• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
MisterNo velika je razlika izmedu rusa ili deutza i massey-a a kamoli fendta prema kojem gajim velike simpatije,ali je prednost MF-u:icon_super:.Moras znati da ako ga budes prodaval za par godina lakse bus prodal npr.deutz-a nego rusa i manje bus izgubil na njemu.Neznam jesi li vec probao te traktore ali ti mogu reci da kad cijeli dan radis sa mf-om ili fendtom kojega mi ima komsija to ti je ko da si TV gledal cijeli dan.Kabina tiha,komforna,pregledna...bez obzira kaj taj fendt ima 20+ god.Dok kod rusa je to druga slika,a i vijek trajanja je manji.Svi se spoticu na ove traktore koji su uvezeni npr.iz Njemacke ili Francuske,i koji su gore napravili 10-15000rs,tu su im skinuli sate za duplo i opet su sa skinutim satima presli 10000rs,pa te ja pitam koliko je tu sati u pitanju :(think): i jos idu bez brige.Nemoj samo gledati starost ,gledaj kak taj traktor izgleda i kak ide i kak bus ti izgledal dok izades iz njega nakon 8-10 sati rada dnevno.:eek::
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Moram priznati da sam pomalo razocaran, u fizici smo uvijek uz formule vezane uz teoriju relativnosti imali jednu konstantu, brzina svjetlosti ili ti malo c :) a prema teoriji relativnosti kretanje tom brzinom usporava vrijeme..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Ako ces provodit 10 sati dnevno u traktoru, pa kupit polovnjaka sa 10-15 000 sati onda bolje da se ne bavis poljoprivredom.
Ne mislim na nikog tocno nego opcenito...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@MisterNo, samo ti kupi ruju, kupit ću ga i ja. Jer nemam para za nešto bolje u tom rangu i konjaži. Kad ga kupiš, onda ćemo zajedno plakat. Sad mi je jedino žao što nisam prije 3-4 godine kupio JD 4440, '78 g. 35 000 kn. Sad nemam para ni za to da se opet pojavi. I onda fino kupujem MTZ 52 ili u boljem slučaju 82 za 20-ak tisuća... Pa kad krene šarafanje. Samo, ja imam sreću, pa se učim kod susjeda svako malo. Samo mi nije jasno kako se traktor stalno kvari, a samo je u trnasportu :icon_weed: Poanta priče je da imam para, ko što nema, ne bi ni gledo ništa od slavenske braće osim Zetora...

Evo jednog interesantnog oglasa, ovo bi bilo interesanto za odraditi, samo da vlasnik plaća, a ne obrnuto: http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/biomasa-95-hektara-oglas-12191491
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ak se ne varam fahr 1002 ne stane u tri reda, ili ide toliko na knap ko i bourgoin u 2 reda :D
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
371
Moram priznati da sam pomalo razocaran, u fizici smo uvijek uz formule vezane uz teoriju relativnosti imali jednu konstantu, brzina svjetlosti ili ti malo c :) a prema teoriji relativnosti kretanje tom brzinom usporava vrijeme..

Dobra "fora" :) . Priznajem da sam "nasjeo" :D . Preletio sam post i pomislio na ...mjenjac traktora(a,b,c brzine) !! Prevec mislim na strojeve ovih dana...
Ipak,ako dopustite,jedna digresija..
Po toj analogiji bi trebali biti i razocarani i u svoj post...jer postoje dvije teorije i nedostaje Vam "oko" promatraca za realizaciju bezvremenskog stroja.
Kod prvog posta smo cvrsto na zemlji...a ovaj citirani sam vec objasnio ;)
Zaintrigirali ste me sa koleginim traktorom jer vjerujem da takvih strojeva (starih,sacuvanih i "nepoderivih") ima..i da ih ne voze samo dedeki...a situacija "krize" kod nas ce trajati godinama,pa drilanje stroja do kraja je jedna od opcija..
U blizini ima jedan stari fendt..i promatrajuci ga imao sam osjecaj da je u dobroj kondiciji...pokusati cu se informirati..
U svakom slucaju hvala na korisnom primjeru. Ne otkriva mi se topla voda jer ionako cu doci do onoga sto svi vi znate u praksi.

@MisterNo, samo ti kupi ruju, kupit ću ga i ja. Jer nemam para za nešto bolje u tom rangu i konjaži. Kad ga kupiš, onda ćemo zajedno plakat. Sad mi je jedino žao što nisam prije 3-4 godine kupio JD 4440, '78 g. 35 000 kn. Sad nemam para ni za to da se opet pojavi. I onda fino kupujem MTZ 52 ili u boljem slučaju 82 za 20-ak tisuća... Pa kad krene šarafanje. Samo, ja imam sreću, pa se učim kod susjeda svako malo. Samo mi nije jasno kako se traktor stalno kvari, a samo je u trnasportu :icon_weed: Poanta priče je da imam para, ko što nema, ne bi ni gledo ništa od slavenske braće osim Zetora...

Samo svatko place na svojem da ne zavrsimo u gay paradi :D
Jer u hr su takve teme vaznije od iniciranja primarnih djelatnosti.
Sto vise citam vidim da ste svi prosli skolu sa slavenskom bracom...i ona tema o "imt dedi" je podrska entuzijazmu,a realnost je surova. Rujo mi je ok..no i moja kicma bi zeljela ostati ok :D
Ne znam kakvi su ovi skuplji i noviji belarusi,no u slicnoj smo situaciji i moram se pokriti sa kratkim pokrivacem.
Ili produzivati pokrivac , pa u lov na zapadnu divljac :)

MisterNo velika je razlika izmedu rusa ili deutza i massey-a a kamoli fendta prema kojem gajim velike simpatije,ali je prednost MF-u:icon_super:.Moras znati da ako ga budes prodaval za par godina lakse bus prodal npr.deutz-a nego rusa i manje bus izgubil na njemu.Neznam jesi li vec probao te traktore ali ti mogu reci da kad cijeli dan radis sa mf-om ili fendtom kojega mi ima komsija to ti je ko da si TV gledal cijeli dan.Kabina tiha,komforna,pregledna...bez obzira kaj taj fendt ima 20+ god.Dok kod rusa je to druga slika,a i vijek trajanja je manji.Svi se spoticu na ove traktore koji su uvezeni npr.iz Njemacke ili Francuske,i koji su gore napravili 10-15000rs,tu su im skinuli sate za duplo i opet su sa skinutim satima presli 10000rs,pa te ja pitam koliko je tu sati u pitanju :(think): i jos idu bez brige.Nemoj samo gledati starost ,gledaj kak taj traktor izgleda i kak ide i kak bus ti izgledal dok izades iz njega nakon 8-10 sati rada dnevno.:eek::

Hvala na konstruktivnom odg. Jos uvijek gajim nade da necu boraviti 8h dnevno u traktoru,no hr loza i vladajuca garnitura(ova ili ona) ce jos dugo galopirati pa je bolje da sam sa obje noge na zemlji.
Ocito jest velika razlika izmedu tih traktora. Zato sam i naveo primjer jer mi je nelogicno da traktor star desetak god.,sa tri ili pet puta manje sati i jos jace snage ima istu ili manju cijenu od drugoga. Zar su i te novije rujine lose??
Ili ja citam previse o njima :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega, negdje u prijašnjim postovima ste naveli da je mislim treća opcija Fiat, neću da ispadne da svaki cigan svoga konja hvali, pa da budem skroz realan, imamo jednog istočnog traktora doma (Universal) koji je 2000. godište i kupljen je skroz novi, te jednog zapadnjaka koji je uvezen iz Bog te pitaj odkud, kupljen prije 2 godine s skoro 8000 radnih sati, 93. godište. Oba rade svoj posao kako spada, čak me iznenađuje kaj manji slabiji univerzal nekad izvuče iz sebe, ali, da se refernciram na prijašnje postove, što se tiče rada u njima, poslije 8 sati Fiata koji je duplo stariji s duplo više sati još bi mogao odraditi 5 sati u Univerzalu, a poslije 5 sati univerzalu mi je dosta za neko vrijeme traktora... :eek::
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,273
Ak se ne varam fahr 1002 ne stane u tri reda, ili ide toliko na knap ko i bourgoin u 2 reda :D
A jbg kad mu je 4 reda malo previše... Treba stavljati tegove nazad koliko sam čuo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,555
Je. Stopaju se kad su istroseni, a takvi se vecinom prodaju...
Pa taj sa oglasa ti je zmajev
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi ja gledam njuskalo svaki dan...iz dosade
Ja ne virujem da se ista prodaje, vec da oglasi jednostavno isteku.
tj. proda se ono sto osvane jeftino, mozda i prvi dan,
a ovo drugo su uglavnom cijene previsoke, puno je prevare i zamki.
Stojevi su uglavnom umorni, lose odrzavani...
2009 si mogao kupit bolji traktor nego danas za manje novaca...a standard je bio veci
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
svaki stroj se proda kad se uskladi njegova cijena s njegovom vrijednoscu.
neki bubaju cijene da te glava zaboli,a kad prode dosta vremena,i vide da se to ne proda,tad spustaju...
neki cijene realno,i prodaju odmah.
a neki stavljaju oglase iz zayebancije,s velikom cijenom,i cekaju budale,a svejedno im je hoce li se stvar prodat,ili nece...
a da su cijene otisle gore,to je istina. ja vjerujem da je to zato jer se novo slabo kupuje,pa za rabljenim vlada veca potraznja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,273
Gledam recimo kolega Belec u ravnu tera i nosi 4 reda i ide, a kod mene covjek što ima Fahra 1000 i 4 reda adapter kaže da 1002 ne može goniti 4 reda.. i mislim da on na svog Fahra stavlja 200-300 kg tegova nazad i kaže da se za 4 reda adapter mora ugraditi 3 cilindar za dizanje jer je težak..
 
Na vrh