• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,794
Pa kaj fali? Sve je jednostavno, i na dohvat ruke :D:
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ja prek puno toga mogu preci,ali to kaj rusi do dana danasnjega nisu stavili volan na sredinu,to im ne oprastam... :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekad je večina traktora imala volan sa strane pa to je i bolje više mijesta za suvozača :icon_weed:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dalekih 80-tih sam kupil prikolicu za sijeno Krone po meni klasa ispred Mengele tak da mi se sviđa a cijena neznam to moraš sam odlučiti .
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Stvarno treba imati volje sijesti u rusovu kabinu i ići nešto s njime raditi.
gle imam i fendta 309 koji je zajedno sa rusom kupljen novi za keš,i mogu ti reći iako rus nije udoban kao fendt ili deutz on posao napravi kako treba.I za razliku od fendta on je sebe isplatio puno puta dok fendt radi samo za dijelove i popravke.Jel sam ja možda dobio lošu seriju to ne znam ali prodavao sam ga više od godine dana i nitko ga nije htio kupiti,dok rus sa svojih sad skoro 6000 mene godišnje košta samo filtere i ulje,i na 4500 sati je mjenjana lamela jer je zbog utovarivača noga stalno na kvačilu.Kad prodam fenda kupujem opet novog rusa,nek kaže tko što hoće ali mtz je kvalitetniji u odnosu na cijenu nego bilo koja druga marka.Ovaj 1221 košta 36 000 eura a bilo koji drugi "bolji" traktor od 140 konja bi koštao bar 2 i pol puta više,a suludo je toliko više platiti samo zbog veće udobnosti.Tko voli nek izvoli,nije više mlijeko 3.50 kn a dizel 4 da se isplati imati svemirske brodove u dvorištu i da se oni isplate za dvije godine
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
Dalekih 80-tih sam kupil prikolicu za sijeno Krone po meni klasa ispred Mengele tak da mi se sviđa a cijena neznam to moraš sam odlučiti .

Gledam malo i nije tako prekupa. A uzimao bih sebi prikolicu dvoosovinku za proximu, a bitno mi je da je jaka i najbitnije da ima dobre kočnice zbog velikih brda kod mene. Jel dobro koče ove naletne kočnice??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
istina. I meni se prikolica sviđa,ali bez pravih kocnica je to nula. Pogotovo kad je kolega Zetorproxima u brdu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,173
A i ja bih najrađe dvokružne zračne jer na proximi imam i jednokružni i dvokružni sistem, ali ove njemačke nisu toliko skupe, a nijedna nema zrak... Zrak imaju ove nove tipa Pronar, Tehnostroj, Leško, Fliegl, itd. samo dosta su skupe. I da kad bih uzimao dvoosovinku 6 ili 8t obavezno mora biti trostrani kiper, tako da i Zmajevka otpada.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Vozim i s jednomkružnim i dvokružnim i teret od 20 tona staje u sekundi, doslovno. Ne vidim razliku iskreno.
Probaj uvest izvana ako možeš.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
dečki iskreno, nemate pojma...svi se sam držite zraka ko pijan plota...istina da su zračne kočnice dobra stvar,ali isto tak ni naletne nimalo ne zaostaju pogotovo ak su u dobrom stanju i dobro poštelane...
...i još jedna stvar koja je po meni prednost naletnih je ta da kod naletnih nema zacukavanja dok malo smanjiš brzinu. prikolica sama lagano prikoči i ne drukne te otraga u traktor,pogotovo ako je traktor malo manji...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
dečki iskreno, nemate pojma...svi se sam držite zraka ko pijan plota...istina da su zračne kočnice dobra stvar,ali isto tak ni naletne nimalo ne zaostaju pogotovo ak su u dobrom stanju i dobro poštelane...
...i još jedna stvar koja je po meni prednost naletnih je ta da kod naletnih nema zacukavanja dok malo smanjiš brzinu. prikolica sama lagano prikoči i ne drukne te otraga u traktor,pogotovo ako je traktor malo manji...


Ja sam imao sa naletnom kočnicom, i u pravu si nema tog cukanja,al zato ako u brdu šaltaš u nižu brzinu cukne pošteno.

Koči dobro, al zrak je zrak..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Gledam malo i nije tako prekupa. A uzimao bih sebi prikolicu dvoosovinku za proximu, a bitno mi je da je jaka i najbitnije da ima dobre kočnice zbog velikih brda kod mene. Jel dobro koče ove naletne kočnice??

ako trazis jaku prikolicu s dobrim kocnicama, prikolica s linka ti nema niti jedno od navedenog. sasija nije nesto pretjerano jaka, isto kao niti osovine. ali je zato vjerojatno prilicno lagana, sto isto nije losa stvar..

Vozim i s jednomkružnim i dvokružnim i teret od 20 tona staje u sekundi, doslovno. Ne vidim razliku iskreno.
Probaj uvest izvana ako možeš.

nema razlike sto se tice kocenja, ali probaj niz strmo i dugacko brdo spustati prikolicu sa jednokruznim kocnicama. nije ugodno gledati kako kazaljka na manometru pada sa svakim pikanjem kocnice.
ima hrpa primjera gdje su ljudi potrosili zrak i ostali bez kocnica. desilo se i mom ocu. ako se moze birati, prednost svakako dvokruznom sistemu.

dečki iskreno, nemate pojma...svi se sam držite zraka ko pijan plota...istina da su zračne kočnice dobra stvar,ali isto tak ni naletne nimalo ne zaostaju pogotovo ak su u dobrom stanju i dobro poštelane...
...i još jedna stvar koja je po meni prednost naletnih je ta da kod naletnih nema zacukavanja dok malo smanjiš brzinu. prikolica sama lagano prikoči i ne drukne te otraga u traktor,pogotovo ako je traktor malo manji...

svatko hvali ono sto ima. cigo, konj, ovo ono..
ako traktor nema kompresor ili izvod uljne kocnice, dobra je i naletna. bolja nego nista. no nemojmo pretjerivati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,457
O cemu nemamo pojma?
Da su naletne dobre pravile bi se i danas.
Kad bi ljudi imali odgovarajuce klinove i piksirana oka od rude ta zakucavanja se nebi ni osjetila, a uz to kod zracnih se sam intenzitet kocenje regulira u tri stupnja.
Gdje je jos nedostatak natjerivanja u rikverc naletnih, naspram sigurnost zracnih za ne daj Boze otkacivanja prikolice koja naletna nema nikakav mehanizam za zaustavljanje.

Za 8 tona ne vidim neku potrebu za dvokruznim
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
gle imam i fendta 309 koji je zajedno sa rusom kupljen novi za keš,i mogu ti reći iako rus nije udoban kao fendt ili deutz on posao napravi kako treba.I za razliku od fendta on je sebe isplatio puno puta dok fendt radi samo za dijelove i popravke.Jel sam ja možda dobio lošu seriju to ne znam ali prodavao sam ga više od godine dana i nitko ga nije htio kupiti,dok rus sa svojih sad skoro 6000 mene godišnje košta samo filtere i ulje,i na 4500 sati je mjenjana lamela jer je zbog utovarivača noga stalno na kvačilu.Kad prodam fenda kupujem opet novog rusa,nek kaže tko što hoće ali mtz je kvalitetniji u odnosu na cijenu nego bilo koja druga marka.Ovaj 1221 košta 36 000 eura a bilo koji drugi "bolji" traktor od 140 konja bi koštao bar 2 i pol puta više,a suludo je toliko više platiti samo zbog veće udobnosti.Tko voli nek izvoli,nije više mlijeko 3.50 kn a dizel 4 da se isplati imati svemirske brodove u dvorištu i da se oni isplate za dvije godine

Onda koja godina je fendonja i koliko sati ima,to si stvarno imao peh,pa bar fendta svi hvale.Ali ako kazes da rus isplativiji,prema tvojoj matematici je.Onda nek bude rus.:=:)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,457
Zasto peh. Znam X primjera kvarova na novim fendovima. Od privatnika do tvrtki...a cijena popravka kao novi manji rus...
 

Najnoviji postovi

Na vrh