• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Zvuk je najvažniji element kod svakog traktora, a pogotovo auta. Koji tek efekat vikendom postiže...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Taj 390 je Turčin (koliko j znam). Osim zvuka, donosi i mirise baruta s bliskog istoka :D:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nije taj Turčin.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=FAv-BZEshPw[/YT]

Ono kaj je jurval prodaval onaj 240 je turčin
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ono iz jurvala je bio Pakistanac,barem onaj mali,bilo je i iz Turske ali ne znam tko ih je prodavao,ti iz Sulejmanovog kraja su opako brzi
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Kak sam i rekel da danas pem glet onog hollanda hvala bogu nisam ga trebal iti glet došel je k meni na dvorište heeh .Čovijek s njim čisti snjeg prijavil se na općinu pa čisti ceste.odma smo razgledali detaljno traktor i ovak na oko ljepo bi se uklopil kod mene veličina mi taman odgovara iznutra udobnost e sad ono bitno kaj se tiče motora čuje se kao da nešto zuji e sad što je to pojma nema možda treba dizne poštelat ili šta..
ostale stvari dobro rade rad s utovarivačem milina šteta kaj nisam koju sliku napravil.
Kaže da je potrošnja prilična pogotovo dok se ovak vozi i razgrđe napred nazad itd.
ali nezz jel bi to kupoval kaj se mene tiče to je traktor za nekog ratara srednje veličine kaj baca gnojivo itd..ili za Stočara večeg za rad s utovarivačem..
Taj traktor bu kod mene teško peljal 3 brazde na težim tlima 2 idealno a 2 može peljat i 80 ks obični motor a potrošnja manja..
Tak da ja bi taj traktor kupil jedino kad bi imal 50 krava i jedan veči traktor i toga bi si uzel za srednji traktor na gosp.
Eto toliko od mene sad tražim dalje dok ne naiđđe nešto drugo..
Ovaj Massey je englez nije Turčin i ljep je ovaj 390 Nino i ja znam da ima ljep zvuk ali ipak je to samo zvuk..
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
tako je iz jurvala su pakistanci a djeluje mi isti kao imt, e sad kako je kvaliteta stoji neznam znam da imaju dvostepeno kvačilo. i 275 pakistanac kolko sam imal prilike vidit mi dođe isto kao imt 577
a turćine su prodavali u fortuni agro na Konaku kod vrbovca, sad su oni zastupnici za armatraka a to su bile nove serije 285s, 290s, 275s, 260,240. poprilićno je slićio ovom 3xx masseyu originalnom. otac i djed su bili zainteresirani za tog turčina 290S ali nije ih više bilo na zalihi i jbg.....
a s ovim 3xx serijom mislim da su to među boljim massey fergusonima koje su napravili i najcjenjeniji traktor u engleskoj....
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Zeko bez ljutnje al ako sm dobro shvatio obradjivas 15ha zemlje i planiras tog Hollanda od 130ks???Iskreno minimalno. 40-50ha za takav traktor da bi bio isplativ,a i veliki su to novci....
Traktor od 80-90ks bi za tebe bio idealan,dovoljno snage za kvalitetno odradit sve poslove,a za 100 000 mozes sasvim solidan traktor te snage uzet,a za razliku se da jos pokoji prikljucak...
Nadam se da neces zamjerit na ovom mom promisljanju,samo pokusavam realno sagledat stvari,al ipak odluka je tvoja:icon_thumright:
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Radul nije 130 ks holland nego 100 trenutno obrađujem 20 ha zemlje a na prolječe bude 30 ha razmišljam trenutno o sameu 90 ks taj bi mi taman bio..
Nema zamjerke kolega !
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nemoj srljat,sad do pocetka sezone imas 2-3mj. vremena....Uvijek se pojavi nesto solidno,a najbolja opcija pri kupnji polovnog je uzet od poznatog,mada ni to nemora bit pravilo...Znas kako kazu :"strpljen,spasen" mada i sam kad u planu imam nesto za uzet i lova spremna iso bi odma sutra:mur:


I sam sam u potrazi za traktorom od 60-70ks,proracun max.50 000,inace bavim se stocarstvom,obradjujem 10ha oranica+kosenje par hektara pa mi treba praktican i svrsishodan traktor koji bi vjerovatno bio jedini na gospodarstvu....pa eto ako ko ima kakav pametan savijet bio bi zahvalan!:icon_scratch:
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
A bumo vidli vrijeme i financije če pokazati svoje ak se nebude traktor kupoval onda se ide u adaptiranje stare štale i neko proširivanje postojeće !
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
@radul - 70ks za nekih 50.000kn, hmmm. Možda da pogledaš torpedo 75 novije godište. Zna se naći za nekih 50.000kn. Teško da ćeš naći nešto bolje, ili da nije neki kramp. (uvijek se nađe IMT ili rus, naravno ako želiš i voliš to.)
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Covjece,ti imas iste probleme kak i ja.:)
Mi se isto spremali za nadogradnju staje i onda naisli na traktor(koji nije bio u planu uopce sljedecih godinu,dvije ali je bio potreban i bila dobra prilika) i uzeli njega a nadogradnju odgodili za dogodine.:(angel):Sad rjesavamo gradevinsku i drugu godinu gradimo,ako bog da:icon_pray:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Po meni nitko ne kupuje Fendta da bi radio toliko sati godišnje.. Ali možda su i realni sati, treba pogledati.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Mozda je radil samo jedan posao ali nebih rekao da ima te sate.
Nisu sati ni bitni,treba pogledati u kakvom je stanju traktor i kak ide,a to kaj na vuri pise je manje bitno.
Možda ima 4900,pa je covjek zaokruzil na 4000.:icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh