• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
nisam ja to Tineku predlagal,on veli da zetor puno trosi. Ovaj je zanimljiv jer su 7745 turbaci rijetki kod nas,i jos je švabo.al kod tog trgovca sam gledal 4320,traktori su mu tak-tak.
Tino-ja imam 15 rali,i tri traktora su nekad premalo. Al volim železo,tu nema pomoci! :)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,787
Veči traktor prije napraviš posel - ostaje više vremena za izlaske i ostale zanimacije.
Pa nisam ja rekel da si ti gogo zetora predlagal tineku.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
sve ok. Istina je da veci traktor prije napravi,ali za njega trebaju i veci priključci,koji kostaju skoro ko traktor,tak da treba dobro iskalkulirati isplativost...
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Da znam kak ti je on se pokvari treba na pola,em sto popravak kosta,em se nemres s njim koristiti kaj je i najgore

Do sada oko 6000 eura popravaka na fendtu,a samo za usporedbu rus me na povlasticu došao 9000 eura sa pdv-om.A rus je stroj kakav treba za naše podneblje,jednostavan je,jeftin i pouzdan.Teži je od ostalih traktora u istoj klasi snage,recimo zetor od 80 ks ne može dignuti paletu gnojiva bez protuutega (nemojte misliti da vrijeđam zetore) jer mu diže zadnji kraj zbog toga što je lakši i to dosta i skoro je za metar kraći,ali su isto jako dobri traktori samo što su lagani,dok rus diže 1600 kg bez protutuega sa prednjim utovarivačem jedino što su prednje gume malo slabe za taj teret.Evo dva videa da dokažu tvrdnju http://www.youtube.com/watch?v=gIIlO2_RJzU ja inače orem sa 3x16 i mislim da je sasvim dovoljno ali ovaj je dao još jednu brazdu više,i tu je imao okršaj sa deutzom http://www.youtube.com/watch?v=DuYFa4Vow4o pa je deutz izvukao deblji kraj.Znam da ljudi ne vole bas ruske traktore i nisam ih ni ja volio prije ali ovaj kod mene se dokazao i ni najmanje mi nije žao što sam ga kupio,dok to za fendta ne mogu reći
 
Posljednje uređivanje:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
jesse moj ujak je 2004 godine kupio rusa 820. On je prezadovoljan s tim traktorom. Radi s njim strašno puno, ni ne znam kolko je sati napravio do sad. Održavanje je bagatela, dijelovi jeftini a niti se ne kvari. Do sad mu je proklizavala prednja vuca. Kupili smo nove one male lamelice za neku sicu novaca i promjenili, sve radi kak treba. Otišli krajnici napred, dva krajnika 70 kuna. Krepala pumpa od volana, niti 300 kuna. I to je to od kvarova do sad. A radi puno, vozi ga ko stigne, i uglavnom vuce prevelike prikljucke za svoju snagu i još je tvornicki došo s onim vecim kotacima ko na 1025 što su bili. Sve u svemu prezadovoljan je s traktorom.

Jedino mislim da ovde kod nas ne bi oral s 4 brazde. Ima ovde mjesta di je zemlja toliko teška da s 3X14 ima punu kapu ako hoceš ic normalnom brzinom.
 
Posljednje uređivanje:

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
istina,generalka za njega košta 250 eura.A gle razlika je od zemlje do zemlje,ja sa 3x16 negdje idem ko kroz vodu a negdje moram prebaciti u nižu brzinu jer je glina koja je kao beton tvrda.Sve u svemu odlični traktori
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@jesse
Ja sam vidio drugačiji okršaj :)
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=iXmQ3JOReNk[/YT]
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Ovaj što vozi rusa nema pojma,nesposoban je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Nisam upoznat s rusom, ali da rus od 82 ks vuče 3x16 plug, oprosti, ali kakva je to zemlja? Dal plug uopće ide dublje od 20cm ?
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
ako lažem ja ne laže video,vidio si onoga da vuče 4 brazde i zašto je onda teško povjerovati da može vući 3x16?I da orem oko 30 cm,ovisi od zemlje.Taj plug je prvenstveno kupljen za 309-tku a orem sa rusom zato što je fendt u defektu.Imam osjećaj da baš i ne voliš ruseve pa što god ja rekao u prilog njima tebi se to neće svidjeti,jel tako?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Ne, baš suprotno, sviđa mi se rus, samo mi je teško povjerovat da bilo koji traktor od 80ks vuče 3x16. To kod vas je neka ultra lagana pjeskovita zemlja ?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mi oremo s 3X14 i di je lakša zemlja(ima mjestimicno) možeš ic kako hoceš, ne osjeti ga, išo bi i 3X16 bez problema. Imamo dvije table od nekih 30ha, tu osjeti 3X14 a s 3X16 mislim da bi mu bilo teško. Inace ja sam bil skeprican kad je kupljen taj traktor ali kad sam vidio kolko je izdržljiv i kolko se ne kvari a us to je još i servis jeftin, oduševilo me to. Kaj se udobnosti tice to je druga prica, to je grubi ruski traktor na kojem je sve mehanika i nema puno filozofije... Tu u našoj okolici ima ih nekoliko komada, pretežno 820 i jedan ima 1025. Koliko cujem od ljudi svi su prezadovoljni. Što se tice ove zadnje snimke, ovaj s rusom je konj. Da je spustio vucu 10cm niže nebi mu se dizal prednji kraj i nema šanse da ga zelenko dobije...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Prednji pogon nije na slici, a i felge čudno izgledaju...prednji pogon je neki domaći proizvod, a to se vidi i po ručki za uključivanje.
579 je imal nešto drugačiji motor, od 575 ali neznam koji. Mjenjač je, čini mi se, 3 brzine.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Hmmm,kak nije prednji pogon na sliki ??
Mislim da se čak vidi i kardan,crvene je boje i ide po donjoj liniji motora,ili je to nekaj drugo?

Uglavnom ružan traktor,ali sve u svemu nije skup i po meni se ga isplati uzet kome treba..Pa povoljnije nisam još nikad vidio..Kabina se dade sredit da bude bar malo udobnije..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Kardan je, ali ne i most. Pogledaj felge: švasana srca, 5 rupa, nema glava reduktora u njima. Prepravak, s upitnom mogućnošću registracije.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Oprezno s tim prodavačem....koliko sam našao ima tri različita Nicka na njuškalu, a prodaje svašta, sličan mi na onog iz Pleternice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh