• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 565 , 6-a slika boja ima narančinu koru teško da je oriđiđi lijeva vrata iznutra matirala a izvana se sjaje čudna neka prva boja ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega Šanana, kaj velis na toga traktora, jel stvarno u original stanju?
Pitam tebe kad imas istoga..
Koliko bi bilo pametno da se odlucim prodati svojega s kabinom i npr to kupiti?

Evo ovak, pomno sam promotrio slike i dolazim do zaključka da oko samog trupa traktora nije nikaj farbano, sve je u originalu osim stepenica.
Kaj se tiće limarije, djelomično je farbano, to se vidi, ali ne sve.
Čak vjerujem da su i tapicirunzi novi, što je svakako plus za kabinu!

I još jedna stvar, limarija je možda ispolirana ili naftirana, ali uz dobar fotoaparat slike izađu upravo ovako, sve se sjaji koda je pofarbano, znam kad imam doma takvog :):icon_mrgreen:

Gume su mu druge sve, a možda i treće :)

Definitivno, ovo kaj se vidi na slikama mi izgleda dosta dobro očuvan traktor, no bez probe ništa nije dokazano!

Moje mišljenje da bi ti bio odličan potez riješiti se novog 539 i uzeti takav 565, preporodio bi se u večini poslova što se tiće obrade zemlje, svestran je to traktor, može raditi sve poslove koje radi i 539 i naravno još puno više od toga.
Znači, tvoj stari 539 i jedan takav 565 komotno riješavaju posao na tvojem gospodarstvu!

Ako budeš zagrijan, nazovi i odemo ga pogledati!, ja mu več znam sve mane i znam kako ga dobro istestirati :D:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Malo je dalje za ici pogledati, ali budem nazval covjeka da vidim kaj bude rekel..
Da svojega utopim za nekih 4200, 4300 eur i jos nadodam i eto mi daleko sposobnijeg traktora..
Pa odmah bi mi bilo lakse kaj se tice osnovne obrade zemlje dok nebi skupil pare za nekog modernijeg dupljaka..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Kikić, a što ne gledaš 5465 iz 2005. znači oni prvi modeli, po meni bolji traktori, Perkins motor, običan mjenjač, garant bi bilo manje problema s njim. Meni je kao model prelijep.
http://www.njuskalo.hr/traktori/massey-ferguson-5465-oglas-13662131





Nego, kaj velite na ovoga Explorera 75??

http://www.njuskalo.hr/traktori/same-explorer-75-classic-oglas-14357324

Jel bi vredio max 100.000 kn, znači ne više od 13.000€??

Nebi starijeg upravo zbog tog mjenjača, a znam i sam zašto nebi, osim toga, ovaj je noviji model isto je perkins motor, samo ima el pumpe nije klasična visokotlačna pumpa kao na ovom, i manje je opreme ovaj stariji, i več je drukčija serija, cijenovno manje vrijedniji. Ovaj je noviji tip haube i napred preklapa kiler klime i interkuler, pa ga je lakše očistiti i pristupačniji je.

Prodaje ga u 70% cijene novog tako da... Kod mene jedan s istim modelom radi međurednu od kad ga je kupio. Da je zajeb zbog goriva je...kolegi koji je bas pedantan u godinu dana je dva puta stao bas zbog toga. Inace ima dosta tih modela kod mene u kraju i ne zali se nitko


Cijena kao cijena je super, znam dok je takav model nov tržen oko 65 000 je bio, i ak si išo na kredit + kamata koštao je duplo. Kum ima identičnog iz 2009, pa znam cijenu.
A cijena mi je primamljiva što se tog tiće.
Ni kum se ne žali na takvog uopće, al isto je sad već 2 puta reparirao dizne i samo na to nije nikako zadovoljan, ima oko 7000h s njim. a razgovarao sam sa serviserom, i reko da na 130 kao dizne nisu nešto, trebalo bi staviti od 150, kao kvalitetnije su i s njima neće bit problema, ionako na kompjuteru ostaje na 130ks. E sad kako bi to funkcioniralo, i kak bi bila potrošnja neznam, al ovakva potrošnja kakvu imaju je više nego zadovoljavajuća....
samo kako najavljuju ukidanje mlijećne kvote i pada cijene mlijeka, sumnjam da ću uopće trebat traktor, jer ga neću ni kupovat ako ga nemam s čim otplatit :(
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Moze biti. Stariji model smo 2006-7 kaparili i bio je manje od 45000. Na srecu trgovac je propao pa ga ne moram sad reklamirati javno posto ga ocigledno nemam.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Malo je dalje za ici pogledati, ali budem nazval covjeka da vidim kaj bude rekel..
Da svojega utopim za nekih 4200, 4300 eur i jos nadodam i eto mi daleko sposobnijeg traktora..
Pa odmah bi mi bilo lakse kaj se tice osnovne obrade zemlje dok nebi skupil pare za nekog modernijeg dupljaka..

Malo još dodaš na cjenu ovog 565,i imaš 577,koji je TRAKTOR prema 565..

5 brzina mjenjač,dodatna hidraulika,puno bolji motor,sve u svemu jednom bolji traktor od 565..ako skupiš još malo više novaca nađe se i 577 DV,e onda si na konju..
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Nisam znal da Trisa već i s Ursusima radi, oni pa sve živo tjeraju, prvo su bili Lindneri tam, pa došel Hurliman, sad je već i Ursus... u svakom slučaju lijepo izgleda novi Medo, trebalo bi Motohoda pitati za detalje, vjerujem da on zna više o njima :)

Ja sam bil samo za Lindnera, onda se počelo pričati o suradnji s SDF grupacijom i jednim od uvoznika Hurlimanna.

Preporučio sam šefu da ne ulazi u to. Zbog problema vezanih uz samu kvalitetu strojeva.
Nije to Lindner pa da se postprodaja svodi na prodaju filtera i ulja. Za držati Hurli servis treba bar dva servisna vozila, alat i nekoliko mehaničara. Zbog velikog broja prije prodanih strojeva koji baš zalaze u godine dok se počinju kvariti... s tim da je problem naplate kod skupih kvarova.
A k tomu, bivši zastupnici Hurlija i njihovi bivši mehaničari su svaki k sebi odvukli dio traktora...

Znam da je slovenski dio Trise imao Ursus, mi onda još nismo. Otišao sam iz firme malo prije dolaska Hurlimanna i ekipe vezane uz njega.

Točnije... otišao je moj bivši šef, jedan trgovac i ja. Svaki na svoju stranu :cool2:

Novi Ursusi? S starima imaju jako malo zajedničkog. No kao i svaka robna marka, ime Ursus je cijenjeno u ovom dijelu svijeta pa s tim ciljaju na prodajni uspjeh.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
I dodas i dodas i dodas ... I tak do novoga bu došel !
Pa nije fora kupit dobar traktor za velike novce ( to svatko zna ), nego dobar traktor za male novce ! :eek::
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Sad budu opet dijelili šakom i kapom poticaje pak bude traktor biznis oživjel.
Vidim da naveliko traže servisere a i par ljudi me ovih zadnjih mjesec dana došlo pitati:

Kaj da uzmem? :icon_scratch:

Posebno mladi poljoprivredniki. Namamili ih ruralnim razvojem.

Pih... kaj ti je to dva miljona kredita? :cool2:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Tu je problem hrvatskog seljaka. Svi bi mi ukljucujuci i mene radili da se cim manjd mucimo. Al to tako nejde, niti je ikad islo.
Treba bit pametan i ne se dati navuci na velike kredite od strane drzave koje nudi sakom i kapom. Samo pogledajte brojna blokirana gospodarstva. Ni jedno koje je blokirano nema stare strojeve. Zar nam je cilj da propadnemo?!
Treba radit odrzivo. Zasto ne uzet rabljeni traktor od 100000kn koji ce se 3 put lakse otplatit od ovog novog po kolicini novca. A da se naci jako dobrih ocuvanih i kvalitetnih traktora.
Kako Radic rece: ne srljajte ko guske u maglu. Ne zaboravite da je politika poljoprivrede takva da nas se sustavno i polako unistava. Probajmo radit odrzivo. Pa ak se zaradi za novo, otic po novo. Oslanjat se u bilo cemu na drzavu pa i na te mjere sami sebe spremamo u grob.
A da ne govorim kako su te mjere pretpostavljam slozene tako da te novce dobiju odredjeni i veliki. Kao i uvijek.
Ah ah.. samo polako s kreditima. Malo je off topic, pa se po tom pitanju ispricavam.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ja sam bil samo za Lindnera, onda se počelo pričati o suradnji s SDF grupacijom i jednim od uvoznika Hurlimanna.

Preporučio sam šefu da ne ulazi u to. Zbog problema vezanih uz samu kvalitetu strojeva.
Nije to Lindner pa da se postprodaja svodi na prodaju filtera i ulja. Za držati Hurli servis treba bar dva servisna vozila, alat i nekoliko mehaničara. Zbog velikog broja prije prodanih strojeva koji baš zalaze u godine dok se počinju kvariti... s tim da je problem naplate kod skupih kvarova.
A k tomu, bivši zastupnici Hurlija i njihovi bivši mehaničari su svaki k sebi odvukli dio traktora...

Znam da je slovenski dio Trise imao Ursus, mi onda još nismo. Otišao sam iz firme malo prije dolaska Hurlimanna i ekipe vezane uz njega.

Točnije... otišao je moj bivši šef, jedan trgovac i ja. Svaki na svoju stranu :cool2:

Novi Ursusi? S starima imaju jako malo zajedničkog. No kao i svaka robna marka, ime Ursus je cijenjeno u ovom dijelu svijeta pa s tim ciljaju na prodajni uspjeh.

ak sam dobro shvatil iz posta, više nisi u Trisi? a baš sam te htel pitati kakve su one plave nove tanjurače na parkiralištu :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
baš me zanima koliko je ovaj drugi prešao kilometara :(clap):

a treći je sumnjiv da nikad nije bio regan? :(wait): prije 10 godina još bi mi prošla ta spika, al sad?:^):
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Zetora odmah preskačemo,to nebi nikome preporučio da kupi :icon_e_wink: :icon_eyes:

Ne treba ni puno dodavat:

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-587-oglas-14282621

http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-imt-577-oglas-13238251

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-89-god-prvog-vlasnika-oglas-14357056

Sve su skoro iste s cijenom..A sedmica kud i kamo bolji traktor od 565..

Sad ćeš vidjeti dok počnu Zetorovci sa litanijama,kak si mogao taknuti u zetora?Ipak je to sveta krava na ovom forumu :icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh