• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
A pitaj ga za cjenu.. ali ako traži 40 000kn to mi je previše. Jer je nova 50 000+ pdv.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Koja je fora od sijacice za direktnu sjetvu okopavina? Misli ostavljat strnjake do proljeca pa na to sijat?
Imam isto kolegu koji je kupio dvije vaderstadt. Jednu za uskoredne i jednu za sirokoredne. Kaze da ne misli orat vise. Na sta ce to ispast neznam. Za jesensku sjetvu ni ja ne orem pa to razumijem ali da mi strnjaci i kukuruzista ostanu preko zime goli a-a.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
A pitaj ga za cjenu.. ali ako traži 40 000kn to mi je previše. Jer je nova 50 000+ pdv.
Ma rekao je da će ovih dana staviti oglas,ne znam što čeka. Ne bi smjela biti preskupa...

Koja je fora od sijacice za direktnu sjetvu okopavina? Misli ostavljat strnjake do proljeca pa na to sijat?
Imam isto kolegu koji je kupio dvije vaderstadt. Jednu za uskoredne i jednu za sirokoredne. Kaze da ne misli orat vise. Na sta ce to ispast neznam. Za jesensku sjetvu ni ja ne orem pa to razumijem ali da mi strnjaci i kukuruzista ostanu preko zime goli a-a.

On kaže da će i dalje orati, ali ušteda s takvom sijačicom je da ne treba pripremati zemlju, na PH se samo stavi valjak radi udobnije vožnje, tu šparaš vrijeme i gorivo i eliminiraš potrebu za još jednim radnikom,a i da će samo na rasapu sjemena i gnojiva ušteda biti velika... Tu je i preciznija sjetva... Meni to ne bi značilo ništa,ali na stotinjak ha, svaka ušteđena kuna je dobrodošla...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Tvoj prijatelj ima novaca i voli tehnologiju i to je sve.
Neznam kako misli raditi bez zatvaranja brazde. Ako baca ureu onda svejedno mora prije sjetve gnojit i to zatrpat. I sami govorite da bez rd ne mozete uredit zemlju kako spada. Jedan valjak ispred svakako nece napravit neki posao, a sijacica si obradi samo trake u koje sije. 50ak cm izmedju ostaje neobrađeno i tu se kasnije gube ogromne kolicine vlage.
Kako ce poslje izgledat prskanje i kultiviranje kad se pocne skakat po busama. O kombajniranju da ne pricam.
Za ustedu sjemena, gnojiva i goriva se pribjegava gps-u i auto steeru ali to je druga prica.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
bez rotodrljace se ne moze napraviti kvalitetna priprema,ali ako bi na ph stavio gredu, rijesio bi problem neobrađene zemlje,isparavanja i poskakivanja... ne znam, nikad nisam uzivo vidio kako takva sijacica radi, i ja sam se pitao iste stvari kao i ti,a i kolega veli da se tek treba vidjeti kako bude to klapalo,no da su ga strucnjaci (trgovci) dobrim argumentima oslobodili straha... u svakom slucaju, stavit cu na forum slike kad se buse sijalo,pa cemo vidjeti...
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tehnologija ide napred sa time se slažem ali direktna sijetva na taj način,to može u nekim drugim zemljama,u mojim ne,jel je uvijek bilo ako dobro ne pripremiš kako dobro posijati,pa da je svemirska sijačica.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da zamijeni Zetora??

Ma gdje će on mijenjati Zetora? :mur:
Bilo bi mi dobro da imam tako traktor od 85-90ks, bilo bi mi lakše, jer sa Zetorom na knap sve stižem. A taj bi kod mene vukao 3x12 u lakšim zemljama, a u težim lako jedna brazda gore i opet ore bez brige. Ima takav nekakav Deutz u blizini i isto ore tako kako sam naveo. A to je traktor manjih gabarita.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ma gdje će on mijenjati Zetora? :mur:
Bilo bi mi dobro da imam tako traktor od 85-90ks, bilo bi mi lakše, jer sa Zetorom na knap sve stižem. A taj bi kod mene vukao 3x12 u lakšim zemljama, a u težim lako jedna brazda gore i opet ore bez brige. Ima takav nekakav Deutz u blizini i isto ore tako kako sam naveo. A to je traktor manjih gabarita.
Normalno da bi ti bilo lakše :). Pa mislio sam da mjenja Zetora u težim naravno sa odgovarajućim priključcima. Nešto mi se čini da ima mali rezervar. Moja proxima od 90 ks ima 130l rezervar, a motor je malo veći od ovog tj. 4.2l.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Moj Zetor ima 70 litara rezervar i kako radim s njim još nikada nisam potrošio cijeli rezervar u jednome danu. Koliko tvoj Zetor troši!? Mislim da bi ovome Hurliju rezervar bio dovoljan za cijeli dan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Troši zavisno od posla i uvjeta ;). Znao sam grabiti i balirati cijeli dan sa 35-40l goriva (napravio sam 100 rolo bala). A pod rd sam jednom izrotirao oko 6 rali i pred kraj njive se upalila lampica od goriva. Jbg kad ga dobro stisneš onda i potroši. I moja 62-ka ima rezervar kao i tvoj Zetor i siliram dan i pol s njim sa punim rezervarom. Prošle godine sam jedva imao dosta pun rezervar za jedan dan, a silirali smo drugom sporom jer je kukuruz bio odličan.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma nije taj iz kine, i ja se isto pitam zakaj je tak jeftin.
,Zato što je to švercer,kod njega se sve može mijenjati,ili jednostavno nešto ne štima kod traktora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pripasani blatobrani od Štorea ili Univerzala...
 

Najnoviji postovi

Na vrh