• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Nije mi uopće jasno, zašto je cijena kuruze tako mala, s obzirom koliko je sjetva koštala, plavi je bio samo oko 6 i pol kn, pa i jače, voda pojela, kvaliteta nikakva, teško se i pobralo.. i da tu diktira cijena oko 110-130 kn, mada ima i po oglasima po 80-90 lp zrno iz sušare.. pa kunu te košta da proizvedeš tu kg, sa svojim strojevima... kakva je tu računica???
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Je svi ste vi plaćali poreze i radnike prijavljivali zato i je onako veliki popis dužnika objavljen na internetu.

Aj ako nemaš nekaj pametno za napisati radije nemoj...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kod vas je bilo vode, ali kod nas nije. Kod nas je samo bilo jaakooo puno kukuruza, ali loše kvalitete. I iz toga proizlazi da je cijena, uvjetno rečeno, mala. A ovo doba godine cijena i je oko 1 kn/kg. Barem kod nas.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Aj ako nemaš nekaj pametno za napisati radije nemoj...
Bez zamere kolega ali daj mi reci di se je on kaj zlagal, jeli rekao neistinu ili istina stvarno neke boli? Da ne ispadne da si ti osobno prozvan, nisi i mislim da niti kolegi nije bila to namjera, ali kaj je istina je istina! Uzmi si samo za primjer moju bivšu branšu, ugostiteljstvo! Kad bi se išlo pisat koliko je tko izmuljao samo u tome poslu mislim da bi Hr proračun bil minimalno toliko u plusu koliko je sad u minusu, a gdje ti je sve ostalo, nadničari u pljoprivredi, vočarstvu...., da ne nabrajam dalje! Samo se okreni oko sebe, sigurno znaš min. 10 njih koji su promuljali i Boga i vraga bez da upališ radio ili tv! Treba si priznati u lice da smo fušerska nacija!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Treba si priznati da nemremo platiti radove po cijeni koju imaju firme, jer su im nameti preveliki a naše plaće premale. Nitko nebi radil u fušu da može živjeti od svoje redovne plaće.
Kawasaki, pusti dušobriznike. Nisu ni oni sveci.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ima Kawasaki praf. Nije nam srce na mestu, ako nekaj ne iz muljamo. To je jednostavno povijesno-sociološki problem ovog dijela zemaljske kugle.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
E svašta sam vidio, ali ovo me bez teksta ostavilo. Izgleda da ću se obogatit :D:
http://www.njuskalo.hr/stocna-hrana/kukuruz-nasice-dostava-sve-istre-oglas-13262814

Ljudi nisu normalni. Jasno je da bi svako htio za svoje dobiti više ali ako svi nešto prodaju po 1kunu kak onda necije isto takvo može vrediti 2kune?

Ali ima to i drugu stranu... Razgovaral sam s jednim mladicem koji živi tamo negdje oko Podsuseda(znaci Zg) i pricam mu kak sam kupil zob po 1,20 kuna a on meni veli ma to je smece, nemreš kupiti pravu zob ispod 2 kn, ja znam jer kupujem za zeceve... Znaci on jadnik misli ako kupi za 80lp skuplje da bude dobil bolju robu. Ok, ja mu velim evo ti moj broj pa ti budem ja nabavil po 2,50 ta ti je još bolja...
Bez zamere kolega ali daj mi reci di se je on kaj zlagal, jeli rekao neistinu ili istina stvarno neke boli? Da ne ispadne da si ti osobno prozvan, nisi i mislim da niti kolegi nije bila to namjera, ali kaj je istina je istina! Uzmi si samo za primjer moju bivšu branšu, ugostiteljstvo! Kad bi se išlo pisat koliko je tko izmuljao samo u tome poslu mislim da bi Hr proračun bil minimalno toliko u plusu koliko je sad u minusu, a gdje ti je sve ostalo, nadničari u pljoprivredi, vočarstvu...., da ne nabrajam dalje! Samo se okreni oko sebe, sigurno znaš min. 10 njih koji su promuljali i Boga i vraga bez da upališ radio ili tv! Treba si priznati u lice da smo fušerska nacija!

Pogledaj moj post na koji se referiral naš kolega i procitaj ga ali ovaj put s razumjevanjem ako nije problem. Sve ovo kaj si ti sad tu napisal možeš vidjeti tamo. TREBALO BI PRIJAVLJIVATI SVE KOJI NE RADE KAKO TREBA I MULJAJU jer bi na taj nacin ocistili žito od kukolja i onima poštenima dali priliku da pošteno rade, placaju državi sve kaj ide i radnicima.

Fušarenje kod nas ubija sve male firmice i obrte jer nam fušeri ruše cijenu i uništavaju posel.

I samo za kolegu @ZJ... Vidiš kod ovog "dušebrižnika" radnici imaju 35 kuna cistu SATNICU + neke nadoplate + placeni gablec tako da satnica cesto prelazi 40 kuna kad se zbroji i oduzme, pa ti sad izracunaj kaj god hoceš... I da mi fušeri koji rade sve komplet na crno ne uništavaju posel imali bi i vecu satnicu...

Kod nas je problem mentalitet najviše od svega. U razvijenim državama je normalno(cak se smatra građanskom dužnošcu) da se prijavi rad na crno, ne izdavanje racuna itd itd a kod nas da i prijaviš onaj koga si prijavio prvo sazna ko ga je prijavio a onda krene obracunavanje.

I naravno problem je i u ovoj nakaradnoj državi koja samo uzima i uzima a ništa ne daje. Samo traže da im platiš ali ti ne žele pomoci da dođeš do toga da bi mogo platiti...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Po kvaliteti jako dobra, masivna tj. teška..nedostatak rezervni djelovi, naročito sijače ploče ak se nevaram jedna iznad 100 EURA, i naravno nema šanse da ti napravi drugu ploču malo jaći svaki fušer kao kod OLTA,Nodeta, Gaspardo i sl.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
A gledam da si uzmem pneumatsku četverorednu sijačicu za kukuruz, a da je u TOP stanju. Izbor mi je Monosem, Nodet i Gaspardo. Do sjetve ako uleti nešto povoljno uzećemo sigurno. Najradije bi Gaspardo, ali ne isplati mi se za sijačicu davati više od 30 000kn, pa do tog ranga mislim da bi najviše išao. A dijelova za Monosem koliko znam ima kod Jakopića. Sa sijačicom bi radio 6245 najviše, možda proxima 90 nekad tako da ne bi trebalo biti problema sa nošenjem. A sijali bi oko 20-30 rali godišnje max.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Aj ako nemaš nekaj pametno za napisati radije nemoj...

Što si se našo uvređen,dok su sitni fušeri radili bilo je novaca i za velike a sada nema za nikog
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A zašto ne uzmeš bekericu? Nekužim se baš u pneu. sijačice ali pajdo ju ima i ja sam sijal prošle godine s njom i ljepo odradi posao. Pajdo veli da je jako zadovoljan sa njom, jeftina za održavanje, sije prek 20ha svojega godišnje plus usluge.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Koju god uzmeš biće bolje od mehaničke, a od sve tri koje si naveo da znaš da je Nodet najlakša za nošenje, a i za u zemlju, zato sam je ja zaobišao i kupio Monosem i prezadovoljan, jaka i teška, nosi je 549, a sejem u drugu brzu pod 1500 obrtaja..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
Nodet- Monosem pa jel to nije jedno te isto ali u kompletu. Nodet- Monosem barem tako piše na mojima kutijama za sjeme.Ispravite ako griješim
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Monosemova koliko sam vidio ima deblje plocice od ostalih i ne poderu se tako lako,zato nemas btige,jako su kvalitetne sijacice,i sigurno budes zadovoljan.Ja imam cararo,isto su jako dobe ali problem dijelovi,ne proizvode se vise,ali opet u danasnje vrijeme nema sta se nemoze napraviti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
I samo za kolegu @ZJ... Vidiš kod ovog "dušebrižnika" radnici imaju 35 kuna cistu SATNICU + neke nadoplate + placeni gablec tako da satnica cesto prelazi 40 kuna kad se zbroji i oduzme, pa ti sad izracunaj kaj god hoceš... I da mi fušeri koji rade sve komplet na crno ne uništavaju posel imali bi i vecu satnicu...

Di ima takva firma za takvu satnicu, da i mi idemo tamo? Ja radim za 20 kn po satu, pa ti živi samo od čiste plače mj dana... A i općenito, svi koji i rade, prosjek se vrti od 2500-4000 kn, pa ti budi pošten i živi pošteno....i stekni još nešta u životu.... .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne bi beckericu.. skupi su djelovi i to je potpuno drugačiji sistem od ove tri.

kolega je uzeo novu vaderstadt sijacicu za direktnu sjetvu,i sad ce prodati svoju gaspardovu,mislim da je 2008. godina,i ima kutije za mikrogranulate koji su gore jednu sezonu... mogu ti javiti kad ga upitam za cijenu, sijacica je inace u vrhunskom stanju...
 

Najnoviji postovi

Na vrh