• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Zaboraviste hidraulične kočnice.
OK, Zetor nema ventila za hidraulično kočenje, no može se pažljivo kočiti i preko kipera (za silu).
Jeftinije su od zračnih (za naknadno ugraditi), koče proporcionalno (a razliku od zračnih, koje koče ili ne koče).
Na ovoj prikolici, iako ima naletne, bi se to isplatilo ugraditi, jedino mi je na njoj malo velika cijena. Šteta kaj nema tromla na zadnjoj osovini.

Složil bi se s Tiborom da je malo nježna, no ak se vozi do dozvoljenog tereta, nebi trebalo biti problema.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
U brdu za traktor od 4t i 90 ks jel bolje 6t ili 8t?? Ja sam dosad s njim vukao samo 4 t na jednosovinki tako da ne znam kako bi bilo vući i spuštati niz obalu više.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Ni s hidraulikom nema sigurnosti u slucaju otkacivanja. A i ulje nije nadomjestivo dok zrak ako i pusta uvjek dodje drugi.
Ja bi uzeo 8 tona. I kod mene su brda, pa ja svojim malim hollandom 76 ks vucem kamionsku 12 tona+5 tona prikolica.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,697
kaj fali naletnim kočnicama? da nevaljaju ne bi ih sve renomirane firme ugrađivale na autoprikolice i općenito na vučna vozila. A to da ona sebe nekoči u slučaju otkačivanja, objesite mačku o rep tu tvrdnju.. povezana je, sam prek ručne kočnice to odrađuje. Istina da i takav sustav kočenja mora biti dobro poštelan i ispravan.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
A cime bi ti autom kocio osim naletnom, auto i traktorske prikolice nemaju bas nikakve veze.
Ako cemo davat primjere onda cemo uzet kamione koji prelaze desetke tisuca km godisnje i tisuce tona tereta prevezu pa gle cuda svi imaju dvokruzni zracni sistem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Probajte u glavi posložiti priču da kočnice ne služe za kočenje , nego za zaustavljanje ...poslje oga je sve lakše i jednostavnije
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Bilo kakve kočnice su bolje od nikakvih.Ja imam zdračne na zmajevki ali ih ne koristim,nemam zdrak,i ne treba mi,jel renol staje sa njom bez greške,ali u brijegu,mokro,lakši traktor,treba bilo kakva,makar i uljna ako zdračna ne radi.I Bolje kupiti veču prikolicu,ako su uvjet loši ne trpaš ju punu,a kad se može,trpa se do kraja.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Dvokružni zračni je najpouzdaniji a ja bi ti preporučio ipak 6t poznavajući teren gdje bi je koristio.ja imam jednu staje 5t kukuruza u zrnu i ona je teska 2t i kad su losi uvijeti torpedo 75 bez prve ne može uz breg a ti imas prvi pogon pa bi trebao ići svuda.Cijena je malo visoka
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Onda koja godina je fendonja i koliko sati ima,to si stvarno imao peh,pa bar fendta svi hvale.Ali ako kazes da rus isplativiji,prema tvojoj matematici je.Onda nek bude rus.:=:)

2006 novi kupljen ispod "čekiča" što se veli,i dva puta je kalan na pola jer su krepavali neki elektrohidraulični ventili kako su mi rekli ovi iz servisa,i jednom sam prošao kroz blato u 1. mjesecu pa nisam navečer stigao oprati i kad je udario debeli minus tu noć nešto se isto poremetilo pa je počeo sam mjenjati smjer,ono u pola brazde ili dok radiš nešto tako sporo on samo krene nazad,pa su opet došli i nešto skidali reverzer.Uglavnom živce mi je pojeo,rusa sam kupio isto kad i fendta isključivo zato što više nije bilo novaca a trebao je još jedan traktor,i sad kad razmišljam i bolje što je bilo tako jer bi sigurno uzeo još jednog fendta.Eh sad nemožeš biti pametan i zaključiti u čemu je problem,rus nije neka ekstra klasa ali zato obavi posao isto kao fendt ili bilo koji drugi,jedino nije tako udoban ili gladak u poslu ali za te novce je i pretjerano tražiti nešto više.Jbg ipak se proizvode jako dugo i ne mjenjaju modele kao druge marke nego koliko sam ja skužio samo usavršavaju postojeće.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da znam kak ti je on se pokvari treba na pola,em sto popravak kosta,em se nemres s njim koristiti kaj je i najgore
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,697
A cime bi ti autom kocio osim naletnom, auto i traktorske prikolice nemaju bas nikakve veze.
Ako cemo davat primjere onda cemo uzet kamione koji prelaze desetke tisuca km godisnje i tisuce tona tereta prevezu pa gle cuda svi imaju dvokruzni zracni sistem.

Ako čemo već davat primjer, to što si naveo kamioni vuku prek 20+ tona tereta pri brzinama od 80, 100 km/ h prosjek, a ti traktorom vučeš oko 10 tona tereta s brzinom od max 30 km/h prosjek.. normalno da to nije i nemože biti isto. Meni je naletna fenomenalna stvar, nisam ju imao prilike ni probati dok nisam sad uzeo autoprikolicu s njom. Slažem se da je zrak bolje riješenje na traktorskim prikolicama od naleta, pogotovo kad trebaš napeljavat na rikverc niz brdo, naletna je tu o bodova.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zrakom se zaustavlja 2 000 tona i to nekih 60-tak godina dobro funkcionira naravno riječ je o teretnom vlaku a brzina na našim prugama je (ne svima) 100 do 120 km/h !!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@Tino..sram te i stid bilo... s IMT na Univerzala...ha ha i ja imam tihu patnju...netražim previše ... sa Slavonke..nešto domaće...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Za 10 jutra zemlje?
To je po meni stroj i pol za moje potrebe...jaci od IMT i jos dupljak,Prvenstveno ga trebam za plug,frezu i malcer
 

Najnoviji postovi

Na vrh