• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
@ŠANANA super izbor za traktor, videl sam tog 70-90 kak se igra sa 3x12 plugom i mislim da nebudeš pogrešil ako ga uzmeš.

Zanima me koja je razlika između serije 90 i winner, negde sam pročital da je winner malo poboljšana serija, ali nije bolja od serije 90?

@danek u potpunosti se slažem sa tobom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana ovaj kaj ide 50 je prava zvijerka ali je jaaako dugo na njuskalu,neznam zakaj

Zato kaj ga precjenjuje, daj molim te, 20.000€, to je ipak puno previše za taj traktor, pa nije od zlata!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
E da taj traktor je blizu nas.. koliko sam vidio jako malo radi, ove sezone je vukao Tornada 40, mislim da je vukao Imt-a 757 ili 756 i neku jednosovinsku prikolicu.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Ovak znači u nedjelju idem pogledat traktor pa se bu vidlo kaj mu je..
Tino nebu niš preveliko imam ti ja velko dvorišče i iza svakog objekta se more kružni tok napravit tak da se toga nebojim.
Ovi Fiati su dost dobrom stanju pogotovo onaj f 100 kaj je Šanana stavil.
Vidjet čemo kaj budu financije rekle jer ak se pe na takav veči traktor odma bi moral pluge i RD kupit da ima s čim radit.
Zemlje ima kod mene dosta tr+enutno obrađujem 25 ha od toga 12 ha oranica a sad to mislimo povečat na nekih 16-17 ha oranica a to sve orat sa zetorom to se budem sad smrzel a da ne govorim o zvuku ogluhneš kraj toga.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
uvijek moras racunati da ti plug i rd u solidnom stanju odnesu bar 4000e. a cim sjednes u pravu kabinu, nebuš htel izaci! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, dobro odvagni kod kupovine traktora, jer kak i sam veliš treba mu kupiti barem najosnovnije strojeve da ima s čim radit!
Puno ljudi kupi nepotreban traktor za svoje gospodarstvo pa onda nema za kaj kupiti stroj da taj isti traktor ima s čim raditi, a da i ne govorim o onima koji daju zadnje novce za neki traktor pa nemaju više ni za gorivo.

Zato ja bi radije starijeg Fiata nego tog novijeg Holanda, Fiat nikak nemože biti gori od Holanda, a povoljniji je poprilično, za razliku novaca izađe plug 3 brazde i rotodrljača.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
506
Gogo to kaj veliš je istina bar 4000 eura čak i više u malo boljem stanju da se kupi..
To je istina kad sam kolegi išel uslužno balirat ima same silver 90 je taman kupio i nije znal zašto mu neče kardan radit jednostavno ga uključi neče se vrtit onda ja to malo petljam gledam ppa sam skužil da ima iza onu ručkicu kaj se potegne a na njoj su dvije svječice jer se kardan elektronski uključuje onda je rekel da se morem malo prepeljati s tim ma to je milina za radit kad sam sjel unutra nisam se baš lahko dal van heeh a stvarno je zgodan traktor kupil ga je vani za 10000 eura 97 god i ima mogućnost da mu se volan premjesti iza i sjedalo okrene stvarno zakon..
Šanana nezz kaj bude s toga hollanda dopeljan je iz Francuske a znam da Francuzi nisu baš bajni što se tiče čuvanja stroja a i to mi je nekak sad puno novca kad to malo gledam gledal sam u Slo same silvere 90 i 100.6 a 15000 eura kupiš dobar stroj tak da ni sam neznam kaj bu ..
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
I ja sam pregledavam traktore i uzimat cu nesto jace i sam sam gledo fiate al da su tolko dobri kolko se tu prica ne vjerujem bez uvrede nikom al da se ne kvare i da tak malo trose svi bi ih imali a traktor star 30god i brdo sati i nikad nista na njemu nije dirano sta ocekivat nek skupljat novce jer mu se blizi kraj i to mislim opcenito ja znam da iveco kamion je potrosac i to malo jaci a ako traktori imaju kamionske motore onda ni oni ne trose malo!!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Bučo- jednostavno,i pametno. :icon_pray: :icon_pray: :icon_pray:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
@Zekson A dobro ak ti tak veliš,tak je moj sused kupil JD 6400 i nemre nikud po uskim putevima :D:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Zekson kak ti je i Šanana rekel dobro odvagni i promisli dal ti bas treba takav,mozda da uzmes neki manji oko 80ks,nemoras odmah mijenjati priključke a delal bude bez problema na toj povrsini a jednako je udoban.
Po meni je za nase zagorje takav traktor od 75do90-ak konja dupljak sa udobnijom i tisom kabinom sasvim ok.To su sve manje parcele raštrkane a cesto i nagnute,tak da su ti mali bebači najbolji,to je moje misljenje.:icon_eyes:
Pusti ovog NH ima puno boljih i povoljnijih traktora kak si i sam rekel,svaki traktor treba dobro pogledati i onda odvagnuti dali ti se isplati.
Kod svakog rabljenog traktora si uzmi za rezervu da bi nekaj trebalo promijeniti i popraviti.
Si videl onog MF-a kaj sam ti stavil,to bi trebal biti dobar traktor,mali je,okretan,nije veliki potrošać...
To je moje misljenje a ti kak hoces,ustvari kam te srce vuče.:(inlove):

IMT555 hvalis mi toga Fiata,si odradil mozda koju sezonu s kojim pa znas?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Zanima me kak se obnavljaju te rasprave o kvaliteti pojedinih strojeva ?
Nisam radio sa velikom večinom tih strojeva i nadam se da neču ali neki stvarno lupetaju gluposti. Kao da su neki strojevi vječni i nepoderivi.
Bučo nemrem ti stisnut fala ali kao da jesam. Koliko je neki stroj dobar vidječe se u temi mehaničkoa radionica.
Neču hvaliti ni jedan stroj posebno ali dečki moji dok vi promjenite samo senzore i dok vam majstori to pospajaju neki če napraviti generalku na mašini i getribi !
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je moje realno gledanje i sam moram uzimat jaci traktor i da imam para neznam jel bi uzeo novog ili nekog rabljenog bi opet uzeo jer vise nema tu pravila jer sad kad nesto kupujes ti je ko kad igras loto uplatis i cekas jel si dobio ili ne tak i s traktorom jel se bude kroz par sati pokvario ili kroz par tisuca sati ja sam i sam u odvagivanju jer kupuje se stari traktor s puno sati sta uzet dal uzet nesto di je problematican motor ili problematicna getriba bolje losiji motor jer uvijek se da nesto skemijat gore a getriba nema kemijanja a popravak zna bit papren!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh