.Najcesce je problem neka sitnica ili se dek otpoji ili zicica izgubi kontakt i sl. Ali vec se je pojavila hrpa majstora koji to imaju u malom prstu (pravi majstori) tak da ni to nije neki problem (poznajem ih).Nasao sam na njuskalu reparirane kompove autotronic 1,2,i 3 po 500e,a komp je nekaj najgore kaj se more pokvariti a i da ga zamijenis miran si godinama.Kaj se tice samih traktora kvaliteta je to ,poznajem nekoliko vlasnika koji su prezadovoljni i traktori im rade bez problema.Sve je u odrzavanju traktora i redovitoj izmjeni ulja i filtera hidraulike,kad se to napravi teras bez brige
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Lijepo pričaju u servisu,održavanje MF;redovno mijenjati ulje i svaki puta ide veči filter dok se ne dođe do naj večeg,i onda se on uvijek stavlja,košta puno ali čuva mijenjačl,a ljudi rade svakako,štede na ulju,pa kada im se sjebe getriba,svi su im drugi krivi.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
po slikama bi reko da je negdje u švedskoj ili norveškoj, ali pojavilo se dosta oglasa iz slovenije u zadnje vrijeme, ima ih normalnih, ali ima i podosta ovakvih, kao oni što su jd-ove egzotične modele prodavali. ja ako ne napišem decimalu kako treba, odmah mi deaktiviraju oglas, a toleriraju prevare ili cijene traktora od 20 kn.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
bilo je adresa i iz hr,ali bez broja telefona,ili je bio neki broj iz treceg svijeta... sve su to jedni te isti prevaranti,a i ja se pitam zasto im admini na njuskalu toleriraju sve te oglase...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pomoć,tehnostroj 4,2 t za gnoj,kakva su iskustva i dali je to dobar izbor,do koliko moze kostat?
 

Najnoviji postovi

Na vrh